x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Toyota Avensis – poprawiony ideał

06.10.2013, 11:07 przez Bogusław Korzeniowski

Aktualny model Toyoty Avensis zadebiutował w roku 2008, a rok temu przeszedł lifting mający na celu zwiększyć atrakcyjność stylistyczną. Dodatkowo każda modyfikacja pozwala wyposażyć model w urządzenia, które obecnie są już standardem w nowo oferowanych pojazdach w swym segmencie. Technika zmienia się bowiem tak szybko, że wprowadzony cztery lata temu model jest znacznie uboższy technologicznie jak wersje zaprezentowane kilkanaście miesięcy później. Nie zmieniło się jednak jedno: dążenie do uniwersalności. Widać to w każdym detalu. Oto nasze spostrzeżenia.

Odmłodzone nadwozie

Dzięki liftingowi, jaki przeszedł Avensis, nowy wygląd otrzymał każdy element przedniej części nadwozia, rozpoczynając od zderzaka z dużym wlotem powietrza w kształcie trapezu, przez zupełnie nowy projekt świateł z diodami LED do jazdy dziennej, po pokrywę silnika. Charakterystyczny wlot powietrza i bardziej dynamiczne światła są zwiastunem nowej linii stylistycznej, wspólnej dla wszystkich modeli Toyoty (tzw. „keen look”). Delikatne akcenty stylistyczne zostały także dodane z tyłu i do profilu samochodu. Nowe są np. przetłoczenia błotników czy kształt tylnego zderzaka i świateł, dzięki którym samochód wygląda na jeszcze bardziej rozłożysty i pewny na drodze.

Wnętrze – namiastka luksusu

Wyraźne zmiany zaszły także we wnętrzu. Nową fakturę i materiały otrzymał panel centralny, którego wygląd jest teraz uzależniony od wersji wyposażeniowej. Bardziej czytelne stały się zegary, podświetlane na biało. Wszystkie tapicerki zostały rozjaśnione, zwiększając wrażenie przytulności wnętrza. Dodatkowo dotychczasowa tapicerka z wersji Sol, już teraz oferowana jest w podstawowej wersji Luna. W wyższych wersjach wprowadzona została zupełnie nowa Alcantara ze skórą, którą wcześniej bardzo chwalili klienci modelu RAV4. W najwyższej wersji wyposażenia Prestige dostępna jest tapicerka skórzana w trzech wersjach kolorystycznych. Osobiście najbardziej polecam tapicerkę Alcantara. Dzięki specjalnej strukturze, sprawia ona wrażenie zamszu przez co jest mila w dotyku i zapewnia brak niemiłych wrażeń przy wyziębieniu wnętrza (zimna i twarda skóra). Dodatkowo zaś jest ona mniej wrażliwa na zabrudzenia.

Nowością w Avensisie jest system multimedialny Toyota Touch, będący standardowym wyposażeniem najbardziej popularnych dotąd wersji. Jest to wyjątkowy na tle innych pojazdów system integrujący za pomocą ekranu dotykowego wszystkie funkcje multimedialne samochodu: obsługę komputera i odtwarzaczy przenośnych, telefonu z możliwością pisania i odczytywania SMS-ów na ekranie, łączność Bluetooth, nawigację satelitarną, a nawet obsługę e-maili. Dodatkowo jest on wyposażony w kamerę cofania, której obraz zostaje wyświetlony na ekranie od razu po wybraniu biegu wstecznego.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test Nowa Toyota RAV 4 – większy SUV, większa frajda
brak komentarzy
Aktualności
Toyota "wzmacnia" ofertę samochodów
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.