Nowy wyciek Apple ujawnia niespodziankę podczas premiery iPhone’a 14

Od serii iPhone 14 firmy Apple dzielą nas tylko dwa miesiące, a przecieki ujawniły wszystko z ich telefonów Pojemność baterii Dla mnie Możliwe podwyżki cenprzeoczono jeden zaskakujący szczegół: nową nazwę.

We wrześniu Apple ma ogłosić tańszą wersję iPhone’a 14 Pro Max, który powszechnie zakładano, że będzie nazywany „iPhone 14 Max”. Ale szczegółowy raport o łańcuchu dostaw od analityka omdiaużywa znacznie bardziej rozsądnej nazwy.

Zrywając z dotychczasowymi przeciekami, David Hsieh, starszy dyrektor ds. badań w firmie Omdia, określa nowe urządzenie (i zastępując iPhone’a 13 Mini) jako „iPhone 14 Plus”. To ma sens. Nawiązuje do poprzedniej marki swojego największego telefonu Apple i tworzy większą granicę między dwoma 6,7-calowymi modelami.

Co więcej, nazwa „Max” również jest problematyczna. Maksymalna wersja dowolnego urządzenia wskazuje, że najlepiej poprzedza jego rozmiar fizyczny, stąd stwierdzenia typu „do maksimum”. Skojarzenia z „plusem” nie są zbyt ekstremalne, „plus size” to skojarzenie od dawna, a słowo to odnosi się raczej do „więcej” niż lepiej. Byłoby to lepsze dopasowanie, ponieważ standardowe modele iPhone’a 14 stracą większość z nich Główne aktualizacje iPhone’a 14 Pro.

Najnowsza marka Apple pokazuje również chęć utrzymania Maxa zarezerwowanego dla sprzętu premium. W porządku rosnącym zakres M1 (a wkrótce M2) składa się z:

  • m 1
  • M1 Pro
  • M1 Maks.
  • M1 Ultra

Max siedzi nad Pro. Tak, branding Apple zawsze był krytykowany za powodowanie zamieszania (nie szukaj dalej niż „Wersja Apple Watch”), ale wersja iPhone’a 14 Max jest tańsza i wolniejsza niż iPhone 14 Pro byłaby dziwna nawet według standardów Apple.

Większą wagę do języka Hsieh mają szczegóły raportu Omdia, który przedstawia dostawców komponentów iPhone’a, dystrybucję dostaw i wielkości zamówień w ciągu najbliższych dwóch lat. Kontrastuje z tym ogromna liczba głośnych przecieków, którzy od miesięcy mówią o iPhone 14 Max. Byłoby dla nich niespodzianką, gdyby się mylili tak blisko premiery, ale Z pewnością nie bezprecedensowe.

Tak, są większe pytania dotyczące linii iPhone’a 14 – w tym Otwierające oczy możliwości bateriiA Różnice w aparacie A Luka w segmencie wytwarzania — ale dla Apple otrzymywanie wiadomości z tych telefonów ma kluczowe znaczenie. A wszystko zaczyna się od nazwy.

___

Śledź Gordona na Facebook

Więcej o Forbesie

Więcej od ForbesaNowy iPhone 14 Max firmy Apple może trwać dłużej niż Pro Max

READ  GameStop pozwala komuś sprzedać swoje zdjęcie NFT wskazujące 9/11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.