x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Bugatti za ponad 11,5 mln zł

06.03.2013, 21:40 przez Bogusław Korzeniowski

Na genewski salon samochodowy przygotowano trzy nowe modele Bugatti 16,4 Veyron: dwie wersje mające po 1200 KM i jednego roadstera Grand Sport Roadster, który miał wprawdzie zaledwie 1001 KM, ale był najbardziej widowiskowym modelem, wykonany w stylu „Green Carbon”.

Jak przystało na fantastyczny model sportowy, przygotowano go w kolorze angielskich samochodów wyścigowych. Jednakże nawiązując do produkowanych w latach 1926-1933 Bugatti Royale, zdecydowano się na stworzenie nadwozia dwukolorowego. A jaki kolor najbardziej pasuje do „angielskiej wyścigowej zieleni”? Oczywiście wypolerowane aluminium. Stąd też przednie błotniki i drzwi są wykonane z ręcznie polerowanego aluminium, a maska, obrys szyby przedniej i cała tylna partia są w kolorze zielonym. Jednakże nie jest to zwykły kolor. Nadwozie wykonane z włókna węglowego ma charakterystyczną strukturę i to ona jest ciemno zielona zamiast czarno-grafitowa.

Poza tym zdecydowano, że wszystkie elementy wlotów powietrza, znaki stylizacyjne EB oraz obwódka wydechu będą wykonane w lustrzanym aluminium. Charakterystyczne są także fantastycznie dobrana kompozycja wypolerowanego aluminium felg i zielonego koloru wnętrza felg oraz relify „tańczących słoni” na boku za drzwiami.

Zielono-srebrny motyw jest również kontynuowany wewnątrz. Stąd też zielone skóry tapicerki na siedzeniach, konsoli środkowej, desce rozdzielczej i drzwiach, oraz elementy z polerowanego aluminium jako obwódki wszystkich przyrządów.

Nie mniej fantastyczna jest także cena. Wynosi ona 1,92 miliona Euro. Ponieważ są to ceny fabryczne, należy doliczyć wszystkie podatki, jakie są w danym państwie. Gdyby ktoś chciał ten model posiadać w Polsce, musiałby doliczyć akcyzę (silnik ponad 2 000 ccm więc 18,3 %), a potem jeszcze zapłacić VAT 23%. Gdy przeliczymy, przyjmując euro po 4,12 zł, otrzymamy wartość 11 510 000 zł, czyli ponad 11,5 mln złotych.

Wypada się jednak cieszyć, że nie mamy tego modelu. Ile musi kosztować AC…

Bogusław Korzeniowski, Genewa

Podobne artykuły

Premiery
Architektura luksusu
brak komentarzy
Premiery
Najdoskonalszy luksusowy SUV świata
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.