x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi A3 1,6 TDI ultra - mistrz oszczędności

06.08.2013, 15:12 przez Bogusław Korzeniowski

Audi zaprezentowało najbardziej oszczędny z seryjnie produkowanych modeli koncernu.

Wyposażone w silnik o mocy 81 kW  (110 KM) Audi A3 1.6 TDI ultra, zużywa średnio tylko 3,2 litra oleju napędowego na 100 km. Tak niskie zużycie paliwa sprawia, że emisja dwutlenku węgla podczas jazdy wynosi zaledwie 85 gramów na kilometr. Sprzedaż tego nowego, super oszczędnego auta wkrótce się rozpocznie.

Audi A3 1.6 TDI ultra w pełni ukazuje swe sportowe zacięcie przyspieszając od zera do 100 km/h w 10,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 200 km/h. Równie imponujące są jego umiejętności oszczędnego pokonywania dłuższych dystansów. Dzięki pięćdziesięciolitrowemu zbiornikowi, nowy model spod znaku czterech ringów na jednym baku może przejechać ponad 1500 km.

Ten pięciomiejscowy samochód, podobnie jak inne kompaktowe auta segmentu Premium produkowane przez Audi, oferuje dużo przestrzeni wewnątrz i charakteryzuje się wysokim poziomem komfortu. Klimatyzacja, radio Audi oraz elektrycznie opuszczane szyby, to elementy wyposażenia standardowego.  A3 1.6 TDI ultra oferowany jest zarówno w wersji trzydrzwiowej, jak i w pięciodrzwiowej Sportback.

Niskie zużycie paliwa i wysoka trwałość, to elementarne założenia techniczne, leżące u podstaw produkcji tej wersji Audi A3. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu ultralekkiej konstrukcji, wielomateriałowa karoseria A3 1.6 TDI ultra, z wmontowanymi już wszystkimi systemami, waży zaledwie 1205 kilogramów. Obniżono ją o 15 milimetrów, a boczne spojlery dostępne w wersji S Line wpływają na doskonałą aerodynamikę. Opony o rozmiarze 205/55 R16 zapewniają optymalny opór toczenia oraz zwiększają efektywności pojazdu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi - zysk I - VI 2013
brak komentarzy
Aktualności
Bestseller z Ingolstadt: trzymilionowe Audi A3
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.