x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Naprawdę ładne BMW GT

01.03.2013, 13:42 przez marta

BMW 5 Gran Turismo jest dla mnie szczytem kiczu i lansowania paskudztwa stylistycznego, w oparciu o prestiż marki. 

Ten  pierwszy model segmentu PAV (Progressive Activity Vehicle), rozszerzający paletę serii 5 łącząc zalety komfortu limuzyny, wszechstronności SAV (Sport Activity Vechicle) i klasycznego Gran Turismo jest po prostu nieciekawy stylistycznie. Nadwozie charakteryzuje się rozciągniętą sylwetką, linią dachu typową dla coupé, pozbawionymi ramek szybami w drzwiach oraz bagażnikiem otwieranym na dwa sposoby: jak w limuzynie albo razem z szybą – jak w liftbacku, w praktyce wyszło jako super kicz. Co innego BMW 3 Gran Turismo. W tym wypadku mniejsze proporcje sprawiły, że pojazd jest ładny i funkcjonalny.

Typowe dla BMW proporcje nadwozia, czworo drzwi z oknami wolnymi od ramek, styl coupe, łagodnie opadająca ku tyłowi linia dachu oraz duże, automatycznie otwierane i zamykane drzwi pokrywy bagażnika definiują szczególny charakter BMW 3 Gran Turismo, przypisując go do rodziny GT, ale równocześnie nie pozbawiając uroku sportowej limuzyny z Monachium. Niby wszystko wykonano tak samo jak w 5GT, ale model nie jest zwykłym powieleniem tamtej koncepcji. Inne proporcje nadwozia sprawiają, że… pojazd jest ładny i nie przypomina wozu pancernego, zbudowanego dla generalicji w Iraku. Dodatkowo, w tej wersji zastosowano aktywny tylny spoiler (pierwsze tego typu rozwiązanie w BMW), który zapewnia optyczną lekkość i reguluje siłę nośną przy typowych prędkościach podróżnych. Nowy BMW 3 Gran Turismo jest o 200 milimetrów dłuższy od BMW 3 Touring, ma o 110 milimetrów większy rozstaw osi i jest o 81 milimetrów wyższy. Dzięki starannemu wyważeniu proporcji oraz odpowiedniemu ukształtowaniu powierzchni i linii nadwozia, BMW 3 Gran Turismo jest natychmiast rozpoznawalny jako samochód należący do nowej gamy modeli BMW 3.

Zaskakujący poziom komfortu na długich trasach i w wyjątkowej atmosferze

O ile z zewnątrz nowy GT jest sporym udoskonaleniem, to wewnątrz nie trzeba było wiele poprawiać. Spore wymiary samochodu pozwalają wszystkim pasażerom BMW 3 Gran Turismo na zajęcie w nim miejsc i korzystanie z imponującej przestrzeni oraz na bezkonkurencyjną swobodę ruchów. Zarówno z przodu jak i z tyłu pozycję pasażerów podniesiono (w stosunku do klasycznej „trójki”) o 59 milimetrów, co zapewnia lepszy widok na zewnątrz i sprawia, że wsiadanie i wysiadanie są znacznie bardziej komfortowe. BMW 3 Gran Turismo oferuje również więcej miejsca nad głowami pasażerów. Najwięcej przestrzeni dodano pasażerom podróżującym z tyłu, gdzie o pełne 70 mm zwiększono ilość miejsca na nogi w porównaniu do modeli Sedan i Touring - zapewniając w tym miejscu przestrzeń porównywalną do samochodów luksusowych.

Charakter wnętrza dający poczucie przebywania w bezpiecznym kokonie, uzupełniony formami wzornictwa, kolorystyką i odpowiedniej klasy materiałami, tworzy atmosferę typową dla luksusowego salonu, która pozwala pasażerom na relaksujący komfort podróżowania na krótkich i na długich trasach.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Genewskie innowacje BMW
brak komentarzy
Premiery
BMW 3 Gran Turismo
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.