TRAVIS KING: Amerykańscy urzędnicy próbują zrozumieć, dlaczego żołnierz wjechał do Korei PółnocnejCNN

Dzień przed wjazdem do Korei Północnej, Szeregowy Travis King Wysłał SMS-a do swoich amerykańskich opiekunów wojskowych, że dotarł do swojej bramki na lotnisku Incheon w Seulu i przygotowuje się do wejścia na pokład samolotu powrotnego do USA.

King, młodszy żołnierz szeregowy, został przydzielony do sił zbrojnych USA w Korei Usłyszał zarzuty napaści w Korei Południowej i miał zostać zwolniony z armii amerykańskiej po powrocie do Fort Bliss w Teksasie.

Ale kiedy odprawił odprawę celną, nie wszedł na pokład samolotu zgodnie z planem w poniedziałek, jak poinformowali amerykańscy urzędnicy CNN. Jego świta nie mogła towarzyszyć mu do bramki, aby sprawdzić, czy wszedł na pokład. Zamiast tego zarezerwował we wtorek wycieczkę z prywatną firmą Wspólnego Obszaru Bezpieczeństwa, wewnątrz strefy zdemilitaryzowanej oddzielającej Koreę Północną i Południową.

King odprawił się na lot American Airlines do Dallas, ale nie wszedł na pokład, twierdząc, że brakuje mu paszportu.

„Przeszedł przez wszystkie punkty bezpieczeństwa aż do wejścia na pokład, ale powiedział personelowi lotniczemu, że brakuje mu paszportu” – powiedział CNN urzędnik lotniska Incheon. Urzędnik powiedział, że załoga eskortowała go z powrotem na stronę odlotów.

W poniedziałek lot American Airlines odleciał z Incheon o 18:36, podała linia lotnicza.

„Powrócił na stronę odlotów lotniska o 19:02” – powiedział urzędnik. American Airlines odmówiło komentarza CNN w sprawie incydentu.

Jeśli istnieją pilne okoliczności dotyczące pasażerów, które uniemożliwiają im przejście przez proces imigracyjny i wejście na pokład samolotu, muszą wycofać procedurę za zgodą urzędu imigracyjnego.

Travisa Kinga/Facebooka

Zdjęcie amerykańskiego żołnierza Travisa Kinga, który we wtorek 18 lipca przekroczył wojskową linię demarkacyjną w Korei Północnej.

Następnego dnia podczas wycieczki po strefie zdemilitaryzowanej King w niewyjaśniony sposób przejechał przez linię demarkacyjną do Korei Północnej, jak powiedział CNN naoczny świadek tej samej wycieczki i urzędnicy amerykańscy zaznajomieni ze sprawą. W przeciwieństwie do silnie ufortyfikowanej strefy, która ma 160 mil długości i 2,5 mili szerokości, rzeczywista granica między Koreą Północną i Południową w JSA nie zawiera fizycznej bariery.

READ  Arabia Saudyjska - Argentyna: Zespół Lionela Messiego poniósł największą porażkę w historii mistrzostw świata

King najpierw próbował wejść do Panmunjok Hall, północnokoreańskiego obiektu we Wspólnym Obszarze Bezpieczeństwa, powiedział amerykański urzędnik. Ale frontowe drzwi były zamknięte, więc pobiegł na tyły budynku, gdzie odjechał furgonetką i został przegoniony przez północnokoreańskich strażników, powiedział urzędnik.

„Trzymaj go!” Według naocznego świadka, Sarah Leslie, krzyknął żołnierz po stronie Korei Południowej. Ale było za późno.

„Jechał tak szybko, byliśmy tak blisko granicy, a potem już go nie było” – dodał Leslie.

Dopiero we wtorek, kiedy Kingowi nie udało się dotrzeć do Fort Bliss, wojsko USA po raz pierwszy zdało sobie sprawę, że zaginął. Południowokoreańscy urzędnicy imigracyjni potwierdzili również Stanom Zjednoczonym, że King nie wszedł na pokład samolotu, powiedział amerykański urzędnik CNN.

Sarah Leslie/Reuters

Na tym rozdanym zdjęciu amerykański szeregowiec Travis D., w lewym dolnym rogu, ubrany w czarną koszulę i czarny kapelusz, jest widziany podczas wycieczki po ściśle kontrolowanej Wspólnej Strefie Bezpieczeństwa (JSA) na granicy między Koreą Północną i Południową. Walcząca wioska Panmunjom, Korea Południowa, 18 lipca 2023 r.

Urzędnicy w całym rządzie USA próbują poskładać do kupy, co mogło skłonić Kinga, obywatela amerykańskiego, do świadomego i bez uprzedniego pozwolenia wjazdu do jednego z najbardziej wrogich krajów na Ziemi.

W środę Biały Dom powiedział, że nadal pracuje nad ustaleniem miejsca pobytu i stanu Kinga.

„Wciąż zbieramy wszystkie fakty i to wciąż wczesne dni” – powiedziała sekretarz prasowa Karine Jean-Pierre. „Administracja będzie nadal pracować, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i zwrócić prywatnego króla nam i jego rodzinie” – powiedział.

Powiedział, że administracja współpracuje w tej sprawie ze Szwecją i rządem Korei Południowej. Szwecja zwykle reprezentuje interesy USA w Korei Północnej, ponieważ Stany Zjednoczone i Korea Północna nie mają stosunków dyplomatycznych.

READ  Arabia Saudyjska podpisuje umowę Huawei o pogłębieniu więzi z Chinami podczas wizyty Xi

Urzędnicy powiedzieli, że wojsko USA próbowało skontaktować się bezpośrednio z rządem Korei Północnej, aby rozwiązać problem, ale jeszcze nie otrzymali odpowiedzi. Stany Zjednoczone uważają, że nadal przebywa w areszcie w Korei Północnej, ale nie mają żadnych szczegółów na temat jego samopoczucia ani tego, czy żyje.

King „przebiegł przez strefę zdemilitaryzowaną we Wspólnym Obszarze Bezpieczeństwa, został zatrzymany przez Koreańczyków z Północy i obecnie nie mamy z nim kontaktu” – powiedział John Aquilino, dowódca Dowództwa Indo-Pacyfiku USA. Aspen Conservation Forum we wtorek. „Ale nadal prowadzimy dochodzenie, aby dowiedzieć się, co się stało”.

Tydzień przed przekroczeniem granicy King został zwolniony z aresztu w Korei Południowej, gdzie spędził 50 dni ciężkich robót, poinformowali przedstawiciele służb bezpieczeństwa CNN.

Wydaje się, że wyrok skazujący wynika z incydentu z października 2022 r., w którym King rzekomo kilka razy popchnął i uderzył ofiarę w twarz w klubie w Mapo-gu w Seulu, zgodnie z dokumentem sądowym z zachodniego sądu okręgowego w Seulu. Został oskarżony o napaść we wrześniu, a następnie przeniesiony do Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych, ale ostatecznie zarzuty te zostały wycofane.

„Jego sprawa o napaść była podobna do innych spraw, które reprezentowałem młodych mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu” – powiedział CNN południowokoreański prawnik reprezentujący Kinga. Jego wrażenie na temat Kinga było takie, że „wyglądał jak normalny facet po dwudziestce”.

Zanim King został zatrzymany, urzędnik bezpieczeństwa powiedział CNN, że King został uznany za winnego podczas rozprawy przed sądem wojskowym w Korei Południowej w związku z atakiem i innymi zarzutami. King został zdegradowany, powiedział urzędnik, choć nie jest jasne, czy nastąpiło to przed, czy po sądzie wojskowym.

Matka Kinga, Claudine Gates, powiedziała we wtorek stacji ABC, że jest „zszokowana” faktem, że King wjechał do Korei Północnej.

READ  Nagranie policyjne w Arkansas: 2 zastępców w zawieszeniu i 1 funkcjonariusz na urlopie administracyjnym po opublikowaniu nagrania brutalnego spotkania z mężczyzną przed sklepem

„Nie wyobrażam sobie, żeby Travis robił coś takiego” – powiedział Gates ABC, dodając, że kilka dni temu słyszał, jak jego syn mówił, że wraca do swojej bazy w Fort Bliss.

W czasie swojej rotacji w Korei Południowej, King nie był wdrożony na swoim koncie i został przydzielony do 6. Armii, 1. Brygady Kawalerii, 1. Brygady Zespołu Bojowego, 1. Dywizji Pancernej, z Fort Bliss w Teksasie, powiedział rzecznik armii Price. Dubi.

Jego odznaczenia wojskowe obejmują Medal Służby Obrony Narodowej, Medal Służby Obrony Korei i Wstęgę Służby Zagranicznej — typowe odznaczenia przyznawane żołnierzom jego rangi i doświadczenia.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *