x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Preludium konkursu Audi Urban Future Award 2014

15.04.2014, 06:20 przez Bogusław Korzeniowski

W tegorocznej edycji konkursu Audi Urban Future Award, któremu przyświeca motto „samochód odnajduje się w strukturach miasta“, spotkają się cztery interdyscyplinarne zespoły, by ocenić procesy zachodzące w czterech miastach: Berlinie, Bostonie, Mexico City i Seulu. Prace konkursowe odniosą się do konkretnych, aktualnych projektów rozwojowych. Po podsumowaniu wyników przez międzynarodowe jury w październiku tego roku, najlepsza koncepcja zostanie uhonorowana nagrodą Audi Urban Future Award 2014.

„Mobilność przyszłości to nie jest kwestia ideologii. Niemiecki przemysł motoryzacyjny potrzebuje konkretnego planu stworzonego we współpracy z miastami i gminami. Rewolucja w mobilności to najważniejszy temat XXI wieku“ – powiedział Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, na inauguracji kongresu i-Mobility w Stuttgarcie. Prezes przedstawił cztery tezy, które będą badane w oparciu o konkretne projekty, przez interdyscyplinarne zespoły złożone z architektów, urbanistów, ekspertów w dziedzinie mobilności, naukowców i młodych przedsiębiorców.

1. Granice między mobilnymi i nieruchomymi strukturami miejskimi zanikają.

Postęp polega na tym, że nasz rozwój techniczny służy nie tylko samochodom, ale też rozkwitowi miast. Konieczne jest więc jednoczesne kształtowanie innowacyjnych rozwiązań i infrastruktury miejskiej.

Uwagę temu tematowi poświęci troje specjalistów z Bostonu: urbanista Philip Parsons, urbanistka i projektantka Janne Corneil oraz planista ruchu drogowego Federico Parolotto. Ich celem jest zbadanie, jak rozwiązania techniczne z zakresu motoryzacji, takie jak zdalne parkowanie, mogą korzystnie wpływać na środowisko miejskie, pomagając w planowaniu przestrzeni i wspomagając wydajność miejskiej infrastruktury.

2. Świat rzeczywisty stapia się ze światem wirtualnym.

Nasze miasta muszą dawać dostęp do świata wirtualnego. W świecie, w którym wszystko, wszelkie ważne obiekty, mają swój adres IP i są dostępne w internecie, samochód musi się tą drogą również komunikować i czynić nasze życie prostszym i łatwiejszym w planowaniu.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Audi Q4 w Pekinie?
brak komentarzy
Porównanie OC AC
Ubezpieczenie OC AC Audi A3
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.