x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Sprzedaż motocykla a ubezpieczenie OC

15.01.2013, 17:16 przez marta

Co zrobić z polisą OC nabytą w myśl przepisów wraz z motocyklem? O czym trzeba pamiętać, zostawiając polisę, a także jak wypowiedzieć polisę OC nabytego motocykla oraz wzór wypowiedzenia OC.

Po sprzedaży motocykla umowa ubezpieczenia OC zostaje automatycznie przeniesiona na nabywcę pojazdu. Umowa taka obowiązuje do końca okresu, na jaki została zawarta przez poprzedniego właściciela. Ubezpieczenie OC możemy sobie zostawić, możemy je także wypowiedzieć.

Jeśli jednak zdecydujemy się na pozostawienie tej „czyjejś” umowy ubezpieczenia OC, musimy brać pod uwagę to, że zakład ubezpieczeń dokona ponownej kalkulacji składki ubezpieczeniowej, uwzględniając nasze zniżki i zwyżki na ubezpieczenie oc. Warto pamiętać także o tym, że polisa OC otrzymana z pojazdem nie przedłuża się automatycznie po okresie jej obowiązywania.

Nabywca może także umowę ubezpieczenia OC w każdej chwili wypowiedzieć. Tutaj można pobrać wzór wypowiedzenia OC .

Podobne artykuły

Porady
Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie OC
brak komentarzy
Porady
Sprzedaż/kupno motocykla krok po kroku
2 komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze

Leszek

Gdy przychodzi nam wykupić oc na motor/samochód to zawsze liczymy, że uda nam się znaleźć tą najlepszą i najtańszą ofertę - http://www.ubezpieczenieocac.com.pl/artykuly-i-porady/74-oc-jak-porownasz-najszybciej - jest to możliwe jeśli wiemy gdzie jej szukać.

22 stycznia 2013 09:42:12 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz
Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.