Kia Picanto - typowe awarie i usterki

17.07.2012, 21:16 przez konrad

Najmniejsze autko w ofercie koncernu KIA zadebiutowało w salonach w 2003 roku. Niedrogi i ekonomiczny samochód przypadł do gustu firmom, które leasingowały go dla swoich przedstawicieli (Picanto stało się sporą konkurencją dla Fiata Pandy) oraz użytkownikom, który chcieli mieć małe i oszczędne auto do jazdy po mieście. Strona wizualna auta raczej nie należy do najwybitniejszych. Zgodził się z tym zapewne sam producent, albowiem w 2007 roku autko przeszło facelifting, w czasie którego zmieniono mu m. in. kształt świateł, co miało pozytywny wpływ na wygląd. W 2011 roku w salonach pojawiła się druga generacja Picanto. 

Samochód powstawał w jednej wersji nadwozia – jako pięciodrzwiowy hatchback. 

W Kii Picanto stosowano trzy rodzaje silników: dwie jednostki benzynowe (1.0 SOHC o mocy 61KM i 1.1 DOHC o mocy 65KM) oraz jedną jednostkę wysokoprężną trzycylindrową 1.1 CRDi o mocy 75KM (4.4 litra w trybie mieszanym). Wersja Picanto z silnikiem 1.1 DOHC wyposażana była w czterobiegową skrzynię automatyczną, a pozostałe wersje wyposażano w pięciobiegowe skrzynie manualne. 

Silnik 1.0 jest mało dynamiczny i nie tak oszczędny, jakby mogło się zdawać. Średnie spalanie może osiągnąć nawet siedem litrów na setkę. Jeszcze gorzej ze spalaniem jest w wersji z silnikiem 1.1 i automatyczną skrzynią biegów. Wersje z dieslem są rzadko spotykane i droższe o kilka tysięcy od benzynówek, ale Picanto z silnikiem wysokoprężnym to prawdziwy mistrz oszczędności paliwa. W niektórych modelach zdarzają się uszkodzenia koła pasowego rozrządu i awarie elektroniki sterującej pracą silnika. Nieprzyjemnie może zaskoczyć awaria pompy paliwa, która zdarzyła się sporej części użytkowników Picanto. 

Typowym problemem najmniejszej KII jest nieprecyzyjna i denerwująca praca skrzyni biegów. Problemy występują z włączaniem pierwszego i wstecznego biegu. Powodem jest wada fabryczna, polegająca na złym dobraniu linek skrzyni biegów. 

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.