W Kijowie jest dopiero 23:00. Oto, co musisz wiedzieć.

Europejscy ambasadorowie spotkali się dziś w Brukseli, aby omówić propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą nowych sankcji wobec Rosji, gdy siły rosyjskie nasilą ataki na Ukrainę.

Według źródła z Unii Europejskiej istnieje zgoda na bardzo szybkie przyjęcie tego pakietu, ale jest wiele kwestii technicznych, co według źródła jest „normalne, ponieważ jest to bardzo gęsty pakiet”.

Tymczasem Stany Zjednoczone również ogłosiły nowa runda sankcji, W tym celują w starsze córki prezydenta Rosji Władimira Putina i główne rosyjskie instytucje finansowe.

Na terenie Ukrainy liczba ofiar wśród ludności cywilnej wciąż rośnie.

Jeśli teraz czytasz, oto, co musisz dziś wiedzieć:

Ofiary cywilne: Według Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło co najmniej 1563 cywilów.

Agencja Narodów Zjednoczonych odnotowała do tej pory 3776 ofiar cywilnych na Ukrainie: 1563 zabitych i 2213 rannych, podała w ostatniej aktualizacji opublikowanej w środę.

W Kijowie zginęło co najmniej 89 osób, w tym czworo dzieci, a 167 domów zostało uszkodzonych od początku rosyjskiej inwazji – napisała w środę administracja miasta Kijowa w oświadczeniu na zweryfikowanej stronie Telegramu. Kolejne 398 osób, w tym 20 dzieci, zostało rannych w czasie wojny.

Od 24 lutego siły rosyjskie zniszczyły 44 kijowskie szkoły, 11 budynków administracyjnych, 26 przedszkoli i sierociniec.

Administracja wezwała mieszkańców, aby nie tracili czujności i chronili się przed pierwszymi oznakami alarmu lotniczego.

Na ziemiW środę szef administracji wojskowej obwodu ługańskiego poinformował, że miasto Siewierodonieck jest intensywnie bombardowane, dodając, że w mieście płonęło 10 wieżowców.

„Rosjanie strzelali do Siewierodoniecka – podpalono 10 wieżowców” – powiedział Telegramowi gubernator regionu Serhij Hajday. Wyjaśniane są informacje o ofiarach”.

Hayday powiedział, że chociaż bombardowanie nie uderzyło w żadne instalacje strategiczne ani wojskowe, uderzyło w warsztat fabryczny w Łysiczańsku i dom w Robyżnym.

READ  Prezydent Ukrainy krytykuje „załagodzenie” agresji Putina przez Zachód

Hayday dodał, że siły rosyjskie zbombardowały miasta i wsie w obwodzie ługańskim w sumie 81 razy w ciągu poprzedniej nocy.

Stany Zjednoczone szacują, że siły rosyjskie całkowicie wycofały się z obszarów w pobliżu Kijowa i Czernihowa w celu „przesiedlenia i odnowy na Białorusi i w Rosji”, jak twierdzi wysoki rangą urzędnik USA ds. Obrony.

Urzędnik powiedział też, że Rosja nie „zabezpieczyła” Mariupola pomimo izolacji miasta.

Urzędnik powiedział, że od czasu inwazji Rosja wystrzeliła na Ukrainę ponad 1450 pocisków.

Szef NATO oczekuje, że konflikt na Ukrainie będzie trwał „długo”Sekretarz generalny Jens Stoltenberg powiedział w środę, że chociaż Rosja koncentruje teraz swój atak na wschodniej Ukrainie, NATO „nie widzi”, że cel Putina, jakim jest kontrolowanie całego kraju, uległ zmianie.

Przemawiając do dziennikarzy przed spotkaniem w Brukseli ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich NATO, Stoltenberg ostrzegł również, że wojna na Ukrainie może ciągnąć się latami.

„Nie widzieliśmy żadnych oznak, by prezydent Putin zmienił swoją ambicję przejęcia kontroli nad całą Ukrainą, a także przebudowy ładu międzynarodowego, więc musimy być przygotowani na dłuższą metę” – powiedział. „Musimy być realistami i zdawać sobie sprawę, że może to trwać przez długi czas, miesiące, a nawet lata”.

Ministrowie spraw zagranicznych NATO spotykają się w środę i czwartek, aby omówić zwiększone wsparcie dla Ukrainy.

Kary: Stany Zjednoczone podejmują dodatkowe działania, aby zwiększyć presję gospodarczą na Rosję i po Putinie Szokujące zdjęcia z ukraińskiego miasta Buchaczłowiek ogłaszający Nowe kary W środę o rosyjskich instytucjach finansowych, a także o niektórych ludziach, w tym o dorosłych córkach Putina oraz o żonie i córce jego ministra spraw zagranicznych.

„Dzisiaj znacząco eskalujemy szok finansowy, nakładając pełnoprawne sankcje zakazowe na największą rosyjską instytucję finansową, Sbierbank, i największy prywatny bank, Alpha Bank”, powiedział dziennikarzom wysoki rangą urzędnik administracji.

Urzędnik zauważył, że Sbierbank jest właścicielem prawie jednej trzeciej wszystkich aktywów rosyjskiego sektora bankowego, dodając, że Stany Zjednoczone całkowicie zamknęły „ponad dwie trzecie rosyjskiego sektora bankowego”.

READ  Od jachtów do Organizacji Narodów Zjednoczonych

Po drugie, wysoki rangą urzędnik oświadczył: „Zgodnie z G7 i Unią Europejską ogłaszamy zakaz nowych inwestycji w Rosji”. Zostanie to wdrożone dekretem wykonawczym podpisanym przez prezydenta USA Joe Bidena.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała w środę, że Stany Zjednoczone nie będą uczestniczyć w spotkaniach G-20, w których uczestniczy Rosja.

Przemawiając w Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, Yellen powiedziała, że ​​jasno przedstawiła to stanowisko innym ministrom finansów w grupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *