Spadek kontraktów terminowych Dow Jones: rajd rynkowy wycofuje się z Apple; 5 zapasów w obszarach zakupów

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły wcześnie we wtorek, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe na Nasdaq po wzroście na giełdzie. Dwa ostatnie IPO, Mobileye i Sprinkler, poruszyły się w wiadomościach, podczas gdy gigant oprogramowania e-commerce Shopify przedłużył swój postęp w poniedziałek.
XGłówne indeksy wycofały się w poniedziałek, a Nasdaq i S&P 500 stały się ujemne, ponieważ akcje AAPL spadły. Ale zachowali większość zysków z zeszłego tygodnia.

Jabłko (AAPL) niewiele się zmieniło po wypuszczeniu na rynek długo wyczekiwanego gogli rzeczywistości mieszanej Vision Pro.

Tesli (DSLA), Fortinet (FTNT), DexCom (DXCM), Shopify (sklep) I Wingstop (skrzydło) są w przedziale zakupowym. Akcje Schaub mocno wzrosły we wtorek wcześnie.

Bitcoin spadł w poniedziałek, gdy SEC obciążyła Binance, największą na świecie giełdę kryptowalut i współzałożyciela Changpeng Zhao, za nielegalne działania na akcjach US COIN i górnikach bitcoinów, takich jak Marathon Digital.

We wtorek SEC złożyła pozew Baza monet (waluta), po wcześniejszym zagrożeniu działaniami przeciwko amerykańskiej giełdzie kryptograficznej. Token COIN spadł o ponad 10% po spadku o 9% w poniedziałek.

IPO odbywają się z opóźnieniem

Późny poniedziałek, producent oprogramowania marketingowego Tryskacz (CXM) odnotowała lepsze niż oczekiwano zyski i przychody w pierwszym kwartale. Akcje CXM wzrosły o 4% na początku wtorkowego handlu. Akcje Sprinkler, IPO 2021, zamknęły się powyżej krótkiej konsolidacji, co można uznać za uchwyt dla ośmiomiesięcznej konsolidacji.

Tymczasem, mobilny (MBLY) spadł o 4% w handlu przedsesyjnym, wskazując na ruch poniżej 50-dniowego minimum. Firma zajmująca się systemem samojezdnym poinformowała, że ​​w imieniu firmy sprzeda 35 milionów akcji Intel (INTC), Mobileye wydzieliło się w ramach IPO w zeszłym roku. Akcje MBLY spadły w poniedziałek o 2,7% do 42,37. Akcje spadają poniżej swojej 50-dniowej linii.

Akcje Tesli są w ruchu Tablica liderów IBD, z Wingstopem na liście obserwowanych liderów. Akcje FTNT zostały dodane do SwingTrader w poniedziałek i należą do długoterminowych liderów IBD. Wing Stock i Fortinet są dostępne NZJ 50. Fortinet jest poniedziałkową akcją dnia IBD.

Film osadzony w tym artykule omawia poniedziałkową akcję rynkową i analizuje akcje FTNT, Samsara (IOT) I Energia płynności (FLNC)

Dow Jones Futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow Jones spadły nieznacznie w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 zniżkowały, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 zniżkowały.

READ  Pozew o dyskryminację trenera NFL Briana Floresa trafia do sądu

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1 punkt bazowy do 3,68%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową spadły o ponad 2%, poniżej poziomu sprzed ogłoszenia przez Arabię ​​​​Saudyjską niespodziewanej redukcji wydobycia w niedzielę.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

Apple VisionPro

Firma Apple zaprezentowała długo oczekiwany zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej, Vision Pro, podczas dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference. Przeznaczone do gier, aplikacji komunikacyjnych i produktywności, okulary łączą wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Cena 3499 USD zamiast szacowanych 3000 USD może odstraszyć potencjalnych nabywców. Do sprzedaży trafi na początku 2024 roku.

Wcześniej Apple wypuściło kilka nowych komputerów Mac i dostarczyło aktualizacje najnowszych systemów operacyjnych dla iPhone’a, iPada, Maca, Apple TV i Apple Watch.

Akcje Apple spadły o 0,8% do 179,58 przed premierą Vision Pro.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje, które mogą wpłynąć na rajd giełdowy na IBD Live


Rajd giełdowy

Rajd giełdowy wykazał ogólnie niewielki spadek w poniedziałek, po tym jak Nasdaq wycofał się z solidnych porannych wzrostów.

Dow Jones Industrial Average spadł o 0,6% podczas poniedziałkowej sesji giełdowej. Indeks S&P 500 spadł o 0,2%. Nasdaq Composite spadł o 0,1%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 1,3%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 0,6% do 72,15 USD za baryłkę, najwyższego poziomu w ciągu dnia. Arabia Saudyjska zapowiedziała, że ​​w lipcu zmniejszy produkcję o milion baryłek dziennie.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych pozostała na niezmienionym poziomie 3,69%.

fundusze ETF

Wśród ETF-ów wzrostowych innowator IBD 50 ETF (FFTYWzrost o 0,85%. iShares ETF dla sektora rozszerzonej technologii i oprogramowania (IGV) wzrost o 0,7%, akcje FTNT posiadają IGV. VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMHSpadek o 1,25%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ETF ARK Innovation (ARKAAdvanced 1,1% i ARK Genomics ETF (ARKG) otrzymał 0,75%. Akcje Tesli są numerem 1 wśród funduszy ETF firmy Arc Invest. Akcje COIN i Shopify to 10 największych inwestycji funduszy ETF Cathie Wood’s Ark.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XMEspadła o 0,8%. US Global Jets ETF (ODTRYSKIspadła o 0,2%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o prawie 1%. Energy Select SPDR ETF (XLE) spadł o 0,7%, a Fundusz Sektora Ochrony Zdrowia SPDR (XLVwzrosła o 0,4%.

READ  Strzelanie do młodych delfinów: władze centralne i lokalne aresztują 2 w związku ze strzelaniem do raperów

Wybór funduszu SPDR ETF (XLFspadł o 0,5%. ETF SPDR S&P Regional Bank (KREspadł o 2,5%.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapasy w obszarach zakupów

Akcje Tesli wzrosły w poniedziałek o 1,7% do 217,61, osiągając najwyższy poziom w ciągu dnia w 2023 roku. Akcje wciąż znajdują się w przedziale od punktu kupna 207,79, ale na górnym końcu 5% strefy pościgu. W piątek akcje Tesli wybiły się z kubka lub podwójnego dna. Firma EV przekroczyła swoją średnią przez sześć sesji z rzędu.

Według analizy MarketSmith, akcje FTNT wzrosły o 4,6% do 71,27, odzyskując punkt kupna 69,07 z płaskiego dna w kształcie litery V. Tom był ciężki. Fortinet po raz pierwszy wybuchł 19 maja, ale spadł, aby przetestować 50-dniową linię, zanim szybko odzyskał siły.

Akcje DXCM wzrosły w poniedziałek o 1,7% do 124,66, osiągając dzienny punkt kupna na poziomie 126,44. Akcje odzyskały linię 50-dniową w zeszły weekend i przełamały krótki trend. Akcje Dexcom osiągnęły w poniedziałek szczyty krótkoterminowe. Akcje DXCM wzrosły o 1% na początku handlu we wtorek

Akcje SHOP wzrosły w poniedziałek o 2,8% do 59,92, odrabiając 21-dniową passę. To oferuje wczesne wejście, chociaż akcje Shopify kilka razy drażniły agresywne punkty zakupu w ciągu ostatnich kilku tygodni, tylko po to, by szybko się zepsuć. Akcje osiągają potencjalne wyniki po znacznej luce w zyskach na początku maja. Akcje sklepów wzrosły o ponad 3% we wtorkowym handlu przedsesyjnym.

Akcje skrzydeł wzrosły o 3% do 203,69, poza liniami 50-dniowymi i 10-tygodniowymi, tuż powyżej poprzedniej konsolidacji. Akcje również odzyskały swój 21-dniowy zakres i przełamały spadkową linię trendu. Głośność była lekka, ale nie straszna. Inwestorzy mogą wykorzystać poniedziałkowy ruch jako sygnał kupna. Akcje Wingstop są na dobrej drodze do płaskiej bazy, będącej częścią wzoru bazowego, do końca tygodnia.

Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy odnotował spadek w poniedziałek, ale wyglądał skromnie po dużych wzrostach z zeszłego tygodnia. Nasdaq prowadził wcześnie, ale zmienił się na czerwony, gdy spadły akcje Apple. S&P 500 stał się

Dow Jones wycofał się skromnie, ale nadal znajduje się powyżej swojego 50-dniowego zakresu.

Russell 2000 spadł solidnie, zamykając się tuż poniżej 200-dniowej linii. Jest to odbicie słabej szerokości. Po tym, jak zwycięzcy dominowali w ostatni weekend, przegrani wygrali z łatwością w poniedziałek.

READ  Carlos Algarz vs Novak Djokovic w finale mężczyzn

Nasdaq 100 wzrósł o 0,1%, osiągając sesyjne maksimum. Nadal jest o 9,3% powyżej swojej 50-dniowej linii.

Fundusz ETF First Trust Nasdaq 100 Equal Weighted Index (QQEW) wzrosła o 0,1%.

Invesco S&P 500 ETF Equal Weight (RSP) spadł o 0,3%, ale pozostał powyżej swoich 50-dniowych i 200-dniowych. Kluczowe będzie utrzymanie tej pozycji i ostateczne wejście na szczyt w 2023 roku.

Tytani technologii i akcje AI prowadziły rajd na rynku, w tym kilka żetonów. Podczas gdy niektóre były bycze w poniedziałek, odwrócenie akcji Apple i niedawny spadek żetonów nie są całkowicie łagodne.

Podczas gdy szerokość rynku była w poniedziałek ujemna, niektóre sektory pokazały lub sugerowały siłę.

Obejmuje to bezpieczeństwo cybernetyczne, a akcje FTNT są jednymi z kilku najlepszych. Wiele nazw restauracji, w tym udział w skrzydle, nadal znajduje się w menu. Produkty i systemy medyczne znajdują się na wejściach lub w ich pobliżu, takich jak zapasy DXCM. Firmy budujące domy i, w mniejszym stopniu, spółki podróżnicze radziły sobie dobrze.


Zmierz czas rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Po upartym, szerokim rajdzie rynkowym w zeszłym tygodniu, inwestorzy powinni stopniowo zwiększać ekspozycję.

Kilka akcji pokazało w poniedziałek sygnały kupna, chociaż nie była to powódź ze względu na poniedziałkową łagodną akcję spadkową.

Nie zmuszaj się do ekstremalnej ekspozycji. Niech rynek Cię zainspiruje. Jeśli sytuacja na rynku stale się poprawia, a najlepsze akcje wysyłają sygnały kupna, możesz z czasem dodać je do swojego portfela. Jeśli rynek zacznie spadać, powinieneś monitorować wyjścia.

Miej przygotowane listy obserwacyjne. Ważne jest, aby dostrzegać wschodzących liderów i dostrzegać wczesne wrażenia.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Śledź Eda Carsona na Twitterze @IBD_ECarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD ułatwia wyszukiwanie najlepszych akcji

Chcesz uniknąć szybkich zysków i dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: Rywalizacja o koronę gigantów pojazdów elektrycznych, ale co najlepiej kupić?

Gigant cyberbezpieczeństwa dołącza do indeksu S&P 500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *