x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi z Brazylii!

18.09.2013, 15:31 przez Bogusław Korzeniowski

Audi AG uruchamia kolejne moce produkcyjne, skutkujące dalszym rozwojem firmy.

Począwszy od roku 2015, koncern z Ingolstadt rozpocznie produkcję w brazylijskim São José dosPinhais. Nowe Audi A3 Limousine oraz Audi Q3 będą zjeżdżać z taśm montażowych fabryki położonej na południu szóstej co do wielkości gospodarki świata. Aby uruchomić pełną produkcję, firma zainwestuje tam około 150 mln euro. W ten sposób stawia kolejny krok ku realizacji założeń międzynarodowej ekspansji. Już pod koniec roku 2013 Audi rozszerzy swą globalną sieć produkcji, rozpoczynając produkcję w drugim zakładzie w chińskim Foshan. Koncern planuje również rozpoczęcie wytwarzania samochodów w Meksyku, począwszy od 2016 roku. Dzięki nowej lokalizacji w Brazylii, liczba aut z czterema ringami na masce na kontynencie południowoamerykańskim, ma znacząco wzrosnąć.

Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, dr Bernd Martens, dyrektor ds. zakupów, oraz przedstawiciele rządu brazylijskiego wspólnie ogłosili fakt powstania nowej fabryki Audi. Prezes Stadlertak argumentował podjęcie decyzji o budowie kolejnego zakładu: „Decydując się na produkcję w Brazylii, tworzymy podwaliny dalszego rozwoju w regionie.”  Poinformował również, że sprzedaż w Brazylii wzrośnie ponad dwukrotnie do końca najbliższej dekady: „Również w Brazylii kierujemy się celem osiągnięcia pierwszego miejsca wśród producentów segmentu premium.”

Aby wytwarzanie aut w Brazylii wystartowało sprawnie w roku 2015, Audi rozpoczyna przygotowania już dzisiaj. Dzięki rozpoczęciu produkcji lokalnie, zyska nie tylko marka Audi, ale również ogromna grupa miejscowych dostawców. Mówi dyrektor ds. zakupów, dr Bernd Martens: „Mamy zamiar nabywać wiele części na miejscu, aby wykorzystać je przy produkcji A3 Limousine. W związku z tym chcemy zawczasu nawiązać bliskie relacje z dostawcami brazylijskimi.”

By przygotować produkcję w mieście São José Dos Pinhais położonym w stanie Paraná, koncern zainwestuje ok. 150 milionów Euro. W pierwszym etapie Audi planuje wytwarzanie nowego modelu A3 Limousine. Kilka miesięcy później z brazylijskich taśm montażowych ma zjechać Audi Q3.

Począwszy od roku 2020, Audi chce dostarczać klientom na całym świecie dwa miliony samochodów rocznie. W tym celu czynione są potężne inwestycje w dużych zakładach zlokalizowanych w Niemczech i na Węgrzech. Równocześnie Audi intensywnie rozbudowuje sieć produkcyjną poza Europą. „Dzisiejsza decyzja dotycząca rozpoczęcia produkcji w Brazylii sprawia, że nasza pozycja we wszystkich krajach BRIC jest bardzo dobra”, podsumowuje szef Audi. Pod koniec tego roku koncern z Ingolstadt otworzy w mieście Foshan swój drugi zakład w Chinach. Natomiast w roku 2016, Audi rozpocznie produkcję samochodów w Meksyku. Lokalizacje w Brazylii i Meksyku są dowodem na konsekwentnie czynione przygotowania czterech ringów do osiągania dalszego wzrostu na całym świecie, a zwłaszcza na kontynencie południowoamerykańskim.

()

Podobne artykuły

Premiery
Audi A3 Limousine– dynamiczny kompakt
brak komentarzy
Premiery
RS Q3 - pierwszy RS liniiQ
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.