x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Subaru XV – idealny Crossover?

29.05.2012, 08:51 przez Bogusław Korzeniowski

Wprawdzie nazwa XV była już stosowana w gamie Subaru, ale Impreza z plastikowymi spojlerami nie ma nic wspólnego z tym modelem. Prezentowany pojazd to prawdziwy Crossover spełniający wszystkie wymagania, jakie rozpowszechnił Nissan Qashqai, a podchwycili m.in. producenci Mazdy (CX5), Opla (Mokka), Audi (Q3) itp. W czym jednak tkwi przewaga Subaru?

Test: Subaru XV Nadwozie i wnętrze

W tym wypadku nie można mówić o jakiejkolwiek przewadze. Model ma wymiary (dł/szer/wys) 445cm/178cm/157cm, bagażnik 380-1 270 litrów, rozstaw osi 263 cm oraz prześwit 22 cm, czyli wielkości zbliżone do konkurencji. Także stylistyka nie wnosi nic innowacyjnego, bo o ile w stosunku do innych modeli firmy jest ona modernistyczną formą, to przed konkurencją nie błyszczy innowacjami.

Także we wnętrzu trudno dostrzec przewagę nad konkurencją, a klasyczne rozwiązania zegarów i konsoli środkowej oraz „umeblowanie wnętrza” to rozwiązania, do jakich przyzwyczaili nas styliści z Subaru. We wnętrzu zarysowuje się jednak malutka przewaga, jaką jest komfortowa konstrukcja foteli (efekt wieloletnich sukcesów w sporcie samochodowym).

Test: Subaru XV Układ jezdny

Tutaj Subaru nie ma sobie równych. System Symetrical, który zapewnia rozłożenie środków ciężkości silnika, skrzyni biegów oraz mostu napędowego idealnie w osi symetrii zapewnia możliwość jazd przy pokonywaniu zarówno lewych, jak i prawych zakrętów (nawet podczas zmniejszonej przyczepności) z prędkością większą niż konkurenci, bez obaw o utratę stabilności. Ograniczeniem na zakrętach są jedynie prawa fizyki, a na prostej… prędkość, gdyż przy 160 km/h szum wiatru słychać we wnętrzu. Nie oznacza to jednak, że jest to jedynie klasyczny sportowiec. Siedemnastocalowe koła, permanentny napęd na wszystkie koła i prześwit 22 cm zapewniają, że XV przejedzie nie tylko po wyższych krawężnikach czy dziurawych drogach.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test: Subaru Impreza WRX
brak komentarzy
Testy samochodów
Test Subaru Forester: leśnik elegant
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.