Nowy wyciek Apple ujawnia niespodziankę podczas premiery iPhone’a 14

Od serii iPhone 14 firmy Apple dzielą nas tylko dwa miesiące, a przecieki ujawniły wszystko z ich telefonów Pojemność baterii Dla mnie Możliwe podwyżki cenprzeoczono jeden zaskakujący szczegół: nową nazwę.

We wrześniu Apple ma ogłosić tańszą wersję iPhone’a 14 Pro Max, który powszechnie zakładano, że będzie nazywany „iPhone 14 Max”. Ale szczegółowy raport o łańcuchu dostaw od analityka omdiaużywa znacznie bardziej rozsądnej nazwy.

Zrywając z dotychczasowymi przeciekami, David Hsieh, starszy dyrektor ds. badań w firmie Omdia, określa nowe urządzenie (i zastępując iPhone’a 13 Mini) jako „iPhone 14 Plus”. To ma sens. Nawiązuje do poprzedniej marki swojego największego telefonu Apple i tworzy większą granicę między dwoma 6,7-calowymi modelami.

Co więcej, nazwa „Max” również jest problematyczna. Maksymalna wersja dowolnego urządzenia wskazuje, że najlepiej poprzedza jego rozmiar fizyczny, stąd stwierdzenia typu „do maksimum”. Skojarzenia z „plusem” nie są zbyt ekstremalne, „plus size” to skojarzenie od dawna, a słowo to odnosi się raczej do „więcej” niż lepiej. Byłoby to lepsze dopasowanie, ponieważ standardowe modele iPhone’a 14 stracą większość z nich Główne aktualizacje iPhone’a 14 Pro.

Najnowsza marka Apple pokazuje również chęć utrzymania Maxa zarezerwowanego dla sprzętu premium. W porządku rosnącym zakres M1 (a wkrótce M2) składa się z:

  • m 1
  • M1 Pro
  • M1 Maks.
  • M1 Ultra

Max siedzi nad Pro. Tak, branding Apple zawsze był krytykowany za powodowanie zamieszania (nie szukaj dalej niż „Wersja Apple Watch”), ale wersja iPhone’a 14 Max jest tańsza i wolniejsza niż iPhone 14 Pro byłaby dziwna nawet według standardów Apple.

Większą wagę do języka Hsieh mają szczegóły raportu Omdia, który przedstawia dostawców komponentów iPhone’a, dystrybucję dostaw i wielkości zamówień w ciągu najbliższych dwóch lat. Kontrastuje z tym ogromna liczba głośnych przecieków, którzy od miesięcy mówią o iPhone 14 Max. Byłoby dla nich niespodzianką, gdyby się mylili tak blisko premiery, ale Z pewnością nie bezprecedensowe.

Tak, są większe pytania dotyczące linii iPhone’a 14 – w tym Otwierające oczy możliwości bateriiA Różnice w aparacie A Luka w segmencie wytwarzania — ale dla Apple otrzymywanie wiadomości z tych telefonów ma kluczowe znaczenie. A wszystko zaczyna się od nazwy.

___

Śledź Gordona na Facebook

Więcej o Forbesie

Więcej od ForbesaNowy iPhone 14 Max firmy Apple może trwać dłużej niż Pro Max

READ  Teraz wszystkie kamery Google Nest mogą przesyłać strumieniowo wideo do telewizora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *