Tytuł 42: Niektóre miasta przygraniczne na południu Stanów Zjednoczonych twierdzą, że nie spodziewają się dużej liczby imigrantów po wygaśnięciu tytułu 42

(CNN) – pośrodku pilne obawy Gwałtowny wzrost liczby przejść imigracyjnych będzie napędzany wygaśnięciem amerykańskiej polityki kontroli granicznej znanej jako tytuł 42, a niektóre społeczności na południowych granicach zgłosiły niższy niż oczekiwano napływ imigrantów od czasu uchylenia tej polityki.

„Nadal napotykamy osoby niebędące obywatelami na granicy, ale nie zaobserwowaliśmy znacznego wzrostu z dnia na dzień ani przybycia (imigrantów) o północy” – powiedział w piątek rano zastępca sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego ds. polisa wygasła w czwartek wieczorem.

Urzędnicy ostrzegają przed złomowaniem tytułu 42 – A Kontrowersyjna polityka z czasów Trumpa Od początku pandemii Covid-19 umożliwił władzom szybką deportację migrantów napotkanych na granicy amerykańsko-meksykańskiej – potencjalnie miażdżąc migrantów i zaostrzając kryzys humanitarny wzdłuż południowej granicy. Przyczyna wygaśnięcia polisy Deklarowany wynik Stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z Covid-19.

Nawet przed uchyleniem tytułu 42 przywódcy społeczności przygranicznych powiedzieli Są czymś więcej Służby socjalne są zepchnięte na margines przez napływ migrantów i walczą o zaspokojenie ich potrzeb.

W oczekiwaniu na wygaśnięcie polisy, urzędnicy federalni i lokalni przygotowują się na spodziewany napływ, a co najmniej dwa hrabstwa południowego Teksasu wydają wczesne deklaracje klęski żywiołowej. Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkas powiedział w środę, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Departament Obrony wysłały również tysiące personelu na granicę, aby wesprzeć lokalne władze.

Wśród amerykańskich miast, które w piątek przyjęły mniej migrantów, niż oczekiwano, znalazło się McAllen w Teksasie, które znajduje się tuż za granicą z meksykańskim miastem Reynosa.

„Nie są to liczby, jakich początkowo oczekiwaliśmy i mamy nadzieję, że tak pozostanie” – powiedział burmistrz McAllen, Javier Villalobos.

Burmistrz powiedział, że około 1200 imigrantów przebywa już w schronisku i zakładzie przetwórczym utworzonym przez miasto. Urzędnicy mają nadzieję, że w najbliższych dniach zwiększą pojemność bazy do 5000 osób, powiedział.

READ  Wysiłki mające na celu wynegocjowanie umowy o zakładnikach i pauzy w konflikcie w Gazie zostały zintensyfikowane, gdy Biden wysyła szefa CIA na kluczowe rozmowy w Europie.

W El Paso, które widziało setki imigrantów Spanie na chodnikach Po niedawnym wzroście liczby przyjazdów burmistrz Oscar Leiser powiedział w piątek, że miasto nie odnotowuje oczekiwanego wzrostu liczby imigrantów po wygaśnięciu tytułu 42.

Przy bramie granicznej miasta w piątek w południe scena była w większości pusta, z wyjątkiem kilku migrantów. Wcześniej tego dnia około 1000 imigrantów, w tym niektórzy, oczekiwało na rozpatrzenie w południe Rany i siniaki Z ich zdradzieckich przejść.

El Paso widziało jak dotąd „płynne przejście” z tytułu 42, powiedział Leaser, ale co przyniesie przyszłość.

„Nie wiemy, co wydarzy się w przyszłym tygodniu i wiemy, że nadal musimy przygotować się na nieznane, ponieważ dzieje się to z dnia na dzień” – powiedział Lesser.

Meksykański minister spraw zagranicznych Marcelo Ebrard powiedział, że liczba migrantów w przygranicznym mieście Ciudad Juarez wynosiła około 10 000, podczas gdy w Matamoros naliczono około 5500 – tyle samo, co w zeszłym tygodniu. Około 500 imigrantów zebrało się w Tijuanie.

Napływ migrantów zwolnił w ostatnich dniach, opisując sytuację na granicy jako „spokojną i normalną”.

Bez tytułu 42 urzędnicy amerykańscy zwróciliby się teraz do tytułu 8, istniejącego od dziesięcioleci protokołu dla osób ubiegających się o azyl, który mógłby skutkować dłuższym czasem przetwarzania i poważniejszymi konsekwencjami dla osób przekraczających granicę nielegalnie.

Daniel Bezeril/ok

Przed podniesieniem tytułu 42 11 maja 2023 r. Żołnierze Gwardii Narodowej Teksasu umieszczają więcej drutu kolczastego na brzegach rzeki Rio Bravo w Matamoros w Meksyku.

Prezydent Joe Biden stanął przed próbą Obie strony korytarza Jego administracja z trudem poradziła sobie z wygaśnięciem tytułu 42, a Biden z trudem udowodnił, że może powstrzymać kryzys na granicy i humanitarnie poradzić sobie z napływem osób ubiegających się o azyl.

Administracja napotkała poważny problem, gdy stan Floryda złożył pozew o wstrzymanie kluczowej części planu zarządzania spodziewanymi przejściami granicznymi.

READ  Teleskopy ujawniają, dlaczego Neptun jest bardziej niebieski niż Uran

Plan, który w czwartek został tymczasowo zablokowany przez sędziego federalnego na Florydzie, pozwoliłby amerykańskim służbom celnym i ochronie granic. Uwolnij kilku aresztowanych kolonistów zwolnić ich z aresztu bez terminów rozpraw lub, w niektórych przypadkach, pod pewnymi warunkami.

Imigranci są zwalniani warunkowo w indywidualnych przypadkach i muszą skontaktować się z organami imigracyjnymi i celnymi. Niektórzy mogą być również umieszczani w alternatywnych programach detencji.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego powiedział, że strategia pomoże złagodzić część obciążenia przepełnionych obiektów granicznych. W środę w areszcie Straży Granicznej przebywało ponad 28 000 migrantów.

Mayorkas powiedział w środę, że dotyczy to tylko ułamka populacji napotkanej przez funkcjonariuszy.

Sędzia okręgowy D. Kent Wetherell, mianowany przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, zawiesił zakaz na dwa tygodnie. Sędzia powiedział, że administracja Bidena nie przygotowała się na koniec tytułu 42 i nie była w stanie odpowiednio uzasadnić, dlaczego jej polityka została opublikowana w środę, kiedy decyzja w sprawie polityki była oczekiwana od miesięcy.

Biały Dom odpowiedział na pozew w piątek, mówiąc, że republikanie z Florydy chcieli „sabotować” wysiłki administracji w zakresie kontroli granicznej.

„To właśnie widzieliśmy od republikańskich urzędników w ciągu ostatnich kilku miesięcy” – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre podczas piątkowej konferencji prasowej. „Zamiast próbować poradzić sobie z problemem lub rozmawiać z rządem federalnym o tym, jak sobie z nim poradzić, być może w ich stanie lub mieście tego nie robią – w rzeczywistości sabotują to, co próbujemy zrobić. ”.

Agencja poinformowała w piątek, że służby celne i ochrona granic zastosują się do nakazu sędziego, ale stwierdziła, że ​​jest to „szkodliwe orzeczenie, które spowoduje niebezpieczne przeludnienie w obiektach CBP i zmniejszy naszą zdolność do skutecznego przetwarzania i usuwania imigrantów oraz stwarza ryzyko stworzenia niebezpiecznych warunków” dla agentów Straży Granicznej i imigrantów”.

Nuñez-Neto w piątek wyraził „zaniepokojenie” wpływem sprawy na Florydzie na „naszą zdolność do szybkiego przetwarzania ludzi z wysokimi poziomami spotkań, przed którymi stoimy”.

READ  Burza zimowa przynosząca śnieg na północnym wschodzie ma charakter wulkaniczny

Nuñez-Neto ostrzegł również przed ryzykiem „niebezpiecznego przeludnienia w obiektach CBP” oraz „niebezpiecznymi warunkami dla agentów Straży Granicznej i osób niebędących obywatelami przebywających w naszym areszcie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *