Rajd Baja Carpathia - dominacja Mitsubishi

13.07.2012, 13:02 przez konrad

Rajd Baja Carpathia, czyli druga eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, gościł wielu uczestników z Polski i zagranicy. W ramach rajdu oprócz profesjonalnych zawodników, na podobnej  trasie rywalizowali także amatorzy.

Na starcie rajdu stanęło 69 załóg, w tym 45 samochodów, wśród których dużą grupę stanowiły pojazdy spod znaku Mitsubishi, biorące udział w pucharze tej marki. 

Prolog rajdu odbył się w asyście kilkutysięcznej publiczności, zgromadzonej na błoniach Stalowej Woli, w której mieściło się w miasteczko rajdowe. Odcinki specjalne rajdu usytuowano na poligonie w Nowej Dębie.

W niedzielę, 1 lipca rajd Baja Carpathia Master Race 2012 został przerwany po tragicznym wypadku, w wyniku którego zmarł jadący motocyklem Włoch Andrea Brunod.

Załoga Adam Małysz/Rafał Marton, jadąca Mitsubishi L200 zwyciężyła wśród załóg rywalizujących w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.  Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski zajął Marcin Łukaszewski w Mitsubishi Pajero, a tuż za nim uplasował się Dariusz Żyła – także za kierownicą Mitsubishi Pajero. W klasie T2 kierowcy Mitsubishi Pajero - Łukasz  Skoczeń i Grzegorz Szwagrzyk zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. 

Klaudia Podkalicka - jedyna kobieta, która brała udział w RMST zajęła 5 miejsce w klasie T2 jadąc Mitsubishi Pajero.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.