x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Peugeot w zakresie nowych technologii i ochrony środowiska

11.09.2013, 13:35 przez Paweł

W 2013 roku Peugeot po raz kolejny obniżył średnią ważoną emisji CO2 swoich europejskich modeli: na koniec maja wynosiła ona 116,3 g/km, w porównaniu do 121,5 g/km w roku 2012.

Prowadzona przez Markę polityka ochrony środowiska przekłada się na stałą optymalizację silników spalinowych (poprawa sprawności, downsizing, Stop&Start…) i wprowadzenie silnikównowej generacji takich jak gama 3-cylindrowych silników benzynowych o pojemności 1.0 l i 1.2 l. 

Peugeot zaprezentuje we Frankfurcie swoją nową technologię oczyszczania spalin w silnikach Diesla BlueHDi oferowaną w nowym Peugeot 308 i 508 SW. Technologia BlueHDi, jako jedyna łącząca funkcję SelectiveCatalyticReduction (SCR) i filtr cząstek stałych, pracujący w oparciu o specjalny dodatek do paliwa, pozwala na ograniczenie emisji NOxnawet o 90% oraz optymalizację emisji CO2 i użycia paliwa, przy jednoczesnym zapewnieniu eliminacji 99,9% cząstek stałych. Technologia BlueHDi już teraz z zapasem spełnia wymagania normy Euro 6 Diesel. Będzie wdrażana od końca 2013 r. we wszystkich modelach z silnikami wysokoprężnymi, pozwalając Marce na umocnienie pozycji lidera technologicznego w segmencie Diesli.

Kolejnym, wymownym przykładem postępu w zakresie ochrony środowiska i coraz bogatszego wyposażenia modeli Peugeot jest technologia hybrydowa z silnikiem wysokoprężnym HYbrid4, wprowadzona po raz pierwszy na świecie w modelu 3008 HYbrid4, a następnie w 508 RXH i 508 HYbrid4. Peugeot proponuje ofertę samochodów o niespotykanych parametrach pod względem ochrony środowiska i doznań z jazdy. Trzy modele HYbrid4 przyciągnęły już ponad 28 tys. klientów.

Dzięki łącznej mocy 200 KM dostarczanych przez silnik 2.0 HDi FAP napędzający oś przednią i silnik elektryczny przekazujący napęd na tylną oś, modele HYbrid4 zapewniają nowe doznania z jazdy dzięki możliwości wyboru jednego z 4 trybów (automatyczny, „ZEV”, sportowy, 4WD) w połączeniu z niską emisją CO2, obniżoną nawet do 88 g/km. 

Aby finalnie osiągnąć cel, jakim jest zaprojektowanie seryjnego samochodu o przystępnej cenie zużywającego jedynie 2 l/100 km, Peugeot stawia na przełomowe rozwiązania.

Stanowiąca kluczowy etap tego projektu technologia HYbridAir, stanowi kolejne potwierdzenie pionierskiej roli Peugeot Model 2008stanowi naturalną bazę dla nowego zespołu napędowego, łączącego silnik benzynowy z napędem na sprężone powietrze dzięki niskokosztowej technologii, która zostanie wprowadzona w 2016 r. w samochodach osobowych oraz lekkich samochodach dostawczych z segmentu B i C, dostępnych dla jak największej grupy odbiorców na pięciu kontynentach.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Peugeot Premium Frankfurt 2013
brak komentarzy
Finanse
Ubezpieczenie OC Axa Direct
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.