x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Program Nissan 360

02.09.2013, 20:02 przez Bogusław Korzeniowski

Legendarny japoński producent prezentuje najnowsze technologie. Przedstawiciele kadry kierowniczej najwyższego szczebla organizują konferencje prasowe poświęcone strategiom marek Nissan, Infiniti i Datsun.

Zainteresowani z całego świata mają możliwość zapoznania się z rozwiązaniami konstrukcyjnymi nowej generacji podczas prezentacji i jazd próbnych Nissan Motor Co. Ltd., jeden z czołowych koncernów motoryzacyjnych na świecie, uczci 80. rocznicę swojego powstania miesięczną prezentacją najnowszych, przełomowych rozwiązań w dziedzinie motoryzacji, zrównoważonego rozwoju i ekspansji rynkowej.

Projekt „Nissan 360" to także seria konferencji prasowych i jazd próbnych organizowanych dla ponad 1 000 przedstawicieli mediów, inwestorów, dostawców, dealerów i ekspertów branżowych. Celem jest przedstawienie najnowszych modeli i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.„Nissan jest dumny ze swojej pozycji pioniera technologii motoryzacyjnych i liczy, że będzie mógł wpływać na sposób korzystania z pojazdów w przyszłości, atrakcyjność marek oraz oddziaływanie samochodów na środowisko w miarę dalszego globalnego wzrostu popytu na pojazdy" - powiedział Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Nissana.

W czasie wystawy „Nissan 360", odbywającej się w El Toro w południowej Kalifornii, prezentowanych jest ponad 100 samochodów osobowych i dostawczych marek Nissan, Infiniti i Datsun, które będą testowane na kilku specjalnych torach urządzonych na terenie dawnej bazy lotniczej Korpusu Piechoty Morskiej.

Nissan kontynuuje jednocześnie realizację ogłoszonego w czerwcu 2011 roku średniookresowego planu „Power 88", zakładającego uzyskanie 8% udziału w światowym rynku i 8% marży zysku z działalności operacyjnej do 2016 roku.W ramach programu „Nissan 360" firma kładzie nacisk na rozwój segmentu pojazdów bezemisyjnych, w którym jest rynkowym liderem dzięki modelowi LEAF - najlepiej sprzedającemu się samochodowi elektrycznemu w historii. Nissan sprzedał ich już ponad 71 000, czyli więcej niż wszyscy pozostali producenci pojazdów elektrycznych razem wzięci. Firma przedstawiła także dalsze plany ekspansji opartej na silnej pozycji rynkowej w takich krajach, jak Chiny, USA, Meksyk, Brazylia czy Rosja.

Zainteresowanym uczestnikom specjalnych briefingów przedstawione zostały rozwiązania technologiczne, w tym systemy bezpieczeństwa oraz pokładowe systemy łączności i automatyki, czyli rozwiązania w dziedzinach, w których Nissan wypracował sobie pozycję branżowego lidera. Goście wystawy „Nissan 360" zostali także zapoznani ze strategiami marek grupy Nissan, w tym marki samochodów luksusowych Infiniti oraz marki Datsun, oferującej podstawowe modele na rozwijających się rynkach.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
LEAF, Micra, Note – krakowska mieszanka Nissana
brak komentarzy
Premiery
Nissan LEAF – elektryczny przełom
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.