Magiczny bagażnik hitem w Fordzie Kuga

21.02.2014, 10:21 przez Bogusław Korzeniowski

„Magiczny” bagażnik, który otwiera się po wykonaniu odpowiedniego ruchu stopą, hitem wśród klientów; połowa nabywców Forda Kuga decyduje się na systemem zdalnego otwierania pokrywy bagażnika

W rękach trzymasz wielkie, nieporęczne torby i szukasz kluczyków, aby otworzyć bagażnik - to scenariusz dobrze znany wielu użytkownikom samochodów. Właściciele nowego Forda Kuga mogą jednak szybko zapomnieć o tych niedogodnościach.

W zeszłym roku nowy Ford Kuga był pierwszym SUV-em średniej wielkości w Europie oferowanym z drzwiami bagażnika otwieranymi i zamykanymi elektycznie i bezdotykowo, które umożliwiają łatwe otwarcie bagażnika bez potrzeby używania rąk. W celu aktywowania systemu wystarczy tylko wykonać odpowiedni ruchu stopą pod tylnym zderzakiem.

W roku 2013 ponad 35 700 nabywców modelu Ford Kuga - 48 procent kupujących - zdecydowało się na ten system, przy czym w Holandii odsetek ten wyniósł aż 94 procent. Na sześciu największych rynkach zbytu Forda zdalne otwieranie pokrywy bagażnika w szczególności upodobali sobie Włosi - 60 procent kupujących - oraz Niemcy (57 procent).

„Każdy użytkownik samochodu znalazł się kiedyś w sytuacji, w której stanął obok samochodu obładowany pakunkami wyobrażając sobie, że istnieje jakiś magiczny sposób na otwarcie bagażnika”,  powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Systemem zdalnego i bezdotykowego otwierania pokrywy bagażnika to technologia, którą rzeczywiście wykorzystują nasi klienci. To genialne rozwiązanie po prostu ułatwia im życie”.

System wykorzystuje dwa czujniki zamontowane w tylnym zderzaku, które wykrywają stopę kierowcy i odpowiednio reagują na wykonywany nią ruch. W ten sposób system zdalnego otwierania pokrywy bagażnika uniemożliwia przypadkowe otwarcie pokrywy, na przykład przez przebiegające pod samochodem zwierzę. Ford skorzystał z pomocy ochotników, którzy przetestowali prototypowe wersje układu - dane zebrane podczas testów posłużyły do opracowania wzorcowego ruchu stopą wykonywanego pod zderzakiem.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.