Valve zostało pozwane przez Immersion za Steam Deck i Index Rumble

Uznaj to za rytuał przejścia: Valve w końcu odniosło taki sukces w budowaniu sprzętu do gier, że Immersion Corporation pozwała.

Immersion — firma zajmująca się dotykowym sprzężeniem zwrotnym, która kupiła, opracowała lub zebrała tak wiele patentów na technologię rumble, że każda większa firma technologiczna licencjonowała lub zawarła ugodę pozasądową — oskarża teraz Valve o naruszenie jej patentów za pomocą przenośnego urządzenia Steam Deck, platformy Valve Index VR i Własne oprogramowanie SteamVR Okres półtrwania: Alex wśród innych tytułów. Nie ma wzmianki o długo działającym kontrolerze Steam firmy Valve, który również wykorzystywał wiele dotykowych informacji zwrotnych.

Immersion domaga się odszkodowania, tantiem i nakazu przeciwko Valve „z tytułu publikacji, obsługi, konserwacji, testowania i używania oskarżonego urządzenia przenośnego i sprzętu VR”.

Firma złożyła skargę w poniedziałek w sądzie federalnym, konkretnie w zachodnim dystrykcie Waszyngtonu, powołując się na patenty 7336260I 8749507I 9430042I 9116546I 10 627 907I 10 665 067I 11175738.

Pewne rzeczy: śmierć, podatki, proces o zanurzenie, jeśli użyjesz huku

Sony i Microsoft licencjonują portfolio patentowe Immersion po procesach sądowych i ugodach. Apple, Google, Motorola i Fitbit również porozumiały się. Obecnie martwy w środku własny skafander, został wprowadzony rok temu. Nintendo Najwyraźniej uniknął procesuprawdopodobnie dzięki własnemu opracowaniu technologii Rumble Pak na konsolę Nintendo 64, ale teraz licencjonuje również technologię Immersion.

A jeśli spojrzysz na poszczególne patenty, które podlinkowałem powyżej, są one bardziej subtelne niż sprzęt. Zdziwiłbym się, gdyby Valve NIE Stabilizuje.

READ  Brytyjska policja aresztowała podejrzanych o intruzów Okta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *