x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Wiosenny przegląd auta... pod blokiem

13.04.2013, 13:41 przez Bogusław Korzeniowski

Przecież to okres wiosenny w naszych warunkach klimatycznych jest związany z nagłymi i obfitymi opadami deszczu. Tak więc, gdy zaskoczy nas zmiana pogody w trasie, to dobrze mieć sprawne wycieraczki aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom dróg. Jest to o tyle istotne, że bardzo często w zimie wycieraczki pracują (specjalnie lub niechcący) na zamrożonej szybie, a to powoduje zniszczenie gumek stykających się z szybą i zbierających wodę, oraz elementów sprężystych zapewniających docisk pióra.

Sprawdzenia najlepiej dokonać wylewając brudną spienioną wodę na szybę (idealna jest woda po praniu tapicerki). Wtedy pracująca wycieraczka wskaże nam gdzie powstają ślady mazania, a nie dokładne wytarcie szyby. Jednakże zanim dokonamy tego sprawdzenia, gumę pióra należy dokładnie wytrzeć suchą szmatką uprzednio czyszcząc ją płynem do mycia szyb (może być też roztwór na bazie alkoholu). Gdy zauważymy mazy, to w przypadku starszych piór wycieraczek należy w miejscu ich powstania dogiąć ramię/pióra aby dokładnie dolegało, a jeżeli nie ma poprawy musimy wymienić je na nowe. Wycieraczki wykonane w całości z gumy w przypadku widocznych niedoskonałości zbierania zabrudzeń z szyby, musimy wymienić na nowe.

Aby nie zanudzać długim tekstem przygotowaliśmy osobną informację na temat kół i ogumienia.  Przeczytaj o tym w artykule: Mała czarna – bezpieczeństwo kierowcy 

Bogusław Korzeniowski

*Wydawcy starają się w najróżniejszy sposób zwrócić uwagę klientów. Na niecodzienny sposób wpadł koncern THQ, który na targach E3 promował grę Saints Row: The Third (targi organizuje stowarzyszenie Entertainment Software Association (ESA) zajmujące się przemysłem gier wideo w Stanach Zjednoczonych). W ramach promocji gry zorganizowano myjnię samochodową, gdzie pojazdy myły skąpo ubrane hostessy.
Zdjęcia do zobrazowania tekstu; Strefa imperium gier


Podobne artykuły

Porady
Jak przechowywać opony?
brak komentarzy
Porady
Mała czarna – bezpieczeństwo kierowcy
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.