Sterowanie GoldenEye na Xboksie lepsze niż na Switchu – czy da się to zmienić?

Długo oczekiwany remake klasycznej strzelanki Rare’a z 1997 roku o Jamesie Bondzie złote oczy 007 Dostępne na konsolach Nintendo Switch i Xbox już dziś – warto dokładnie przemyśleć, w którą wersję grasz.

Jak ogłoszono na początku tego tygodniaTylko złote Oko Na Switchu dostępny jest multiplayer online. Okazuje się jednak, że wersja gry na konsolę Xbox ma również wyjątkową funkcję, która może mieć większy wpływ na przyjemność z gry: nowoczesne sterowanie strzelanką pierwszoosobową.

Nintendo przyjęło ponadczasowe podejście do wersji gry na Switcha złote Oko. Gra nie obsługuje żadnych wejść, których nie było na oryginalnej konsoli Nintendo 64, co oznacza, że ​​nie ma odpowiedniego spustu do strzelania. Różne opcje sterowania dostępne w grze – wszystkie przeniesione z oryginału z ich nazwami inspirowanymi Bondem, takimi jak „Honey”, „Solitaire” i „Goodnight” – pozwalają ustawić ogień tylko na lewym spuście lub przycisku A.

Konsola N64 ma również tylko jeden drążek analogowy. Nintendo mapuje cztery żółte przyciski C, które tworzyły coś w rodzaju drugorzędnego pada kierunkowego, na prawym drążku przełącznika, ale żadna z dostępnych map sterowania nie pasuje do współczesnego standardu sterowania pierwszoosobowego dwoma drążkami, z ruchem i atakiem po lewej stronie kij, wyceluj i skręć w prawo . Nie ma też dedykowanej opcji sterowania.

Bez wątpienia gra będzie się dobrze czuć, jeśli masz jeden z nich Klasyczne konsole Nintendo N64 — lub jeszcze lepiej, dwa, więc możesz użyć jednej z opcji podwójnego zastosowania — ale w przypadku standardowego kontrolera Switch lub Pro wszystkie opcje są niewygodne i przyzwyczajenie się do nich zajmie trochę czasu. (Istnieje obejście Zawiera Joy-Cons Switcha, ale jest trochę bałaganu i nie jest tak wygodny, a ponadto nie jest opcją dla właścicieli Switch Lite lub przenośnych odtwarzaczy.)

READ  Oferty smartwatcha w Czarny piątek sprawiają, że Apple Watch 8 jest łatwym wyborem

Z kolei wersja na Xbox dodaje dwie nowe opcje sterowania z oryginalnej ósemki (chociaż te pożary są mapowane od lewego spustu do prawego). „Diamond” to nowoczesna, klasyczna konfiguracja FPS, w której akcja i wrażenia działają jak zwykle na drążkach, strzelanie z prawego spustu. Gra przebiega w ten sposób bez wysiłku. Inną opcją jest w pełni konfigurowalna mapa kontrolna, która wygrywa pod względem dostępności.

A co z innymi różnicami między tymi dwiema wersjami? Ekskluzywny tryb online dla wielu graczy Switcha działa za pośrednictwem interfejsu lobby Switch Online: stwórz pokój z kilkoma znajomymi, a następnie wskocz do niego i graj razem, jakby grali lokalnie. Tak – oznacza to, że nadal będziecie mogli widzieć swoje ekrany na podzielonym ekranie. Nie ma odpowiednika z dostępnymi slumsami. Nie jest to do końca eleganckie, ale jeśli jest to jedyny sposób na grę z przyjaciółmi, to ogromny bonus.

Ponadto wersja Switch złote Oko Umożliwia odblokowanie kodów do gry (dodatkowe tryby, postacie, broń i poziomy) poprzez wprowadzenie kodów, tak jak robiła to oryginalna wersja. Wygląda na to, że wersja Xbox nie obsługuje tego, a kody muszą być odblokowywane na własnej skórze w trakcie gry. Z kolei wersja na Xboksa zawiera 55 nowych osiągnięć.

złote Oko Dostępne w kolekcji Nintendo 64, która jest częścią Nintendo Switch Online + pakiet rozszerzeń Subskrybuj Switcha. Na Xbox jest zawarty w Xbox gra zręcznościowa Subskrypcja lub bezpłatna aktualizacja oprogramowania Rzadki re Grupa. Nie można go kupić osobno na żadnej platformie.

A więc: nowoczesne sterowanie i osiągnięcia, czy multiplayer online i kody? W idealnym świecie mielibyśmy je wszystkie w jednym egzemplarzu, ale tak nie jest. to Twój wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *