Sukces zaczyna się od powiedzenia „nie” prawie wszystkiemu

  • Eddie Cue z Apple powiedział Jimowi Kramerowi z CNBC na inauguracyjnym szczycie Rady Dyrektorów Generalnych CNBC w Santa Barbara w Kalifornii, że kluczem do sukcesu firmy jest realizowanie tylko najlepszych pomysłów.
  • Cue dołączył do Apple w 1989 roku jako dyrektor ds. inżynierii oprogramowania.
  • Cue był kluczową postacią w wielu innowacjach Apple, w tym w niedawnej wyprawie firmy na transmisje sportowe.

Starszy wiceprezes Apple ds. usług, Eddy Cue, przypisuje sukces największej firmy na rynku temu, że częściej mówi „nie” niż „tak”.

„Mówimy „nie” prawie wszystkiemu” — powiedział Keogh w rozmowie z Jimem Cramerem z CNBC podczas inauguracyjnego szczytu rady dyrektorów generalnych CNBC w Santa Barbara w Kalifornii we wtorek. Myślisz, że możesz zrobić wszystko lub wszystko, a to po prostu nieprawda ”.

Według Cue, pomysł wychodzi z deski kreślarskiej Apple tylko wtedy, gdy jest to coś, co firma wie, że może zrobić dobrze i jeśli jest to coś, na czym naprawdę zależy konsumentom.

Cue dołączył do Apple 1989 jako Dyrektor Inżynierii Oprogramowania. Od tego czasu był kluczową postacią w wielu innowacjach Apple, w tym w uruchomieniu sklepu iTunes Store i wejściu firmy w transmisje sportowe.

Apple podpisało 10-letni kontrakt z Major League Soccer w 2022 roku, a usługa stała się dostępna dla fanów po raz pierwszy na początku tegorocznego sezonu. Cue wskazał na umiejętność przewidywania przyszłości przez słynnego hokeistę Wayne’a Gretzky’ego, gdy omawiał wyprawę Apple do transmisji sportowych.

„Chcieliśmy iść tam, gdzie ona szła, a nie tam, gdzie była” – powiedział Keough. „Oto co [Gretzky] Do. Jeździ na łyżwach tam, gdzie ona jedzie, a nie tam, gdzie ona jest. I to samo chcieliśmy zrobić ze sportem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *