Rakieta SpaceX pokazuje światło na porannym niebie

grać

Zainicjuj ponowne uruchomienie: Przewiń w dół, aby obejrzeć na żywo start rakiety SpaceX Falcon 9 z Space Launch Complex 40 we wtorek, 4 czerwca.

Nocne marki uradowały się, gdy wystrzelenie rakiety SpaceX o północy zaplanowano na środę na godzinę 3:00 czasu wschodniego. Jednak start został przełożony na 4:55, co oznacza, że ​​był to start wcześnie rano.

Najnowsza partia satelitów Starlink, Starlink 8-9, wystartuje z kompleksu startowego Cape Canaveral Space Launch Complex 40 tuż przed godziną 5 rano w środę. Ku zaskoczeniu obserwatorów – lądowisko rakiety zostało oświetlone przez światło słoneczne wystające ze wschodniego horyzontu. .

Kiedy nastąpi następny start rakiety na Florydzie? Czy dzisiaj jest premiera? Harmonogram nadchodzących startów rakiet SpaceX, NASA i ULA na Florydzie

Na tle nieruchomego nocnego nieba rakieta Falcon 9 była jaśniejsza niż fajerwerk z okazji Czwartego Lipca. Po rozładowaniu drugiego stopnia i wystrzeleniu go w przestrzeń kosmiczną, wzmacniacz Falcon 9 zanurkował w kierunku statku bezzałogowego na Oceanie Atlantyckim, lądując osiem i pół minuty później.

Para była widoczna z Falcona 9 przez ponad godzinę.

FAA potwierdziła nazwę misji jako Starlink 8-9. Będąc częścią satelitów Grupy 8, rakieta poleciał na północny wschód.

Aktualizacja 5:03: Space Coast dobrze przyjrzało się lądowaniu pierwszego stopnia rakiety wspomagającej na Oceanie Atlantyckim.

Start!

Aktualizacja 4:55: SpaceX wystrzelił rakietę Falcon 9 z 23 satelitami Starlink z Launch Complex 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Rozpoczyna się transmisja internetowa dotycząca startu SpaceX

Aktualizacja o 4:50: Transmisja internetowa SpaceX prowadzona na platformie X (dawniej Twitter) jest teraz dostępna poniżej zegara odliczającego.

Start ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral zaplanowano na pięć minut.

READ  „Bez amnestii!”: Protesty w Brazylii domagają się wyroków więzienia dla uczestników zamieszek

Już 10 minut dzieli nas od dzisiejszego startu rakiety SpaceX Falcon 9!

Aktualizacja 4:45: T-10 minut! Jeśli planujesz złapać ten start, uciekaj! Jeśli masz czyste niebo, trudno będzie przeoczyć jasną rakietę wznoszącą się na niebie przed świtem.

Ze swojego kierunku spójrz na południe od Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego.

Dron SpaceX Falcon 9 lądowanie

Aktualizacja 4:36: Dzisiejsze lądowanie Falcona 9 Brak powagi Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim. Jedynym oczekiwanym dźwiękiem był znajomy dudnienie rakiety.

Oś czasu odliczania startu SpaceX

Aktualizacja o 4:30: Oto zakulisowy podział osi czasu odliczania SpaceX. T-minus:

  • 38 minut: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy ładunek paliwa jest gotowy.
  • 35 minut: Rozpoczyna się ładowanie nafty rakietowej i pierwszego stopnia ciekłym tlenem.
  • 16 minut: Rozpoczyna się druga faza ładowania ciekłym tlenem.
  • 7 minut: Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
  • 1 minuta: Komputer pokładowy dowodzenia rozpoczyna końcowe testy przed startem; Zbiornik paliwa zaczyna zwiększać ciśnienie do ciśnienia lotu.
  • 45 sekund: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy start jest gotowy.
  • 3 sekundy: Sterownik silnika wydaje polecenie silnikowi zainicjowania sekwencji zapłonu.
  • 0 sekund: Start.

Aktualizacja o 4:20: SpaceX wkrótce rozpocznie tankowanie rakiety. Oznacza to, że wystartują o 4:55 czasu wschodniego, w przeciwnym razie będą musieli przerwać start na ten dzień.

Aktualizacja o 4:10: Trochę wiadomości kosmicznych czekających na start.

SpaceX została wybrana przez NASA do zainstalowania teleskopu COSI na pokładzie Falcona 9. Teleskop kosmiczny będzie obserwował promienie gamma i badał tajemnice kryjące się za antymaterią i gwiazdami. Oczekuje się, że nie zostanie wystrzelony wcześniej niż w sierpniu 2027 r.

Aktualizacja o 4:00 rano: Brevard EOC jest aktywny przed startem dziś rano.

Zaktualizowano o 15:48: SpaceX nadal celuje w godzinę 4:55 czasu wschodniego. Okno trwa do 5:59 EDT. Jeśli SpaceX nie będzie mógł wystartować dziś rano, następną okazją będzie niedziela, 7 lipca o 12:28 EDT.

READ  Jak Manchester City zdobył swój pierwszy tytuł Ligi Mistrzów

SpaceX nie poinformowało, dlaczego przesunięto godzinę startu, ale radar pokazał pogodę na platformie startowej i w miejscu lądowania rakiety wspomagającej.

Brooke Edwards jest reporterem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z nią [email protected] lub w X: @brookeofstars.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *