Trudna rzeczywistość dla inwestorów obserwujących akcje spółek technologicznych w 2023 r

Ten artykuł pojawił się po raz pierwszy w The Morning Brief. Otrzymuj poranne informacje prosto na swoją skrzynkę odbiorczą od poniedziałku do piątku do 6:30 czasu wschodniego. Subskrypcja

poniedziałek, 2 stycznia 2023 r

Dzisiejszy biuletyn od Brian Suzyredaktor naczelny i Kotwica w Yahoo Finance. Śledź Suzy na Twitterze @pracownik i dalej Linkedin. Czytaj te i inne wiadomości rynkowe, gdziekolwiek jesteś Aplikacja finansowa Yahoo.

tak, Rynki są dziś zamknięte.

Być może zastanawiasz się, dlaczego aplikujesz Poranne podsumowanie Newsletter prosto na Twoją skrzynkę.

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: jeśli nie dążysz do poprawy jako inwestor każdego dnia – nawet w dni zamknięcia rynku – na dłuższą metę prawdopodobnie przegrasz.

I najlepiej uwierz, że inni ludzie na całym świecie starają się być lepsi przez całą dobę. Jedz lub bądź zjedzony na światowych rynkach.

W tym celu oferuję szybką lekcję inwestowania dla tych, którzy być może przygotowują się do kupna całej wieprzowiny Zniszczone zapasy technologii Tuż za bramą w roku 2023.

Wszyscy znamy tło technologiczne wkraczające w nowy rok.

żuć Ta wymiana Ja i mój kolega Brada Smitha Z doświadczonym analitykiem technicznym Marka Mahaneya W Evercore ISI włączony Yahoo Finance na żywo zeszły tydzień:

Finansowanie Yahoo: Czy technologia może odbić się bez zwrotu ze strony Fed lub przynajmniej przerwy?

Mahaney: Zatrzymuję się na twoim pytaniu o pauzę. Więc myślę, że odpowiedź brzmi: nie, nie możesz. Ale skala tego ruchu. A więc przejście od zera do oczekiwania 4% nadwyżki iz 4% do 5% to ogromny krok. Idąc dalej, nie sądzę, aby szok stopy procentowej był tak duży, jak widzieliśmy w zeszłym roku. To jest trochę odpowiedź na twoje pytanie. Myślę, że jeśli stopy procentowe będą nadal rosły, a Fed pozostanie jastrzębi, bardzo trudno będzie, aby akcje spółek rozwijających się technologicznych osiągnęły lepsze wyniki. Nie sądzę, żeby zagrali tak słabo, jak w tym roku.

Byliśmy zachwyceni przyjacielem prezentera, Markiem, który podkreślił, jak trudno jest teraz wybierać akcje spółek technologicznych.

READ  Twitter jest gotowy na potencjalną batalię prawną z Elonem Muskiem

Nastroje inwestorów są niskie w stosunku do tego, co firmy technologiczne mogą osiągnąć pod względem najwyższych i ostatecznych wyników w tym roku, na co przygotowuje się większość ekonomistów i inwestorów. Spowolnienie wzrostu gospodarczego.

Najłatwiej zobaczyć ten niepokój przez pryzmat rynków: Indeks Nasdaq Composite spadł o 33% w 2022 roku.

Dawne spółki technologiczne, takie jak Snap (Muzyka pop) i Tesli (TSLA) Zakończ rok z 80% i 65%odpowiednio. Dojna krowa, bezpieczna przystań, jaką jest Apple (AAPL) W zeszłym roku stracił 27 proc.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, prezentuje nowego iPhone’a 14 na imprezie Apple w siedzibie głównej w Cupertino, Kalifornia, USA, 7 września 2022 r. REUTERS / Carlos Barria

Ponownie, uczucia są teraz okropne.

I powinno to trwać, dopóki firmy technologiczne nie udowodnią, że mogą ponownie przyspieszyć wzrost i przekształcić większe przychody w zyski netto dla inwestorów.

Ale oto haczyk – akcje spółek technologicznych będą nadal łapać wiatr, dopóki Fed nie zasygnalizuje zwrotu w polityce stóp procentowych. I wszyscy to wiedzą.

Tak więc pierwszą częścią twojej lekcji jest zachowanie ostrożności w przypadku spółek technologicznych, które wyglądają na „tanie”, dopóki Fed nie będzie bardziej gołębi.

Druga część polega na tym, że musisz być gotowy do działania, zanim Fed wszystko wyjaśni.

A jeśli uważasz, że znalazłeś świetną pracę magisterską w połączeniu z ostro obniżoną oceną, może warto coś przekąsić.

Jedną z tych nazw mogą być Meta Platformy (meta), jak sugeruje Mahaney.

„Myślę, że czeka was duża reedycja akcji Meta” — mówi Mahaney.

Oblężona firma zajmująca się mediami społecznościowymi, znana wcześniej jako Facebook, wchodzi w rok 2023 z niemalże dnem wyceny i nieuchronnymi korzyściami w postaci miliardów dolarów cięć kosztów.

Są to konkurenci technologiczni, którzy obniżają koszty, tacy jak Amazon (AMZN) i Google (Google) jeszcze nie zostało wykupione – co sprawia, że ​​akcje Meta są „względnie” bardziej atrakcyjne.

READ  Wall Street waha się, aby zamknąć się w górę, gdy zbliża się podwyżka stóp Fed

A jeśli cięcia kosztów nie są tezą, dzięki której ekscytujesz się akcjami spółek technologicznych, możesz podziękować za to Jayowi Powellowi. Piłka jest po jego stronie.

Co dzisiaj oglądasz

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub android

Śledź Yahoo Finance na Twitterze Świergoti Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedinI youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *