Podział liderów British Open 2022: Cameron Smith wystrzeliwuje rakiety, gdy Rory McIlroy pozostaje gorący w drugiej rundzie

Druga runda 150. Otwartych Mistrzostw zawierała w piątek wszystkiego po trochu. Zacząłem od fanów Prześlij Tiger Woods do najgorętszej mody Jako główny 15-krotny zwycięzca w St Andrews mógł zakończyć się cięciami w tym tygodniu. Kiedy szedł 18. torem wodnym z owacją na stojąco, Woodsowi napłynęły łzy, gdy przypomniał sobie swoje osiągnięcia w golfie u siebie i legendy przedmeczowe o pożegnaniu się z mieszkańcami St. Andrzeja.

Fani stanęli na nogi kilka godzin później, choć z innego powodu, kiedy Cameron Smith podpisał kontrakt 8-under 64, aby ustanowić rekord, trafiając 36 dołków w Open Championship na starym korcie. Siedząc w wieku 13 lat przed mistrzostwami, długowłosy Australijczyk wydawał się mieć całkowitą kontrolę nad swoją grą, gdy w pierwszych dwóch rundach zmierzył się z 12 ptakami i orłem przeciwko tylko jednemu duchowi.

Następnie masz Rory’ego McIlroya, który wciąż szukając swojego pierwszego majora od 2014 r., zajął wyjątkowo silną pozycję w tych otwartych mistrzostwach. McIlroy grał w jednej z ostatnich par tego dnia i teraz ma zaledwie trzy uderzenia za Smithem, gdy wchodzi do Moving Day.

Pięciu z sześciu ostatnich 36-dołkowych liderów The Open wygrało, a Smith musi w ciągu weekendu włożyć fantastyczny wysiłek, aby kontynuować ten trend. W międzyczasie każdy z pozostałych siedmiu zwycięzców St Andrews Open był na poziomie 4 lub wyższym po dwóch rundach, a 14 z ostatnich 15 miało trzy strzały poza prowadzeniem po 36 dołkach.

To jest rozkład reszty tabeli liderów w Unlock 150.

1. Cameron Smith (-13): Jak wykonać kopię zapasową 5 poniżej 67 lat w St Andrews? Cóż, następnego dnia z kartą 8-do-64 i ustanowił rekord 36 dołków w Otwartych Mistrzostwach na Starym Korcie. Smith była niesamowita podczas pierwszych dwóch rund, a jego dotknięcia zielenią i wokół niej udowadniają, że jest poważną drużyną. Dla gracza, który spowodował tylko większość szkód w swoim głównym turnieju w Augusta National, Smith wziął dokładnie to, co sprawdza się w Masters i umieścił to w tegorocznym Open.

„Myślę, że zawsze byłem dobrym graczem w trudnych okolicznościach” – powiedział Smith. „Myślę, że większość Australijczyków jest z jakiegoś powodu. Myślę, że wszyscy dorastaliśmy jako mądrzy golfiści i czasami uderzamy ich z szpilki. Myślę, że to nam dobrze służy podczas dużych turniejów i gdy warunki stają się trudne. „

READ  Zamknięcie MLB: Aktualizacje na żywo, gdy negocjacje CBA trwają po przesunięciu terminu ligi na wtorek w południe

2 – Cameron Young (-11 lat): Pierwszy debiutant w Open rozpoczął drugą rundę z odrobiną nerwów, kiedy na drugim dołku dnia wykonał bogey. Podczas spania na prowadzeniu po czwartej premierze 8-under 64, Young miał wykazywać trochę niepokoju. Szybko wyjaśnił wszelkie obawy, jakie mógł mieć, i kontynuował w piątek z rundą 3 do 69. Young unosił się w tabeli liderów przez większość 2022 roku i przełom zawsze wydawał się nieuchronny. Podczas gdy większość z nich odniosłaby się w tym momencie do regularnego wydarzenia PGA Tour, może granie go w PGA Tour doprowadziłoby do tego.

„Jestem drugi, wolałbym być drugi niż dziesięć”, powiedział pozbawiony motywacji młody człowiek. „W weekend będziesz musiał pograć w golfa. Oczywiście, przynajmniej od tego warto zacząć”.

T3. Rory McIlroy i Victor Hovland (-10): Jest trochę memu Spidermana z tymi dwoma, podczas gdy Hovland przypomina mi trochę młodego McIlroya. Grając swobodnie z szerokim uśmiechem i zbyt niewinny lub nieświadomy niebezpieczeństwa za każdym rogiem, Hovland po raz pierwszy w swojej karierze rozegrał poważną rywalizację o mistrzostwo. Jednak, aby osiągnąć sukces, obaj będą musieli zamienić się miejscami, w których Hovland może użyć więcej cierpliwości i dyscypliny oraz dać McIlroyowi więcej swobody. Jeśli muszą to zrobić skutecznie, obaj gracze mają siłę ognia, aby złapać Kamerun przed sobą i wejść do ostatnich 18 dołków z przewagą.

5 – Dustin Johnson (-9): Dwukrotny główny zwycięzca był konsekwentny w swoim 36-dołkowym otwarciu iw rezultacie zmierza w weekend z szansą na zdobycie trzeciego głównego tytułu. Chociaż Johnson nie pojawia się obecnie zbyt często w telewizji, przyszedł do The Open po tym, jak zajął 25. miejsce z dwoma miejscami w pierwszej dziesiątce w LIV Golf. Dużo zrobił na starym korcie iw tym tygodniu nie wygląda inaczej. Johnson, 18-dołkowy i 36-dołkowy posiadacz w Open 2015, zakończył z 75 kolejnymi inningami. Ma nadzieję na ogromną poprawę w ten weekend.

READ  Giannis Antetokounmpo celowo odzyskał niecelny strzał i zdobył hat-tricka

„Naprawdę kocham pole golfowe” – powiedział Johnson. „Podoba mi się, kiedy grasz ostro i szybko w ten sposób. Musisz naprawdę myśleć o tym, jak sobie z tym poradzić, w pewnym sensie przy każdym strzale – tam, gdzie próbujesz rzucić, tam, gdzie chcesz, aby piłka się zatrzymała. Oczywiście, czasami jest to naprawdę trudne do zrobienia. Czuję, że wykonałem dobrą robotę. Naprawdę przez pierwsze kilka dni. Chcę zrobić więcej w weekend.

T6. Scotty Scheffler i Terrell Hutton (-8): Podobnie jak US Open, światowy numer jeden przybył do St Andrews latając z niewielką reputacją pod radarem. Tęskniąc za ciosami w swoim ostatnim starcie w Scottish Open, Schaeffler wraca do normy po strzeleniu gola w prostych seriach 68. Rozpocznie weekend z pięcioma uderzeniami przewagi Smitha, ale okaże się, że swobodnie wraca z szerokiego marginesu, gdy jego zwycięstwa pojawiły się na Phoenix Open i Arnold Palmer Invitational Na weekendowe wycieczki.

„Włącznie [I’m] Po prostu pozostań na miejscu. „Myślę, że dziś rano wykonałem dobrą robotę, zarządzając moim swingiem” – powiedział Scheffler. Potem, gdy się odwróciliśmy, wykonałem dobry zamach na dziewiątkę, po czym większość moich strzałów trafiłem blisko tego, jak chciałem. Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki grałem”.

T8. Patrick Cantlay, Adam Scott, Taylor Gotch i Seth Thegala (-7): Gracz Roku PGA Tour był stałym elementem rankingów w tym sezonie, ale wciąż nie odniósł ani jednej wygranej. Zdobywając trofeum u boku Xandera Shaveli w Zurich Classic, Cantlay również osiągnął sześć miejsc w pierwszej piątce w 2022 roku, w tym w zeszłym tygodniu podczas Scottish Open. Pomimo jego uporu, są tacy, którzy krytykują Cantlay za to, że nie nadąża za jego poziomem talentu w produkcji w głównych turniejach. W tym tygodniu będzie miał swoją najlepszą szansę na zdobycie jednego z Wielkiej Czwórki, ponieważ wymyślił odrobinę rozpędu po zakończeniu w pierwszej piętnastce podczas US Open i jest na wyciągnięcie ręki.

READ  Russell Wilson zostanie zwolniony przez Denver Broncos

T12. Matt Fitzpatrick i pięciu innych (-6): Najlepszym open endem mistrza US Open jest remis 20, ale nie wiedziałbyś tego na podstawie jego gry w drugiej rundzie na Starym polu. Wraz z Woodsem podczas emocjonującego dnia w golfa, Fitzpatrick utrzymał swoją pozycję i podpisał kontrakt 6 do 66 lat, aby rzucić się w wir walki. Jeśli Anglikowi jakoś uda się to osiągnąć, dołączy do Bobby’ego Jonesa, Gene’a Sarrazina, Bena Hogana, Lee Trevino i Toma Watsona Woodsa jako graczy, aby ukończyć dublet US Open w tym samym roku.

„Czuję się inaczej” – powiedział Fitzpatrick o byciu głównym mistrzem. „Mogę konkurować i mogę wygrać. To było zdecydowanie pozytywne. Nie powstrzymuje mnie to. To nie jest coś, czym się denerwuję. Muszę się trochę bardziej pokazać. pewnie.”

T18. Xander Shaveli i pięciu innych (-5): Najbardziej ekscytujący golfista przyjechał do St. Andrews po wygraniu dwóch ostatnich gier i był w dobrej formie po otwarciu z wynikiem 3 poniżej 69. Shaveli zrobił birdie na dwóch z pierwszych pięciu dołków w piątek i wyglądał, jakby może umieścić swój znaczek woleja na tym turnieju. Zamiast tego jego łatwe strzały w dziewiątej klasie 4 i 12-sekundowym poziomie zmarnowały wszelki impet, gdy ukończył rundę 2 do 70 lat.

T24. Jordan Spieth, John Ram, Will Zalatores i ośmiu innych (-4): Pokonanie dziewięciu uderzeń na 36 dołkach może być zbyt trudne, ale widzieliśmy bardziej szalone rzeczy dziejące się w głównych turniejach – spójrz tylko na PGA Championship. Ci gracze musieliby być bezbłędni, a ktoś taki jak Spieth musiałby się kopać, biorąc pod uwagę sposób, w jaki ukończył drugą rundę. Po zdobyciu 5-under po zdobyciu 4-under-32, Mistrz Golfera Roku 2017 miał realną szansę na znalezienie 7-underów z krótkimi próbami latania w 10 i 12. Pozostawiając te możliwości w grze, Spieth grał. jego ostatnie sześć dołków w 1 i prawdopodobnie poza tym turniejem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *