Rynki azjatyckie były mieszane, ponieważ inwestorzy analizowali dane gospodarcze z regionu

godzinę temu

TSMC odnotowało pierwszy kwartalny spadek zysków od 4 lat w związku ze spadkiem popytu na elektronikę

Tajwański producent półprzewodników odnotował w czwartek spadek zysku i przychodów w drugim kwartale.

Przychody w drugim kwartale spadły o 10% do 480,84 mld TWD (15,68 mld USD), podczas gdy dochód netto spadł o 23,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 181,8 mld TWD. To pierwszy kwartalny spadek dochodu netto TSMC od 4 lat.

powiedział TSMC Na działalność wpłynęły trudności makroekonomiczne, „które zmniejszyły popyt na rynku końcowym i doprowadziły do ​​​​ciągłej korekty zapasów dla klientów”.

Pomimo spadków wyniki były lepsze niż oczekiwania rynku dotyczące przychodów w wysokości 478,83 mld TWD i zysku netto w wysokości 172,55 mld TWD.

Przeczytaj pełny raport tutaj.

– Sheila Chiang

2 godziny temu

Chińskie banki państwowe kupują juana, aby spowolnić spadki: Reuters

Główne chińskie banki państwowe sprzedawały dolary, aby kupić juana na rynku kasowym offshore we wczesnych godzinach porannych w czwartek. poinformował Reuters.

Powołując się na dwie osoby „posiadające bezpośrednią wiedzę w tej sprawie”, Reuters powiedział, że jedno ze źródeł ujawniło również, że takie posunięcia mają na celu spowolnienie tempa spadku juana.

Zewnętrzny juan wzrósł po południu o 0,66% do 7,1839 za dolara.

3 godziny temu

Dostawy smartfonów w Indiach stabilizują się po spadku w trzech kwartałach: Canalys

Według raportu Canalys rynek smartfonów w Indiach ustabilizował się w drugim kwartale z 36,1 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Liczba ta spadła o 1% w porównaniu z zeszłym rokiem, znacznie lepiej niż spadek o 20% w pierwszym kwartale. Dostawy również spadły odpowiednio o 27% i 6% w czwartym i trzecim kwartale 2022 roku.

Według Canalys Samsung kontynuował swoją dominację w drugim kwartale, zdobywając około 18% udziału w rynku z 6,6 milionami przesyłek. Tuż za nim uplasowało się Vivo z 6,4 milionami wysłanych telefonów, podczas gdy Xiaomi uplasowało się na trzecim miejscu z 5,4 milionami wysłanych telefonów.

Przeczytaj całą historię tutaj.

Charmine Jacob

5 godzin temu

Bezrobocie w Australii pozostało w czerwcu na niezmienionym poziomie 3,5%.

Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Australii pozostała bez zmian przy 3,5% W czerwcu nieco poniżej 3,6% oczekiwanych przez ekonomistów ankietowanych przez Reutera.

Dane z Australian Bureau of Statistics w czerwcu wykazały, że stosunek zatrudnienia do liczby ludności pozostał na poziomie 64,5%, a całkowite bezrobocie spadło z 1600 do 505 500.

READ  Trudna rzeczywistość dla inwestorów obserwujących akcje spółek technologicznych w 2023 r

Wskaźnik zatrudnienia jest jednym z głównych wskaźników branych pod uwagę przez Reserve Bank of Australia podczas spotkań w celu omówienia decyzji dotyczących stóp procentowych.

– Lim Hwi Ji

5 godzin temu

Chiny chcą wejść w nowe obszary wzrostu, aby pobudzić gospodarkę: HSBC

Herald van der Linde, szef strategii kapitałowej w regionie Azji i Pacyfiku w HSBC, powiedział, że Chiny chcą przestawić się na nowe, wysokiej jakości obszary wzrostu, takie jak technologie informacyjne, aby pobudzić gospodarkę.

„Nie chcą wracać do starego modelu wzrostu, jakim były inwestycje w nieruchomości i infrastrukturę. Są tym zmęczeni” – powiedział w wywiadzie dla „Squawk Box Asia” CNBC.

Zamiast tego dodał, że „chcą przejść na nowy model wzrostu”, który koncentruje się na najnowocześniejszych technologiach, odnawialnych źródłach energii i samochodach wyborczych. Powiedział jednak, że nie ma jeszcze jasnych wskazówek od decydentów w Pekinie w sprawie tych konkretnych szczegółów.

„Mamy nowy zespół ds. ekonomii, który pojawił się w lutym tego roku. Przypuszczalnie się spotkali, opracowali plany i prawdopodobnie w ciągu najbliższego miesiąca otrzymamy więcej szczegółów na temat tego, co dokładnie zamierzają zrobić” – zauważył Linde.

„I myślę, że właśnie na to czeka rynek. Daje nam to wyobrażenie o tym, dokąd naprawdę zmierzają”.

– Sumathi Bala

6 godzin temu

Chiny utrzymują główne roczne i pięcioletnie oprocentowanie kredytów na niezmienionym poziomie 3,55% i 4,2%.

Chiny pozostawiły roczne i pięcioletnie oprocentowanie kredytów podstawowych na niezmienionym poziomie odpowiednio 3,55% i 4,2% kilka dni po tym, jak pozostawiły oprocentowanie kredytów średnioterminowych na niezmienionym poziomie 2,65%.

Dzieje się tak również po tym, jak kraj odnotował w poniedziałek wzrost produktu krajowego brutto brutto w drugim kwartale poniżej oczekiwań, odnotowując wzrost o 6,3% rok do roku w porównaniu do 7,3% oczekiwanych przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

Chiny po raz ostatni obniżyły główną stopę kredytową w czerwcu, kiedy obniżyły o 10 punktów bazowych główną stopę procentową jedno- i pięcioletnich kredytów.

– Lim Hwi Ji

5 godzin temu

CNBC Pro: Goldman Sachs dzieli się najlepszymi wyborami akcji dla China AI — i 2 na liście wyroków skazujących

Goldman Sachs wspomniał o chińskich akcjach, które według niego prawdopodobnie skorzystają na rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji – a dwie znajdują się na potępiającej liście banków z oceną kupna.

READ  Dyrektor generalny Starbucks rezygnuje przed zeznaniem w Senacie

W dwóch notatkach badawczych z 16 lipca Goldman przedstawił przegląd możliwości i zagrożeń stwarzanych przez generatywną sztuczną inteligencję i wybrane akcje, które prawdopodobnie przyniosłyby korzyści.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Lucy Handley

7 godzin temu

Japonia odnotowała pierwszą nadwyżkę handlową od prawie dwóch lat

Japonia odnotowała w czerwcu niespodziewaną nadwyżkę handlową w wysokości 43,05 mld jenów (308,5 mln USD), po raz pierwszy od 23 miesięcy, kiedy trzecia co do wielkości gospodarka świata odnotowała nadwyżkę.

Było to gwałtowne odwrócenie deficytu w wysokości 1,38 bln jenów odnotowanego w maju i deficytu w wysokości 1,37 bln jenów w czerwcu 2022 r.

Dane rządowe pokazały, że nadwyżka wynikała głównie z niższego importu. Import spadł w czerwcu o 12,9% rok do roku, podczas gdy eksport odnotował wzrost o 1,5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

– Lim Hwi Ji

5 godzin temu

CNBC Pro: „Są prawdziwe, są wirusowe”: inwestor technologiczny wymienia dwie akcje IoT do posiadania

Główne trendy technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja, dominują na pierwszych stronach gazet. Jednak według inwestora technologicznego Richarda Claude’a niektóre gry niszowe, takie jak Internet rzeczy (IoT), mają ogromny potencjał pomimo niewielkiego szumu.

Claude, zarządzający funduszem w Janus Henderson Investors, wymienił dwie spółki IoT, które uważa za długoterminowych zwycięzców. Zarządza funduszem Horizon Global Technology Leaders Fund o wartości 3,2 miliarda dolarów, który jest inwestowany w obie akcje.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

5 godzin temu

CNBC Pro: Akcje ASML wzrosły w tym roku o ponad 30%. Oto, gdzie Wall Street widzi nagłówek akcji

Akcje ASML wzrosły w tym roku w związku z szumem wokół firm zajmujących się półprzewodnikami i sztuczną inteligencją – jej akcje notowane w Holandii wzrosły o około 32% w ciągu roku, podczas gdy akcje notowane w USA wzrosły o około 40%.

Ale stoi w obliczu wielu zagrożeń, w tym napięć między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Dokąd poleci stąd strzała? CNBC Pro zagłębiło się w badania Wall Street, aby się tego dowiedzieć.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

14 godzin temu

Karta wyników za drugi kwartał

Sezon wyników za drugi kwartał właśnie się rozpoczął, a 10% spółek z S&P 500 przedstawiło swoje wyniki. Według danych Refinitiv spośród 50 firm, które to zgłosiły, 64% przewyższyło szacunki przychodów, a 80% przewyższyło oczekiwania dotyczące zysku na akcję.

READ  Starbucks ponownie podniesie płace – ale nie dla związkowców

W oparciu o mieszaną stopę wzrostu oczekuje się, że zyski spadną o 8,2% rok do roku, a przychody spadną o 0,8% rok do roku. Wskaźnik zbiera dane od firm, które już zgłosiły dane oraz tych oczekujących na zgłoszenie.

-Samanta Sobin

20 godzin temu

Goldman Sachs źle zarabia

Gigant z Wall Street, Goldman Sachs, nie spełnił oczekiwań co do drugiego kwartału w środę, mimo że firma próbowała wcześniej złagodzić oczekiwania.

Goldman Sachs odnotował średnio 3,08 USD na akcję i 10,9 mld USD przychodów, podczas gdy analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się odpowiednio 3,18 i 10,84 mld USD. Goldman Sachs spadł o 0,4 procent w handlu przedsesyjnym.

– Briana Evansa

18 godzin temu

Akcje banków regionalnych wzrosły po pierwszej fali zysków

Wydaje się, że inwestorzy odetchnęli z ulgą po pierwszej fali zysków regionalnych banków.

Fundusz SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) wzrósł o około 1% we wczesnej fazie handlu, ponieważ inwestorzy i analitycy zwrócili uwagę na raporty Western Alliance, US Bancorp i innych.

Akcje Western Alliance z siedzibą w Phoenix wzrosły o ponad 2% pomimo zysku na akcję w wysokości 1,96 USD na akcję, dwa lata poniżej szacunków, według Refinitiv.

– Jesse Pound

13 godzin temu

Ceny surowców rolnych rosną w środę

Ceny kukurydzy, pszenicy i soi skoczyły w środę. Obawy o prognozy suchej pogody na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych i rosyjskie naloty na port Odessa nad Morzem Czarnym po wycofaniu się z Inicjatywy Zbożowej Morza Czarnego spowodowały wzrost cen pszenicy.

Kontrakty terminowe na pszenicę wzrosły w środę o 5,4% i prawie 6% w całym tygodniu, co oznacza najlepszy tydzień od 23 czerwca.

Kontrakty terminowe na soję wzrosły o 1,7% w środę rano, osiągając najwyższy poziom 437,4 USD za tonę krótką.

Kontrakty futures na kukurydzę skoczyły w środę o 3,1% do 551,5 centa za buszel. Ceny kukurydzy wzrosły jak dotąd o 7,2%, co oznacza najlepszy tydzień od 26 maja.

– Hakyung Kim, Nick Wells

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *