Ostatnia wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w 194 dniu inwazji | Ukraina

 • Ukraina poczyniła postępy w ostatnim kontrataku Prezydent Wołodymyr Zełenski w niedzielnym przemówieniu stwierdził, że jego siły zajmują dwie osady na południu i trzecią na wschodzie, a także dodatkowe tereny na wschodzie kraju. „Ukraińskie flagi wracają tam, gdzie powinny być” – dodał. Kirillo Tymoszenko, zastępca szefa biura prezydenta, opublikował zdjęcie żołnierzy podnoszących ukraińską flagę nad wioską, która, jak powiedział, znajduje się na południu Ukrainy. „Wysokopillia. Region Chersoń. Ukraina. Dziś napisała Tymoszenko.

 • Rosyjskie władze poinformowały, że sytuacja wokół okupowanego przez Rosję Zaporoże na południu Ukrainy jest spokojna W niedzielę po tym, jak inspektorzy ONZ powiedzieli w sobotę, ponownie straciła zewnętrzną władzę. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej poinformowała w oświadczeniu, że ostatnia pozostała główna zewnętrzna linia energetyczna została odcięta, chociaż linia zapasowa nadal zasilała sieć. Dodał, że tylko jeden z sześciu reaktorów nadal działa. W rozmowie z Radio Komsomolskaja Prawda rosyjski urzędnik Władimir Rogow powiedział, że nie było ostrzału ani najazdów. Rosyjski urzędnik Władimir Rogow powiedział, że eksperci agencji będą kontynuować pracę na stacji przynajmniej do poniedziałku.

 • Analitycy przewidują ceny gazu Wznieś się do rekordowego poziomu w tym tygodniu po Rosji Zamknięcie głównego rurociągu do Europy. Kilku komentatorów ostrzegało, że europejskie ceny wzrosną dalej, gdy rynki zostaną otwarte w poniedziałek po Moskwie Sobota odwołała termin wznowić przepływy przez rurociąg Nord Stream 1 do Niemiec, twierdząc, że wykrył błąd podczas konserwacji.

 • Zełenski ostrzega Europę, by nie spodziewała się trudnej zimy Po zamknięciu przez Moskwę dużego rurociągu zaopatrującego kontynent w rosyjski gaz. „Rosja przygotowuje się do decydującego uderzenia energetycznego na wszystkich Europejczyków tej zimy” – powiedział.

 • Tysiące zebrane w Pradze Protest przeciwko wysokim rachunkom za energię Domagają się zniesienia sankcji nałożonych na Rosję w związku z wojną na Ukrainie. Około 70 000 przedstawicieli skrajnej prawicy i skrajnej lewicy zebrało się na wiecu „Pierwsza Republika Czeska”, aby wezwać w niedzielę do zawarcia nowego porozumienia z Moskwą w sprawie dostaw gazu i wstrzymania dostaw broni na Ukrainę.

  READ  Francuskie związki zawodowe zapowiadają kolejne protesty przeciwko dziesiątemu strajkowi generalnemu przeciwko planom emerytalnym Macrona – POLITICO
 • Rosyjski dziennikarz Ho Grozi mu 24 lata więzienia za zdradę. Iwan Safronow, były korespondent wojskowy „Kommiersantu” i „Wiedomosti”, stoi przed „standardowym” wyrokiem pod zarzutem zdrady stanu, ścigany z tajnymi dowodami za zamkniętymi drzwiami. Oczekuje się, że rosyjski sędzia ogłosi w poniedziałek jeden z najważniejszych procesów przeciwko rosyjskiemu dziennikarzowi od dziesięcioleci.

 • To musi być państwo rosyjskie Byli osądzeni za historyczne zbrodnie popełnione przez Związek RadzieckiUkraiński reżyser Siergiej Łoznica powiedział przed premierą swojego nowego filmu dokumentalnego Proces kijowski w Wenecji. Przemawiając na konferencji prasowej, Loznitsa powiedział, że powinny być wyrzuty sumienia za błędy z przeszłości. Powiedział: „Historia się powtarza, kiedy nie uczymy się z historii, kiedy jej nie studiujemy i nie chcemy wiedzieć, co się z nami stało”.

 • Szwecja powiedziała, że ​​jest w stanie „wysokiej gotowości”. Zewnętrzna ingerencja w nadchodzące wybory pośród rosnących napięć z Rosją. Niedawno reaktywowana Agencja Obrony Psychologicznej narodu skandynawskiego powiedziała, że ​​po złożeniu wniosku o przystąpienie do NATO zauważyła zwiększoną aktywność ze strony zagranicznych źródeł i jest przygotowana na możliwość „coś nadzwyczajnego” w okresie poprzedzającym dzień wyborów 11 września.

 • Premier Ukrainy Podziękował Niemcom za solidarność W obliczu rosyjskiej inwazji Podczas gdy wzywał do większej ilości broni, na znak łagodzenia napięć między Berlinem a Kijowem. Denis Schmihal, którego kanclerz Niemiec Olaf Schulz powitał w niedzielę z wojskowymi honorami w Berlinie, jest najwyższym rangą ukraińskim urzędnikiem, który odwiedził niemiecką stolicę od miesięcy.

 • W niedzielę Schultz powiedział, że jego rząd planuje całkowite wstrzymanie dostaw gazu W grudniu obiecują środki mające na celu obniżenie cen i powiązanie świadczeń socjalnych z inflacją. „Rosja nie jest już wiarygodnym partnerem w dziedzinie energetyki” – powiedział Schultz na konferencji prasowej w Berlinie. W odpowiedzi były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oskarżył Niemcy o bycie wrogiem Rosji. „Innymi słowy, wypowiedziałem mieszaną wojnę Rosji” – powiedział.

  READ  Nowa siedziba Amazona budzi wrogość wśród rdzennych mieszkańców RPA
 • Li Zhanshu, czołowy ustawodawca Chin, weźmie udział w VII Wschodnim Forum Ekonomicznym we Władywostoku W tym tygodniu stał się największym chińskim urzędnikiem, który odwiedził Rosję od początku wojny na Ukrainie. Według Xinhua, Li, przewodniczący Stałego Komitetu Narodowego Kongresu Ludowego, od środy do 17 września będzie składał oficjalne wizyty w Rosji, Mongolii, Nepalu i Korei Południowej. Podczas pobytu w Rosji weźmie udział w czterodniowym forum, które ma rozpocząć się w poniedziałek.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *