Warren v. Oto, czego można się spodziewać, gdy DeSantis stanie dziś przed sądem w Tallahassee

Spędzaj dni z Haze

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu Stephinitely

Felietonistka Stephanie Hayes dzieli się z Tobą przemyśleniami, uczuciami i zabawnymi sprawami w każdy poniedziałek.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz więcej naszych bezpłatnych, cotygodniowych biuletynów w swojej skrzynce odbiorczej? Zaczynajmy.

Poznaj wszystkie opcje

Adwokaci politycznie obciążonego człowieka szturmują salę sądową w Tallahassee dziś rano Oczekiwane zapytanie skupione wokół pytania:

Jaki był motyw gubernatora Rona DeSantisa do usunięcia Andrew Warrena?

W niespodziewanym posunięciu, które trafiło na pierwsze strony gazet w sierpniu, Warren, dwukrotny prokurator stanowy hrabstwa Hillsborough, został zawieszony w czynnościach i został wyrzucony z urzędu przez zastępcę szeryfa. Stało się to, gdy DeSantis zorganizował konferencję prasową w stylu rajdu w biurze szeryfa hrabstwa Hillsborough, podczas której on i inni ubolewali nad aspektami postępowego podejścia Warrena do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Związane z: Ostatnie z sali sądowej: „Jesteś zawieszony”. DeSantis, pozbawiony prawa wykonywania zawodu adwokat z Tampy, zeznawał na rozprawie

Warren jest Poprosił sędziego federalnego o przywrócenie go do pracy. Twierdzi, że zawieszenie jest politycznym odwetem na jego prawie do wolności słowa. DeSantis mówi, że zrobił to, ponieważ Warren odmówił egzekwowania prawa stanowego.

„Jak mówiłem od początku, stawka jest większa niż moja praca” – powiedział Warren we wtorek rano. „Nie walczymy o to, aby wykonywać pracę, do której zostałem wybrany. Walczymy o prawa wyborców na Florydzie, aby zdobyć wybranych urzędników, których chcą. Walczymy o wolność słowa, uczciwość wyborów i wartości naszej demokracji.

Związane z: DeSantis i jego zwolniony prokurator: gdzie sprawa jest teraz

Kto zezna?

Adwokaci Warrena zeznali w ostatnich tygodniach dziewięciu świadków. Wśród nich było kilku członków personelu gubernatora, w tym jego była sekretarz prasowa Christina Pushau, która słynnie napisała na Twitterze noc przed zawieszeniem, przygotowując się do „kryzysu liberalnych mediów roku”.

READ  Co najmniej 14 osób zginęło w strzelaninie w barze w Soweto w RPA

Na liście znajduje się również car gubernatora ds. Bezpieczeństwa publicznego, Larry Keefe. Prowadził śledztwo dla DeSantis i odegrał kluczową rolę w przygotowaniach do zawieszenia. Zastępczyni DeSantisa, sędzia hrabstwa Susan Lopez, również znajduje się na liście świadków.

Adwokaci gubernatora zwolnili wszystkich 5. Wśród nich jest dwóch prokuratorów z Hillsborough, którzy mogą zapewnić wgląd w politykę Warrena przeciwko niektórym drobnym przestępstwom – jeden z powodów, dla których gubernator cytował, oskarżając Warrena o zaniedbanie swoich obowiązków.

Rzeczywista pisemna polityka określa, że ​​prywatni prokuratorzy mogą nadal ścigać takie przestępstwa w pewnych okolicznościach. Warren twierdzi, że zasady nie oznaczają ogólnej odmowy egzekwowania prawa.

Warren ma zeznawać na rozprawie.

Związane z: Urzędnicy prawni wzywają sędziego do orzeczenia przeciwko DeSantis przeciwko zwolnionemu prokuratorowi stanowemu

Kto nie będzie składał zeznań?

Gubernator Świadek oparł się możliwości wezwania go na miejsce dla świadków. Adwokaci Warrena zgodzili się nie dzwonić do niego w sprawie szefa. Ale mogą spróbować zadzwonić do niego w części zaprzeczającej sprawy. Amerykański sędzia okręgowy Robert L. Panie Hinkle, gubernator musi zdecydować, czy zeznawać jako świadek.

Jeden świadek, który nie pojawił się na żywo na stanowisku świadka: szeryf hrabstwa Hillsborough Chad Chronister. Adwokaci szeryfa w zeszłym tygodniu poprosili go o zwolnienie go z zeznań, powołując się na jego pełny harmonogram, dużą odległość między jego domem a sądem w Tallahassee oraz jego status jako szefa dużej agencji rządowej.

Adwokaci Warrena zgodzili się nie dzwonić do szeryfa. Ale biorąc pod uwagę jego zaangażowanie w obalenie Warrena – pracował z biurem gubernatora i stał po stronie DeSantisa w ogłoszeniu odejścia Warrena – to, co miał do powiedzenia w długim zeznaniu na początku tego miesiąca, zostanie przedstawione jako dowód w sądzie.

READ  Nagrody Grammy nominują Aliens: Fireteam Elite, Marvel's Guardians of the Galaxy za najlepszą ścieżkę dźwiękową

Zeznanie dało wgląd w to, jak rozwijały się sprawy między Tampą a Tallahassee.

Szeryf powiedział, że pewnego dnia zeszłej wiosny jadł lunch z przyjacielem, Prestonem Farrierem, który pracuje w Ferman Car Co., w Casa Santo Stefano w Ybor City, sycylijskiej restauracji wśród polityków i potęgi miasta.

Pod koniec lunchu Farrier zapytał Chronistera, czy „wskoczy na szybki telefon” z Keefe, którego szeryf powiedział, że nie zna.

Poszli do samochodu Farriera i wykonali telefon. Szeryf powiedział, że Keefe zapytał, czy „mamy jakieś trudności z prokuratorem stanowym prowadzącym sprawy”. Chronister powiedział Keefe, że już zbiera sprawy, powiedział, że uważa, że ​​Warren powinien był kontynuować, i zgodził się wysłać je do Keefe.

Ogólnie rzecz biorąc, notatka biurowa Warrena została wysłana do biura gubernatora, w którym omawiano, w jaki sposób bezdomni śpiący na komercyjnych parkingach nie powinni być oskarżani o wtargnięcie, ponieważ „nie rozwiąże to podstawowego problemu”.

Chronister skomentował, że takie przypadki mogą spowodować obciążenie jego urzędu, jeśli nie zostaną zbadane.

Związane z: Grupa szeryfa z Florydy popiera DeSantisa w sprawie obalonego prokuratora z Tampy

Co jest w dowodach?

Zalew eksponatów trafił do akt sądowych: Notatka sporządzona przez personel gubernatora przed zawieszeniem Warrena odnotowała, że ​​Warren został opisany w komunikacie prasowym jako bliski „wojownikowi sprawiedliwości społecznej”. Zauważono, że odmówił ścigania 67 protestujących, którzy zostali aresztowani pod zarzutem nielegalnego zgromadzenia się podczas protestów przeciwko zabójstwu George’a Floyda.

W notatce wyrażono szczególne zaniepokojenie stanowiskiem Warren w sprawie aborcji oraz faktem, że wraz z innymi wybranymi prawnikami podpisała zobowiązanie, że nie będzie zajmować się sprawami związanymi z aborcją. (Warren podpisał podobne zobowiązanie przeciwko zajmowaniu się sprawami opieki zdrowotnej osób transpłciowych). W notatce zawarto analizę prawną tego, w jaki sposób gubernator mógłby uzasadnić zawieszenie go.

READ  Yellen mówi, że administracja Trumpa „zniszczyła” nadzór finansowy

Wykres zawiera kilka opcji, które może wybrać gubernator. Zawierają:

Zwrócił się do Senatu Florydy o zawieszenie Warrena i trwałe usunięcie go z urzędu.

Tymczasowe zawieszenie go do czasu orzeczenia przez Sąd Najwyższy Florydy zgodności z konstytucją stanowego zakazu aborcji trwającego 15 tygodni lub wyrażenia zgody na egzekwowanie ustawy Warrena,

Opublikuj oświadczenie o zaangażowaniu państwa w egzekwowanie prawa aborcyjnego;

Nie podjęto żadnych działań, dopóki Sąd Najwyższy nie orzekł w sprawie 15-tygodniowego zakazu aborcji na Florydzie

Nie podejmuje się żadnych działań.

Każda opcja zawiera wady i zalety. Jedna korzyść z zawieszenia: „lewicowy prawnik zostanie usunięty ze stanowiska”. Jeden minus: „Bitwa polityczna prawdopodobnie podniesie rangę Warrena”.

Korzyść z braku działań: „Gubernator unika odpowiedzialności politycznej” i „Koniec z mediami dla Warrena”. Jedna wada: „Warren nie został zakwestionowany, gdy wyraźnie naruszył prawo Florydy”.

Inne dokumenty sądowe mogą być dowodem wiadomości tekstowych i e-maili wymienianych między personelem gubernatora w dniach poprzedzających zawieszenie.

Oczekuje się, że proces potrwa od trzech do czterech dni. Kamery nie są dozwolone na sali sądowej.

Jednak sędzia ostatecznie orzeka, oczekuje się, że strona przegrywająca odwoła się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *