Zapasy ubite, są zamknięte; Rentowności spadają po danych o inflacji w USA

NOWY JORK (Reuters) – Akcje Wall Street zakończyły się drastycznie spadkami, a rentowności obligacji skarbowych spadły na niestabilnej sesji w środę, ponieważ ceny ropy wzrosły, a inwestorzy obawiali się możliwego spowolnienia gospodarczego.

Indeksy giełdowe w USA poruszały się w górę iw dół podczas niestabilnej sesji, ponieważ inwestorzy optowali za danymi o inflacji w USA, aby uzyskać wskazówki na temat ścieżki podwyżki stóp Rezerwy Federalnej.

Dane z USA pokazały inflację bazową wyższą niż oczekiwano, z wyłączeniem takich pozycji jak ceny ropy. Niektórych inwestorów zachęciła zmiana rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych do 8,3% w kwietniu z 8,5% w marcu, choć było to powyżej szacunków analityków na poziomie 8,1%. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Podczas gdy niektórych inwestorów zachęciła coroczna poprawa, inni zauważyli, że inflacja pozostaje bardzo wysoka, co zostało podkreślone przez wzrost cen kontraktów terminowych na ropę.

„Wszystko dotyczy obaw o recesję. Dane o inflacji, które otrzymaliśmy dziś rano, nie były dobre, gorsze niż oczekiwano… Jest wzrost cen żywności i rosną obawy, że inflacja pozostanie na wysokim poziomie”. powiedział Tim Greske. , główny strateg portfela w Ingalls & Snyder.

Strateg wskazał również na płaską krzywą dochodowości, podając różnicę między rentownościami długo- i krótkoterminowych obligacji skarbowych jako złowieszczy znak.

„Mamy bardzo płaską krzywą dochodowości, która zwykle się odwraca. To przeraża traderów perspektywą recesji. Jest wielu inwestorów, którzy uważają, że Fed może zaprojektować płynne lądowanie. I to wydaje się coraz bardziej wątpliwe”.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks spadł o 326,63 punktów, czyli 1,02%, do 31 834,11 punktów, Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 65,87 punktów, czyli 1,65%, do 3935,18 punktów i Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 373,44 pkt, czyli 3,18%, do 11 364,24 pkt.

READ  Zyski Verizon biją szacunki, ale biznes konsumencki wykazuje oznaki presji

Indeks S&P 500 zamknął się na najniższym poziomie od 25 marca 2021 r. i o 18% poniżej rekordowego końca 3 stycznia. Nasdaq pozostaje w tyle za swoimi konkurentami, takimi jak sektory wzrostu wrażliwe na stopy procentowe i technologie (.SPLRCT) i uznanie konsumentów (.SPLRCD)Zachował się gorzej niż reszta rynku, a także zamknął się o ponad 3% niżej.

Benchmark MSCI dla akcji na całym świecie (.MIWD00000PUS) Spadł o 0,88 procent, najniższy poziom zamknięcia od listopada 2020 r.

Wcześniej Jim Poulsen, główny strateg inwestycyjny w The Leuthold Group w Minneapolis, przyjął w połowie pełny pogląd, zauważając, że inflacja, choć wciąż wysoka, wydaje się słabnąć.

„Pod koniec dnia wszyscy możemy być podekscytowani tym, czy jest trochę wyższa, czy trochę niższa, ale roczna stopa inflacji wyraźnie się odwróciła i wydaje się, że osiągnęła szczyt w marcu. Wygląda na to, że jest za rogiem” – powiedział .

Dolar amerykański początkowo wzrósł po złagodzeniu informacji o inflacji, ale nieznacznie wzrósł pod koniec handlu. Czytaj więcej

Indeks dolara, który mierzy dolara względem koszyka głównych walut, wyniósł 0,067%, a euro spadło o 0,13% do 1,0513 USD.

Japoński jen umocnił się o 0,35% w stosunku do dolara przy 129,97 za dolara, podczas gdy funt brytyjski był ostatnio notowany po 1,2245 USD, co oznacza spadek o 0,62% w ciągu dnia.

Na początku handlu rentowności 10-letnich obligacji skarbowych spadły do ​​najniższego poziomu od tygodnia. Jednak po danych o inflacji, rentowności wzrosły do ​​trzyletniego maksimum na poziomie 3,203% osiągniętego w poniedziałek, po czym ponownie spadły.

Ceny benchmarkowych 10-letnich obligacji wzrosły 20/32 do 2,9148% z 2,993% pod koniec poniedziałku. Cena 30-letniej obligacji wzrosła o 57/32 do 3,026% z 3,129%, podczas gdy cena obligacji dwuletniej spadła o 1/32 do 2,6371% z 2,623%. [nL2N2X31QZ]

READ  Giełda kryptowalut Gemini próbuje odzyskać 900 milionów dolarów od pożyczkodawcy kryptowalut Genesis, donosi FT

„Zmienność na wszystkich rynkach jest naprawdę zaskakującym aspektem dnia” – powiedział Lou Brien, strateg rynkowy w DRW Trading. „Widzisz trochę lot w bezpieczne miejsce i być może pomysł, że nawet przy dzisiejszym CPI spłaszczymy krzywą”.

Ceny ropy wzrosły w środę po tym, jak spadły przepływy rosyjskiego gazu do Europy, a Rosja nałożyła sankcje na niektóre europejskie firmy gazowe, zwiększając niepewność na światowych rynkach energetycznych.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA ustabilizowały się na poziomie 105,71 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 5,95 USD lub 5,96%, podczas gdy kontrakty terminowe na ropę Brent ustabilizowały się na poziomie 107,51 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 5,05 USD lub 4,93%.

A spot cena złota wzrosła o 0,8 procent do 1852,79 USD za uncję. [nL3N2X32VB]

(Ta historia koryguje błędne przedstawienie w akapicie 2.)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże: Sinad Karo, Herb Lash i Caroline Valetkevich w Nowym Jorku, Danilo Masoni w Mediolanie, Sujata Rao w Londynie i Alona John w Hongkongu; Edytowanie przez Williama Macleana, Thomasa Janowskiego, Angusa McSwana i Davida Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *