x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi i długa droga do Le Mans

28.01.2014, 18:46 przez Bogusław Korzeniowski

28 stycznia 2014 r. 14 i 15 czerwca tego roku, Audi skoncentruje swe wysiłki na kontynuacji serii zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Reprezentujące koncern nowe Audi R18 e-tron quattro, to najbardziej skomplikowany samochód wyścigowy w całej jego historii. Chris Reinke, kierownik ds. LMP w Audi Sport, nakreśla najważniejsze etapy prac nad projektem.

Lipiec 2012: Krótko po pierwszym zwycięstwie naszej hybrydy w Le Mans, mimo że w tamtym momencie nie określono jeszcze ostatecznie nowych reguł wyścigu, stworzono koncepcję nowego R18 e-tron quattro.

Październik 2012: Pierwsze próby w tunelu aerodynamicznym – aerodynamika odgrywa w Le Mans ważną rolę i ma duży wpływ na wygląd i parametry pojazdu.

Grudzień 2012: Rozpoczęcie prac konstrukcyjnych – nowe Audi R18 e-tron quattro składa się z ponad 4200 pojedynczych części. Prawie każdą zaprojektowano
i stworzono od nowa.

Początek 2013: Podjęcie decyzji, że nowy model R18 będzie posiadał laserowe reflektory. To rozwiązanie techniczne nad którym przez kilka lat pracowały działy wdrożeniowe Audi. Dzięki niemu, Audi wyraźnie wyprzedza konkurencję.

Marzec 2013: Produkcja pierwszych komponentów nowego R18, zaraz potem rozpoczęcie prób na stanowiskach kontrolnych i na torze.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi wyznacza trendy w Le Mans
brak komentarzy
Aktualności
Audi R18 e-tron z przedłużonym tyłem
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.