x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Abarth - 50 lat ikony

25.11.2013, 10:12 przez Bogusław Korzeniowski

Listopad jest miesiącem spod znaku Skorpiona, a w tym roku marka obchodzi 50. rocznicę modelu Abarth 595, prawdziwej ikony, która w latach sześćdziesiątych XX w. odniosła ogromny sukces.

Aby oddać mu należną cześć, na ostatnim Salonie Samochodowym we Frankfurcie odbyła się światowa premiera modelu 595 „50th Anniversary" - nie tylko najmniejszego wyprodukowanego sportowego samochodu, ale również najszybszego w historii. Ten ekskluzywny model jeszcze raz udowadnia duże możliwości marki, sięgające przyszłości, nie zdradzając własnej tożsamości.

Carlo Abarth, opowiadając o swoim życiu, zwykle mawiał: „silniki, auta, wyścigi, zamiłowanie do motoryzacji, zamiłowanie do szybkości to choroba  - piękna, szalona choroba, która zrobiła z nas miłośników tego, co coraz szybsze, tego, co coraz doskonalsze mechanicznie". Dzisiaj te słowa są częścią manifestu Abarth'a i pokazują, jak „pogoń" za coraz lepszymi osiągami staje się czymś więcej niż pasją: to prawdziwy styl życia lub, jak dobrze podsumowuje to animacja komunikacji marki, „Osiągi to stan umysłu".

Z tego „stylu życia" rodzi się model biznesowy, jedyny na skalę światową; pasmo sukcesów, w którym działalność handlowa wspiera zaangażowanie w wyścigi, a wiedza pozyskana na rajdach jest później wykorzystywana w samochodach codziennego użytku. Kiedy mowa o działalności handlowej, nie chodzi tylko o sprzedaż samochodów, ale również montaż zestawów, akcesoriów, licencjonowanie, gadżety oraz sponsoring.

Właśnie dzięki tej różnorodności zainteresowań, od 2007 roku do dnia dzisiejszego, Abarth sprzedał ponad 60.000 egzemplarzy na świecie, z czego prawie 95% stanowią  samochody użytkowe. Dla Abarth'a również serie specjalne zawsze odgrywały ważną rolę; świadczy o tym prawie 3.000 sprzedanych do tej pory egzemplarzy i ponad 16.000 zestawów tuningowych, ale również współpraca z ponad 30 partnerami w działalności merchandisingowej i w zakresie umów licencyjnych. Tak więc to nie tylko efektywny model biznesowy, ale również potwierdzenie globalnego zasięgu produktów Abarth'a, który jest obecny w ponad 31 krajach i śledzony na Facebooku przez 800.000 fanów.Dzięki obecności na  najważniejszych forach  społecznościowych, profile marki odwiedza codziennie 300.000 osób.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Premiery
Abarth 595 „50th Anniversary”: 595 najmocniejsza wersja wszechczasów
brak komentarzy
Testy samochodów
Test: Punto Abarth - kolec jadowy Skorpiona
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.