x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Genewa 2013 - trzy premiery KIA

04.02.2013, 19:56 przez Bogusław Korzeniowski

Rozpoczynający się 5 marca – 83. Salon International de l’Automobile w Genewie będzie sceną światowej premiery modeli Kia pro_cee’d GT i cee’d GT.

Na podestach ekspozycji firmowej znajdą się  także m.in. samochody Kia Carens nowej generacji oraz Kia Optima Hybrid MY 2013. Koreański koncern zaprezentuje także pełną ekspresji koncepcję nowego pojazdu miejskiego.

Kia pro_cee’d GT i cee’d GT to najbardziej usportowione, produkcyjne samochody w historii tej marki. Optycznym wyróżnikiem obu nowych modeli, zaprojektowanych w Europie pod nadzorem Petera Schreyera, Prezesa i Głównego Stylisty Kia Motors Corporation − jest wyrazista i atletyczna linia nadwozia, oryginalne światła LED do jazdy dziennej, podwójne końcówki wydechu, 18-calowe felgi z lekkiego stopu oraz przyciągające wzrok, lakierowane na czerwono zaciski hamulców. Kia pro_cee’d GT i cee’d GT wyposażone są w napędzający koła przednie, turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 GDI o mocy 204 KM i momencie obrotowym 265 Nm,  pozwalający przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 7,7  sekundy.

„Światowa premiera nowej Kii pro_ce’d GT oraz cee’d GT akcentuje różnorodność naszej oferty modelowej i jako wyraz naturalnej ekspansji na rynku samochodów sportowych stanowi ważny krok naprzód w historii  marki Kia.” − mówi Michael Cole, dyrektor generalny Kia Motors Europe −„Kia pro_cee’d GT spodoba się kierowcom szukającym stylu, osiągów i dynamiki jazdy, a dla klientów preferujących pięcioro drzwi proponujemy nieco bardziej praktycznego cee’da GT.”

Uruchomienie produkcji dwóch nowych modeli planowane jest od połowy maja 2013 w słowackim zakładzie Kia Żylina, a ich sprzedaż na rynkach europejskich rozpocznie się w połowie roku.

Na genewskim salonie samochodowym Kia zaprezentuje również koncepcję nowego, prowokującego samochodu miejskiego. Dzięki charakterystycznej, firmowej atrapie chłodnicy „tiger-nose” w formie swawolnego lecz przyjaznego uśmiechu oraz stylistycznej aranżacji reflektorów w połączeniu ze zdecydowanymi liniami karoserii emanującej napięciem i siłą, koncepcyjny „urban vehicle” stanowi pokaz zaangażowania marki Kia w design samochodów awangardowych i niebanalnych.

Zaprezentowany po raz pierwszy we wrześniu 2012 na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu nowy MPV klasy kompaktowej Kia Carens powstał z myślą o potrzebach i oczekiwaniach nowoczesnej rodziny. Do jego charakterystycznych cech należy eleganckie i aerodynamiczne nadwozie typu „cab forward” zapewniające  maksymalną obszerność pięcio- lub siedmiomiejscowego wnętrza oraz bogate wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa i komfortu. Oferta jednostek napędowych nowej Kii Carens, która do sprzedaży w Polsce trafi w drugim kwartale tego roku, obejmować będzie aż cztery silniki o mocy od 115 do 166 KM i emisji CO2  już od 124 g/km.

Kia Optima Hybrid jest pierwszym samochodem o napędzie benzynowo-hybrydowym w ofercie europejskiego segmentu „D”, wykorzystującym innowacyjny system „parallel hybrid” konstrukcji Kia, w skład którego wchodzi 2,0-litrowa jednostka benzynowa i 30-kilowatowy silnik elektryczny. Najnowsza wersja MY 2013 imponuje łączną mocą 190 KM, która  pozwala uzyskać przyspieszenie 0-100 km/h w ciągu 9,4 sekundy i prędkość maksymalną 192 km/h przy jeszcze oszczędniejszym, wiodącym w tej klasie pojazdów zużyciu  paliwa 5,1 l/100 km (poprzednio 5,4 l/100 km) oraz obniżonej emisji CO2  − 119 g/km (vs. 125 g/km poprzednio). Samochód dostępny jest na rynku polskim w 3 wersjach wyposażenia (M/L/XL) już od 114 900 zł.

Maciej Gomułka

Podobne artykuły

Premiery
Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT w Genewie
brak komentarzy
Aktualności
Kia - uznanie na świecie
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.