Skoda Superb II - co się w niej psuje?

17.07.2012, 18:53 przez konrad

Flagowy model czeskiego producenta spotkał się z przychylnym przyjęciem na rynku. Co prawa wiele osób nazywało go Passatem dla ubogich, jednakże nabywcom to nie przeszkadzało. I tak w 2009 roku do sprzedaży trafiła następczyni luksusowej Czeszki – Skoda Superb II. Auto jest produkowane do dziś. 

Auto produkowane jest w dwóch wersjach nadwozia – w najpopularniejszej, zwanej liftback, w której zastosowano także system Twindoor, czyli oryginalny system otwierania bagażnika oraz w wersji kombi. Samochód stylistycznie nawiązuje do pozostałych modeli będących w ofercie czesko – niemieckiego koncernu. W stosunku do poprzedniczki nieco „wygładzono” nadwozie i wprowadzono bardzo ładny kształt lamp przednich i tylnych, które istotnie pokazują, że mamy do czynienia z limuzyną. Także charakterystyczny dla Skody grill jest teraz ładnie wkomponowany w całość a samochód sprawia znacznie przyjemniejsze wrażenie dla oka. To samo dotyczy kombi, którego bryła stanowi ładną, stylistyczną całość. 

W Skodzie Superb II producent montuje osiem silników: cztery benzynowe i cztery wysokoprężne. Wśród jednostek benzynowych są następujące jednostki: 1.4TSI (125KM), 1.8TSI (160KM), 2.0TSI (200KM) i 3.6FSI (260KM). Wśród silników wysokoprężnych znaleźć można jednostki 1.6TDI (105KM), 1.9TDI (105KM) i 2.0TDI (140KM i 170KM). Jednostki 1.6TDI i 2.0TDI 170KM wykorzystują listwę Common Rail, pozostałe pompowtryski. 

W Skodzie Superb II producent montuje cztery rodzaje skrzyń biegów. Są to: manualna skrzynia pięciobiegowa, montowana tylko w modelu z silnikiem 1.9TDI, manualna skrzynia sześciobiegowa, sześciobiegowa dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna DSG i montowana tylko w wersji z silnikiem 1.8TSI siedmiobiegowa skrzynia automatyczna DSG. Możliwe jest także znalezienie na rynku wtórnym wersji z napędem na cztery koła (głownie kombi). 

Sprawną Skodę Superb II od pierwszego właściciela uda się na naszym rynku kupić już za pięćdziesiąt kilka tysięcy złotych. Zainteresowanych nie brak, albowiem auto jest ładne, prestiżowe i wygodne. Na co zatem zwrócić uwagę przy kupnie Skody Superb II? Czy auto z tak młodym wiekiem już generuje jakieś większe lub mniejsze awarie?

Podczas kupna trzeba dokładnie sprawdzić zawieszenie auta, zwłaszcza w modelach eksploatowanych w kraju. Użytkownicy tego modelu narzekają na szybkie zużywanie się przegubów i łożysk kół. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.