Twitter w Advanced Talks, aby sprzedać się Elonowi Muskowi

Dwie osoby zaznajomione z sytuacją powiedziały, że Twitter jest bliski zawarcia umowy sprzedaży się Elonowi Muskowi, co zjednoczy najbogatszego człowieka na świecie z wpływowym serwisem społecznościowym.

Zarząd Twittera negocjował w tej sprawie z panem Muskiem we wczesnych godzinach poniedziałkowych Nieproszona próba Kupić firmę po rozpoczęciu składu 46,5 miliarda dolarów Finansując program w zeszłym tygodniu, ludzie, którzy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedzieli, że nie są upoważnieni do omawiania tajnych informacji. Powiedzieli, że obie strony omawiają szczegóły, w tym harmonogram zamknięcia każdej potencjalnej umowy i wszelkie opłaty, które zostałyby uiszczone, gdyby umowa została podpisana, a następnie upadła.

Dyskusje miały miejsce po niedzielnym porannym spotkaniu zarządu na Twitterze, aby omówić ofertę pana Muska, powiedział People. Uzyskanie zobowiązań do finansowania było punktem zwrotnym w sposobie, w jaki zarząd postrzegał ofertę pana Muska w wysokości 54,20 USD za akcję, jak mówiono, umożliwiając 11 członkom zarządu firmy rozważenie jego oferty.

Umowa nie była jeszcze ostateczna i może nadal być osobna, ale to, co początkowo wydawało się wysoce nieprawdopodobne, wydawało się dobiegać końca. Osoby zaznajomione z sytuacją twierdzą, że sytuacja między Twitterem a Muskiem pozostaje płynna i szybko się rozwija.

Pan Musk, który ma ponad 83 miliony obserwujących na Twitterze i zaczął zbierać udziały w firmie na początku tego roku, ogłosił 14 kwietnia zamiar zakupu firmy i upublicznienia jej. Ale wkrótce Wall Street odrzuciła jego propozycję, ponieważ nie było jasne, czy mógłby… Chodź z pieniędzmi zrobić interes. Twitter też Przyjęta „toksyczna pigułka” Manewr obronny, który uniemożliwia Mr Muskowi zgromadzenie większej ilości zapasów.

Musk zaktualizował swoją propozycję w zeszłym tygodniu, naciskając Twittera, aby rozważył jego ofertę poważniej. W oświadczeniu o papierach wartościowych opublikowanym w czwartek Musk opisał, w jaki sposób pozyskał finansowanie z banku inwestycyjnego Morgan Stanley i grupy innych pożyczkodawców, którzy zapewniali 13 miliardów dolarów W finansowaniu dłużnym, oprócz innego 12,5 miliarda dolarów w pożyczkach pod zastaw akcji Tesli, producenta samochodów elektrycznych, którym kieruje. Oczekiwano dodać o 21 miliardów dolarów w finansowaniu kapitałowym.

READ  Najlepszy szpital na świecie 2022 — 250 najlepszych szpitali

Rzecznik Twittera odmówił komentarza. W poprzednich publicznych oświadczeniach firma stwierdziła, że ​​jej rada dyrektorów „nadal przeprowadza ostrożny, dokładny i przemyślany przegląd, aby określić kierunek działań, który jest w najlepszym interesie firmy i wszystkich akcjonariuszy Twittera”.

Pan Musk nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Dziennik Wall Street Wspomniałem wcześniej Wzrosła akceptacja oferty pana Muska na Twitterze.

Na Wall Street prawdopodobnie otwartość zarządu Twittera na ofertę pana Muska będzie „początkiem końca Twittera jako spółki publicznej, a Musk prawdopodobnie znajduje się teraz na ścieżce do przejęcia, chyba że do gry wejdzie drugi oferent”, analityk Wedbush Dan Ives napisał Papiery wartościowe w notatce w niedzielę.

Pan Musk zaoferował Twitterowi 54-procentową premię do ceny akcji dzień przed rozpoczęciem inwestycji w spółkę pod koniec stycznia. Ale akcje Twittera przez większą część ubiegłego roku były wyższe od oferty pana Muska.

Kilku analityków powiedziało, że spodziewają się, że zarząd Twittera zaakceptuje ofertę o wartości co najmniej 60 dolarów za akcję. Akcje Twittera wzrosły w zeszłym roku powyżej 70 USD za akcję Kiedy firma ogłosiła cele podwojenia przychodówOd tego czasu spadł do około 48 USD, ponieważ inwestorzy kwestionowali jego zdolność do osiągnięcia tych celów.

Pan Musk, lat 50, dał jasno do zrozumienia, że ​​widzi wiele niedociągnięć Twittera jako usługi mediów społecznościowych. Powiedział, że chce „zmienić” firmę w „platformę wolności słowa na całym świecie” i że wymaga ona znacznych ulepszeń w swoich produktach i politykach.

Musk próbował negocjować z Twitterem za pomocą tej samej usługi, grożąc w kilku tweetach, że może skierować swoją ofertę bezpośrednio do akcjonariuszy firmy w tak zwanej „ofercie kupna”. Wezwanie to wrogi manewr, w którym strona zewnętrzna omija zarząd spółki, wymagając od akcjonariuszy bezpośredniej sprzedaży ich akcji.

READ  Wyprzedaż Amazon: Raport na żywo z ofertami Prime Early Access

Zachowywał się również nieregularnie na platformie, co wzbudziło obawy o to, jak zarządzałby usługą, gdyby był za nią odpowiedzialny. Sobota Pan Musk Miliarder Bill Gates na celowniku, mówiąc, że pan Gates zajął „krótką” pozycję na akcjach Tesli, co oznacza, że ​​pan Gates obstawia, że ​​akcje producenta samochodów spadną. W niedzielę pan Musk napisał na Twitterze, że „iść do przodu„To kpina z pana Gatesa.

Jednak Musk utrzymuje przyjazne stosunki z niektórymi z czołowych członków Twittera. Przez weekend pan Musk wymieniał przyjazne tweety z Jackiem Dorseyem, współzałożycielem firmy i członkiem zarządu. Pan Dorsey zrezygnował z funkcji CEO Twittera w listopadzie i wkrótce opuści radę dyrektorów.

Obaj mężczyźni mają podobne poglądy na temat kryptowalut i promują większą swobodę wypowiedzi w Internecie. Kiedy pan Musk flirtował krótko, aby dołączyć do zarządu Twittera w tym miesiącu, pan Dorsey ćwierkanie„Jestem naprawdę szczęśliwy, że Elon dołączył do zarządu Twittera! Bardzo troszczy się o nasz świat i rolę Twittera w nim.”

„Twój nowy pseudonim blokowy to ogień” – napisał w sobotę pan Musk do pana Dorseya, używając dwóch tlących się emotikonów, aby wyrazić swoją aprobatę. W zeszłym roku Musk zmienił tytuł w Tesli z CEO na Technoking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *