x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Renault Clio III - typowe usterki

06.02.2013, 18:51 przez konrad

Trzecia generacja Renault Clio czyli popularnego „pantofelka” pojawiła się w salonach w 2005 roku. Samochód był produkowany do 2012 roku, kiedy to zastąpiła go najnowsza, czwarta generacja. W Polsce Clio III z drugiej ręki jest dość popularne. Sporo egzemplarzy można kupić od pierwszego właściciela w Polsce (to najlepszy sposób na kupno tego auta), ale jest też wiele ofert importu tych aut z Francji i Belgii. Warto pamiętać o tym, że takie auto mogło przejść wypadek i zostało naprawione w Polsce przed sprzedażą (we Francji naprawa byłaby nieopłacalna).

Samochód oferuje sporo przestrzeni oraz całkiem niezły komfort (zwłaszcza zawieszenie zasługuje na wielki plus), dzięki czemu może pełnić nawet rolę auta rodzinnego, do czego najbardziej nadaje się wersja kombi Grandtour. Samochód jest także bezpieczny i w testach zderzeniowych otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Renault Clio III produkowane było w trzech wersjach nadwozia: jako trzy i pięciodrzwiowy hatchback oraz jako wymienione wcześniej kombi Grandtour. Samochód produkowany był we Francji i miał napęd przedni. W 2009 roku auto przeszło facelifting, w czasie którego zmieniono kształt zderzaków i reflektorów przednich.

W Renault Clio III montowano cztery rodzaje skrzyń biegów: pięcio i sześciobiegowe skrzynie manualne, czterostopniowe skrzynie automatyczne i pięciostopniowe skrzynie zautomatyzowane.

Co znajdziemy pod maską tego auta? Na początek wymienimy silniki benzynowe: 1.2l (65KM, 75KM, 80KM), 1.2l TCE (101KM), 1.4l (98KM). 1.6l (110KM) i 2.0l (197KM). W Renault Clio III montowano także silniki wysokoprężne 1.5dCi o mocy 68KM, 85KM i 106KM. Ich średnie spalanie oscyluje wokół zaledwie pięciu litrów paliwa na sto kilometrów.

Jakich awarii można spodziewać się po silnikach benzynowych? Psują się przede wszystkim czujniki położenia wału korbowego (ok. 150zł za część). Poza tym można spodziewać się awarii termostatu (67-120zł), cewki zapłonowej (od 230zł) czy alternatora (czasem problemy sprawia tylko koło pasowe – cena od 300zł). To wady w większości tożsame z poprzednim Clio II. Pojawiają się także problemy z zanieczyszczoną przepustnicą.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Renault Laguna III - typowe usterki, poradnik kupującego
11 komentarze

Dodaj komentarz

Komentarze

mario

w clio III uruchamianie silnika jest przy użyciu kluczyka, więc o jakich kartach mowa

30 czerwca 2017 23:37:39 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.