Sennheiser Momentum Sport: Śledzenie kondycji w uchu

Byłem trochę sceptyczny co do słuchawek Sennheiser Momentum Sport za 329,95 dolarów. Inne słuchawki douszne, które testowałem z funkcją śledzenia tętna, były marne. Śledzenie ćwiczeń może mieć dobre intencje, ale w praktyce może być nieco nietrafione. Byłem więc mile zaskoczony, że słuchawki Momentum Sport spełniły swoje obietnice, czyli prosty sposób wyświetlania wskaźników sprawności fizycznej w czasie rzeczywistym bez utraty jakości dźwięku.

Większość słuchawek fitness ma dodatkowy bas, bezpieczniejsze dopasowanie i nacisk na trwałość. Momentum Sport ma to, a także optyczny czujnik tętna i czujnik temperatury. Pomysł jest taki, że ucho jest w rzeczywistości dokładniejszym miejscem do gromadzenia tego typu danych niż nadgarstek (tj Technicznie poprawne!). Integruje się również z aplikacją Polar Flow, zapewniając dostęp do analiz treningowych Polar, wskazówek głosowych i coachingu. Pod pewnymi względami działa podobnie do paska na klatkę piersiową… chociaż można go włożyć do uszu i odtwarzać muzykę.

Te pąki są większe jak na moje uszy, ale ani razu nie wypadły podczas biegu.

Jedyne co mi się nie podobało to sterowanie dotykowe. Przydaje się jednak, jeśli nosisz rękawiczki.

Jako biegacz moja lista kontrolna słuchawek fitness różni się nieco od moich codziennych słuchawek fitness. Muszą pozostać w uszach, dobry tryb przezroczystości to podstawa, nie mogą być złe w wietrzne dni, a lekki deszcz nie jest w stanie ich zepsuć. Momentum Sport zbiera wysokie oceny we wszystkich obszarach.

Zakładanie wkładek dousznych jest zawsze kłopotliwe, ale sportowe wkładki douszne to solidna opcja do ćwiczeń. Słuchawki są większe, a ja mam małe uszy, więc nie wydały mi się tak wygodne jak moje ulubione słuchawki do biegania, Beats Fit Pro. Jednak zabrałem go na kilka przejażdżek i ani razu nie wypadł mi z uszu.

W przeszłości miałem problemy ze słuchawkami do śledzenia tętna ze względu na ich dopasowanie. Dobry kontakt z czujnikiem ma kluczowe znaczenie, więc złe dopasowanie może oznaczać kiepskie wyniki lub nic. Neguje to cały cel śledzenia parametrów dousznych: lepszą dokładność. Tutaj nie miałem tego problemu. To sprawia, że ​​jest to stylowa alternatywa, jeśli uprawiasz sport, który nie sprzyja korzystaniu ze smartwatchów lub uważasz, że paski na klatkę piersiową są niewygodne, szczególnie jeśli lubisz ćwiczyć przy muzyce – teoretycznie możesz założyć mniej poręczny zegarek, aby uzyskać dane.

READ  Wideo: Analiza techniczna Chrono Cross Remaster Digital Casting

Pomiary tętna i temperatury ciała w czasie rzeczywistym możesz przeglądać w aplikacji Smart Control, a także w Polar Flow i innych aplikacjach fitness.

Tryby przezroczystości i przeciwwiatrowe świetnie się sprawdziły podczas moich wycieczek na świeżym powietrzu. Nadal z łatwością słyszałem szum samochodów wokół mnie, ale silny wiatr nie zagłuszał moich utworów. Bez problemu zabrałem je również na nieszczęsną deszczową wycieczkę. Jednak przed biegiem nadal sprawdzam pogodę. Są to IP55, które są trochę lepsze niż typowy IPX4, który widzisz na pąkach, ale silna burza z piorunami może nie być dobrym momentem.

Jeśli chodzi o śledzenie kondycji, odkryłem, że nie ograniczasz się do specjalnej aplikacji towarzyszącej. Jeśli należysz do ekosystemu Polar, doskonale integruje się on z zegarkiem Polar Vantage V3. Bez zegarka Polar możesz także połączyć aplikację Sennheiser Smart Control z aplikacją Polar Flow w telefonie. Następnie wystarczy włączyć trening w Polar Flow i wybrać go jako preferowany czujnik tętna. Kiedy go wypróbowałem, zadziałało dobrze, a jeśli nie masz aplikacji fitness, która Ci się podoba, Polar Flow jest całkiem wszechstronną aplikacją! Wadą jest to, że nie będziesz nosić tych ubrań przez cały dzień, więc Twoje wizje powrotu do zdrowia nie będą tak dobre.

Jeśli masz tatuaż na nadgarstku i obawiasz się o dokładność pomiaru tętna na swoim smartwatchu, możesz zamiast tego użyć go do pomiaru tętna.

Współpracuje także z aplikacjami fitness i innymi smartwatchami obsługującymi akcesoria Bluetooth. Sprawdziłem to i udało mi się połączyć je ze Stravą i Runkeeperem, dwiema z moich najczęściej używanych aplikacji fitness. Połączyłem go również z Apple Watch Ultra 2 i stamtąd mogłem również przeglądać dane dotyczące tętna. Doceniam to, ponieważ pozwala mi uzyskać wskazówki dotyczące treningu z platformy Dla mnie opcja. Kiedy testowałem Amazfit PowerBuds Pro, podobną parę słuchawek do śledzenia kondycji, musiałem skorzystać z towarzyszącej jej aplikacji, aby uzyskać dostęp do wielu funkcji zdrowotnych. To dodało więcej chaosu do mojej rutyny.

READ  Spotify zepsuje każdą rzecz, jaką kiedykolwiek sprzedano

Jeśli chodzi o dokładność, mieściła się ona w zakresie około 5 uderzeń na minutę w przypadku Garmin Forerunner 165 Music w połączeniu z paskiem na klatkę piersiową HRM-Fit. Temperatura ciała była czymś więcej niż tylko drapaniem głowy. Na początek trudno jest sprawdzić dokładność. Trzymanie termometru poza uchem stanowi ryzyko dla bezpieczeństwa, a inne urządzenia do noszenia skupiają się bardziej na zmianach temperatury skóry w ciągu nocy. Ale Rozumiem, dlaczego sportowcy wysokiego szczebla mogą cenić dane dotyczące temperatury ciała. To po prostu przesada dla przeciętnego człowieka. Podczas ćwiczeń będzie Ci cieplej. Prawdopodobnie zauważysz również, kiedy zaczniesz się przegrzewać, bez konieczności znajomości dokładnej temperatury ciała.

Ten przypadek wiąże się z około trzema dodatkowymi pełnymi ładunkami. Posiada również użyteczną pętlę na palec.

W słuchawkach do codziennego użytku jakość dźwięku jest tym, na czym najbardziej mi zależy. W przypadku słuchawek fitness doskonała jakość dźwięku jest dodatkowym bonusem. Zniosę odrobinę spokoju, o ile moje K-popowe hymny pozwolą mi biegać. Tutaj nie ma problemu! Ostatnio spotykam wiele Stray Kids i są poruszeni Megaświat Świetnie wygląda na tych pąkach. Podczas gdy pąki mają świetny bas, reszta też brzmi świetnie.

Jeśli chodzi o baterię, zapewnia to około sześciu godzin odtwarzania – to wystarczy na średnio długi bieg lub wyścig. Etui mieści trzy dodatkowe pełne naładowania, co przy normalnym użytkowaniu powinno wystarczyć na długi czas. Używałem ich jako słuchawek do codziennego treningu i dojazdów do pracy przez ostatnie kilka tygodni. W moim przypadku pozostało mi jeszcze około 40 procent baterii.

Jedyne co mi się nie podobało to sterowanie dotykowe. Można go dostosować w aplikacji Smart Control, ale okazało się, że bardzo łatwo jest go aktywować podczas dostosowywania dopasowania. Dzieje się tak pomimo tego, że ustawiłem czułość kliknięcia na niższy poziom. Jednak lepiej je mieć niż nie podczas treningów w chłodne dni, gdy nosisz rękawiczki.

READ  Nokia G22 to pierwszy telefon HMD zaprojektowany z myślą o możliwości naprawy

Kosztuje 330 USD, ale doceniam to, że śledzenie kondycji działa zgodnie z reklamą.

Kosztują 330 dolarów, są drogie, ale technicznie rzecz biorąc, otrzymujesz pasek na klatkę piersiową i słuchawki w jednym. My Beats Fit Pro był w sprzedaży za około 180 dolarów, a obecnie używam Garmin HRM-Fit za 150 dolarów jako paska na klatkę piersiową. (Chociaż paski na klatkę piersiową można kupić za około 80–100 dolarów.) To mniej więcej ten sam koszt.

W przeszłości mój problem ze słuchawkami do śledzenia kondycji polegał na tym, że nie ułatwiały mi życia. Precyzyjne dopasowanie oznaczało, że rozpoczęcie pracy trwało dłużej. Nie chciałem żadnych dodatkowych funkcji treningowych od budów, gdy korzystałem już z innych aplikacji fitness. Sennheiser Momentum Sport Nie obiecuje wiele – po prostu dobry dźwięk i alternatywny sposób pomiaru tętna. To wszystko, czego chcę od pączków fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *