Wojna rosyjsko-ukraińska: w obwodzie kijowskim znaleziono ponad 900 ciał cywilnych

Rosja podczas wycofywania się wyrządziła znaczne szkody na drogach i mostach

Według najnowszego raportu brytyjskiego wywiadu siły rosyjskie zadbały o trwałe uszkodzenie kluczowej infrastruktury wokół Kijowa, wycofując się z regionu.

Żołnierze pozostawili miny i pojazdy wzdłuż głównych dróg w północnej Ukrainie i zniszczyli wiele przepraw przez rzekę w Czernihowie i wokół niego.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że uszkodzona infrastruktura utrudnia obecnie dostarczanie pomocy humanitarnej do większości regionu.

Rosja zakazuje Borisowi Johnsonowi i innym brytyjskim urzędnikom sankcji wojennych na Ukrainie

W sobotę rosyjskie MSZ poinformowało, że brytyjskim politykom, w tym premierowi Borisowi Johnsonowi, zakazano wjazdu do kraju z powodu „wrogich działań” wobec Rosji.

Rosyjskie MSZ oskarżyło Wielką Brytanię o „celowe zaostrzenie” sytuacji na Ukrainie, w tym o „wpompowanie” śmiercionośnej broni do kraju i koordynację podobnych wysiłków z sojusznikami z NATO.

„Antyrosofobiczny kurs władz brytyjskich, którego głównym zadaniem jest wywołanie negatywnego nastawienia do naszego kraju, ogranicza stosunki dwustronne w niemal wszystkich dziedzinach i szkodzi dobru i interesom samej ludności Wielkiej Brytanii” napisał minister, opisując działania Wielkiej Brytanii jako „nie do zaakceptowania”.

Rosja wydała zakazy dla kilkunastu brytyjskich urzędników, w tym wicepremiera Dominica Raaba, sekretarza obrony Bena Wallace’a, szkockiego premiera Nicola Sturgeon i byłej premier Theresy May.

Zgłoś naloty w obwodzie lwowskim zachodniej Ukrainy: gubernator

Ukraińscy urzędnicy poinformowali, że w sobotę rano w obwodzie lwowskim zachodniej Ukrainy zgłoszono naloty.

Uderzenia rakietowe zostały przeprowadzone przez rosyjskie samoloty Su-35 startujące z lotniska na Białorusi, powiedział Maxim Kozytsky, gubernator obwodu lwowskiego, który przemawiał w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

Kozetsky nie wdawał się w szczegóły dotyczące potencjalnych zgonów lub szkód spowodowanych strajkami. Kozytsky zauważył, że ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła cztery pociski manewrujące.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Oblężone ukraińskie miasto Mariupol jest niezłomne przeciwko rosyjskiej inwazji

READ  Biden do Muira o zawieszeniu przez Putina traktatu nuklearnego z USA: „wielki błąd” i „bardzo nieodpowiedzialne”

Oblężone ukraińskie miasto portowe Mariupol wytrzymuje ciągłe bombardowanie przez siły rosyjskie.

Siły ukraińskie zaciekle walczą z przeważającą siłą ognia Rosjan w niegdyś zatłoczonym mieście, w którym znajduje się około jedna czwarta przedwojennej populacji.

Walka i opór ze strony Ukrainy pomogły ograniczyć siły rosyjskie i opóźnić planowaną ofensywę na wschodniej Ukrainie.

„Dopóki trwają walki uliczne, Rosja nie może wypędzić wojsk z Mariupola i rozprzestrzenić ich na inne regiony, w tym na Donbas” – powiedział agencji Associated Press niezależny ekspert wojskowy Ole Żdanow.

Rosjanie postrzegają Mariupol jako główny cel od rozpoczęcia inwazji 24 lutego, ponieważ zdobycie go mogłoby pomóc Rosji w utworzeniu korytarza lądowego na ukraiński Krym.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Zełenski o wielokrotnych prośbach o broń: „Dzień Świstaka”

Przedstawiciel Michael Waltz omawia sfrustrowane komentarze Zełenskiego na temat wielu próśb o broń, które wystosował z Zachodu w „Fox News @ Night”.

Zełenski mówi, że w wojnie z Rosją zginęło od 2500 do 3000 ukraińskich żołnierzy”

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział w piątek, że w wojnie z Rosją zginęło dotychczas od 2500 do 3000 ukraińskich żołnierzy.

W piątek wygłosił uwagi w CNN, zauważając, że zarażonych zostało 10 000 osób.

Zełenski dodał, że w wojnie, która trwała do ósmego tygodnia, zginęło od 19 000 do 20 000 rosyjskich żołnierzy.

Jego komentarze pojawiają się, gdy siły rosyjskie kontynuują przygotowania do nowej ofensywy na wschodniej Ukrainie.

Reuters przyczynił się do powstania tego raportu

Ukraińca poślubia Rosjanina w Meksyku po tym, jak wojna pokrzyżuje plany weselne

W tym tygodniu Ukrainka poślubiła Rosjanina w przygranicznym meksykańskim mieście Tijuana.

Po tym, jak wojna zakłóciła ich plan zawarcia małżeństwa w Kijowie, mieli nadzieję udać się do Stanów Zjednoczonych, aby się pobrać.

READ  Sąsiedzi Rosji popierają odmowę Ukrainy prowadzenia rozmów pokojowych

Podczas gdy panna młoda, Daria Skhniuk, mogła wjechać do Stanów Zjednoczonych jako uchodźczyni z Ukrainy, jej partner Semen Bobrovsky, obywatel rosyjski, nie mógł podróżować z powodu ograniczeń nałożonych przez rosyjską inwazję na Ukrainę.

Bobrovsky powiedział El Sol de Tijuana, że ​​uważa, że ​​małżeństwo może zwiększyć jego szanse na wjazd do Stanów Zjednoczonych z żoną – ponieważ tylko obywatele rosyjscy z członkami rodziny mogą wjechać do kraju.

„Bez tego nie bylibyśmy w stanie przejść, ponieważ dla oficjalnego rządu USA jesteśmy sobie obcy” – powiedział Bobrovsky.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Zełenski wzywa „demokratyczny świat” do zakazu rosyjskiej ropy, mówi, że sankcje są „bolesne”, ale niewystarczające

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał w piątek „demokratyczny świat” do zakazania rosyjskiej ropy.

„Ogólnie rzecz biorąc, demokratyczny świat musi zaakceptować fakt, że rosyjskie pieniądze na zasoby energetyczne to tak naprawdę pieniądze na zniszczenie demokracji” – powiedział Zełenski w wieczornym przemówieniu do Ukrainy.

Powiedział, że sankcje nałożone na Rosję są „bolesne”, ale niewystarczające, ponieważ Europa jest bardziej uzależniona od rosyjskich dostaw energii.

„Im szybciej demokratyczny świat zda sobie sprawę, że embargo na ropę naftową wobec Rosji i całkowita blokada jej sektora bankowego są koniecznymi krokami w kierunku pokoju, tym szybciej skończy się wojna” – dodał.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Moskwa ostrzega USA, by nie uzbrajały Ukrainy po zatonięciu rosyjskiego okrętu wojennego

Korespondentka ds. bezpieczeństwa narodowego Jennifer Griffin otrzymała najnowsze wiadomości z Kijowa na Ukrainie na temat America Reports.

Ukraina: Policja poinformowała, że ​​w obwodzie kijowskim znaleziono ponad 900 ciał cywilnych

Policja poinformowała w piątek, że po wycofaniu się Rosji w okolicach stolicy Ukrainy znaleziono ciała ponad 900 cywilów – większość z nich została zastrzelona, ​​co wskazuje, że wiele osób zostało „po prostu straconych”.

READ  Kim jest św. Brygida i dlaczego 1500 lat po śmierci stała się taką inspiracją?

Ta sprzeczna liczba pojawiła się wkrótce po tym, jak rosyjskie Ministerstwo Obrony obiecało zintensyfikować ataki rakietowe na Kijów w odpowiedzi na rzekome ukraińskie ataki na rosyjską ziemię.

W okolicach Kijowa Andriej Nebitow, szef regionalnej policji w stolicy, powiedział, że ciała zostały pozostawione na ulicach lub tymczasowo zakopane. Powołał się na dane policyjne wskazujące, że 95% zmarło od ran postrzałowych.

Aby dowiedzieć się więcej o tej historii: Ukraina: Policja poinformowała, że ​​w obwodzie kijowskim znaleziono ponad 900 ciał cywilnych

Premier Ukrainy i urzędnicy finansowi odwiedzą Waszyngton w przyszłym tygodniu

Ukraina wysyła swojego premiera i urzędników finansowych na przyszłotygodniowe wiosenne spotkania Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, podczas których dyskusja skupi się na rosyjskiej inwazji i jej wpływie na światową gospodarkę.

Wśród przybyłych na spotkanie byli ukraiński premier Denis Szmyhal, minister finansów Serhij Marczenko i prezes Banku Centralnego Kirillo Szewczenko, powiedział urzędnik Banku Światowego, przemawiając pod warunkiem zachowania anonimowości.

Będzie to pierwsza okazja do osobistego spotkania kluczowych ukraińskich urzędników z grupą urzędników finansowych po rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *