x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

BMW 2 Coupe - kompaktowy cukierek

22.01.2014, 11:52 przez Bogusław Korzeniowski

Nie jest to pierwszy raz, gdy BMW czyni segment kompaktowy własnym, pokazując, czym jest radość z jazdy.

Już od 10 lat rolę takiego przykładu pełni BMW serii 1, które najbardziej wyróżnia się spośród rywali tylnym napędem (to wciąż jedyny taki samochód w klasie), potężnymi silnikami BMW TwinPower Turbo i uwodzicielskim charakterem premium. Jednak teraz BMW serii 2 Coupe podnosi radość z jazdy na jeszcze wyższy poziom. Ten dwudrzwiowy samochód robi ogromne wrażenie już przepięknym designem nadwozia, ale też wyjątkowo mocnymi silnikami – i przede wszystkim techniką zawieszenia o specjalnej konfiguracji.

BMW serii 2 Coupe jest zupełnie innym samochodem niż BMW serii 1. Nowy model ma zdecydowany, własny, odrębny charakter. Różnice w designie są dostrzegalne natychmiast, ale seria 2 różni się także osiągami i prowadzeniem. BMW serii 2 Coupe jest jeszcze wyrazistsze stylistycznie niż jego poprzednik, BMW serii 1 Coupe, które znalazło na całym świecie przeszło 150 000 nabywców. Ale i tu różnice sięgają o wiele dalej niż tylko samego wyglądu i większych rozmiarów: auto jest też lepsze pod względem technicznym i wyposażeniowym. Efektem tego wszystkiego jest zupełnie nowy wymiar dynamiki jazdy, estetyki oraz charaktery premium w segmencie kompaktowym, czego oznaką jest cyfra „2” w nazwie nowego modelu. A cyfra ta sygnalizowała wyjątkowe możliwości sportowe dwudrzwiowego samochodu już przed ponad 45 laty – od chwili wprowadzenia do sprzedaży modelu BMW 02.

Charakterystyczne cechy BMW Coupe

Wyjątkowa koncepcja samochodu, jaka stoi za BMW serii 2 Coupe – unikatowa w tym segmencie – znajduje wierne odzwierciedlenie w jego designie. Ten dwumiejscowy model jest przede wszystkim samochodem Coupe typowym dla marki BMW. Cechy stylistyczne, które samochód identyfikują jako auto tego właśnie typu – trójbryłowe nadwozie z wyraźnie wydzielonym bagażnikiem, o wydłużonej sylwetce, długiej masce, drzwiach z oknami bez ramek i dynamicznie poprowadzonej linii dachu, opadającej w stronę bagażnika – są w tym kompaktowym modelu wyraziste niż kiedykolwiek i pełne entuzjazmu. Tym samym więc ultrasportowy charakter BMW serii 2 Coupe – przejawiający się w doskonale dopełniających się, starannie dobranych silnikach oraz znakomicie zestrojonym układzie jezdnym – znajduje idealny wyraz w designie nadwozia. Rozwijający moc 135 kW (184 KM), 4-cylindrowy silnik w BMW 220i Coupe debiutuje w kompaktowym modelu BMW, a dyszący mocą 240 kW (326 KM), 6-cylindrowy silnik pod maską BMW 235i Coupe w pełni zasługuje na miano topowego jako najmocniejsza benzynowa jednostka napędowa wśród samochodów BMW z serii M Performance.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Porównanie OC AC
Ubezpieczenie OC AC BMW 1
brak komentarzy
Aktualności
Toyota i BMW - najlepszy samochód sportowy?
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.