Taylor Swift ma nowy typ krocionogi nazwany jej imieniem

Nowo odkryty gatunek krocionogi nosi imię jerzyka, zgodnie z badaniem opublikowanym w Magazyn ZooKeys. Nazywa się Nanaria swiftae lub milenijny jerzyk pazurowy.

Główny autor badania Derek Henin to samozwańczy Swifty, który chciał uhonorować piosenkarza. W czasie badań był doktorantem w Virginia Tech w Blacksburgu.

„Jej muzyka przeszła przez trudne chwile” – powiedział Henin – „i to jest rodzaj szczerego podziękowania, które mogę Ci dać za radość, jaką przyniosła mi jej muzyka”.

Henin znalazł stonogę Appalachów w Fall Creek Falls State Park w Spencer w stanie Tennessee, w tym samym stanie, do którego Swift przeniosła się jako nastolatka, aby kontynuować karierę wokalną.

Hennen ma nadzieję, że jeśli Swift usłyszy o tej etykiecie, będzie szczęśliwa i wykorzysta to jako okazję, by dowiedzieć się więcej o Millennium.

„Dla naukowca nazywanie gatunku po kimś jest zaszczytem, ​​więc mam nadzieję, że spojrzysz na to przychylnie” – powiedział.

To „piękna” stonoga, powiedział Henin, o kasztanowo-brązowym kolorze i czerwonawo-pomarańczowych plamach po bokach.

Paul Marek, adiunkt na Wydziale Entomologii Virginia Tech i oficjalny doktorant Jackson Maines w Virginia Tech, podróżowali z Heninem po 17 stanach w latach 2015-2019 i znaleźli 17 nowych gatunków krocionogów.

„To zabawne, ponieważ kiedy zaczynałem, było tak:„ Wow! Nowy typ! Ale po dwóch latach wygląda to tak: „Mamy inny nowy typ krocionogi, rzucony na kupę” – powiedział Henin.

Millworms są jednym z mniej znanych stworzeń, powiedział, ponieważ nie są tak krzykliwe jak motyle czy ważki, dlatego odkryto tak wiele nowych gatunków.

Owady te preferują dzikie siedliska i są ważne w procesie obiegu składników odżywczych, powiedział Henin. Wyjaśnił, że krocionogi działają jak „recykler liści”, zjadając martwe rośliny i wydalając kał, w ten sposób użyźniając glebę.

Kolejna specjalna krocionoga

Swift nie jest jedyną osobą, która nazwała Henina po odkryciu krocionogi. Henin nazwał inny nowy gatunek Nannaria marianae, znany również jako stonoga klonowa o skręconych pazurach, po swojej żonie Marianne.

READ  Dr. Dre opowiada o decyzji Eminema, by uklęknąć w Super Bowl

Powiedział, że podczas wspólnego spaceru jego żona cierpliwie czekała, aż Henin będzie szukał krocionogów, co zdarza się prawie na każdym spacerze.

„Była przy mnie przez cały czas, kiedy robiłem doktorat. Dała mi tyle miłości i wsparcia, a to jest mój sposób na okazanie jej mojej miłości i wsparcia dla niej” – powiedział Henin.

sala sławy

Inni znani ludzie nazwali ich imieniem zwierzę lub roślinę.

  • Drag Queen RuPaul ma tęczową muchę, Opaluma RuPauljego imię jest po nim.
  • Mucha pszczoła znaleziona w Australii nosi imię Noc ParamonoviusaPo Królu Nocy w Game of Thrones.
  • Leonardo DiCaprio miał drzewo, Ovariopsis DicaprioZostał nazwany jego imieniem za jego wysiłki konserwatorskie.
  • Australijscy naukowcy nazwali wiele nowych gatunków po postaciach Marvela, w tym Thora. Naukowa nazwa gatunku much to Daptolestes bronteflavusz drugim słowem tłumaczącym się na „blond grzmot”.
  • Wiele innych zwierząt nosi imię sławnych ludzi, takich jak Dolly Parton i Lady Gaga. Parton miał porost o nazwie Japewiella dollypartoniana, a Gaga miał cały rodzaj roślin o nazwie monstraparva, znany również pod nazwą sekwencji DNA, GAGA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.