x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test: Citroen C4 obniżka ceny

29.05.2012, 15:04 przez Bogusław Korzeniowski

Niewielkie zainteresowanie nowymi samochodami sprawia, ze importerzy decydują się na zmiany poziomów wyposażenia i obniżanie cen. To zaś powoduje, że dostajemy „prezent” który jeszcze rok wcześniej był nieosiągalny.

Typowym przykładem jest koncern Citroen, gdzie zdecydowano się na obniżkę ceny o 10 000 zł. Sprawiło to, iż model C4 dostępny dotychczas w cenie od 57 900 zł (wersja 1,4 VTi Attraction), można kupić za kwotę poniżej 50 000 zł. Obniżka tego modelu o prawie 18 procent, co jest fantastyczną okazją cenową, nie była jednak dla nas najważniejsza. Pamiętając, że kilkanaście miesięcy temu testowaliśmy model 1,6 HDi (112 KM) Selection kosztujący 78 400 zł, postanowiliśmy przeznaczyć tę kwotę dzisiaj za zakup Citroena C4. Okazało się, że kwotę taką kupimy 2,0 HDI Exclusive. Co zyskujemy? 

Citroen C4 Styl i wyposażenie

Karoseria i zawieszenie obu modeli jest identyczne, dzięki czemu komfort podróżowania jest bardzo zbliżony. Różnice dotyczą jednak wyposażenia. W przypadku Selection pojazd ma stalowe koła 15 cali, a prezentowany obecnie Exclusive koła ze stopów lekkich 16 cali. Różnica w wyglądzie zewnętrznym dotyczy także inteligentnego parkowania i możliwości doposażenia w światła Bi-ksenonowe, jakie mamy w Exlusive. We wnętrzu w obu modelach możemy wprawdzie oczekiwać pełnego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa czynnego (ESP, EBD itd.) oraz biernego (pełen zestaw poduszek powietrznych), jak również najważniejsze elementy komfortu (centralny zamek, 4 X elektryczne szyby , elektryczne lusterka), ale poza tym wersja Exclusive ma tapicerkę skórzano-materiałową, dwustrefową klimatyzację automatyczną (w Selection jest manualna jednostrefowa), czy –będące wizytówką w C4 – gniazdo 220 V. Wartość dodatków w podwyższeniu poziomu wyposażenia to 3 000 zł.

Citroen C4 Silnik 

Największa różnica dotyczy jednak układu napędowego. Model, którym jeździliśmy wcześniej to HDI 1,6 (112 KM), który rozwijał prędkość 190 km/h i przyspieszał w czasie 11,3 sek. Obecnie za zbliżoną kwotę (79 400 zł) możemy zakupić wersję HDI 2,0 (150 KM), która jest nie tylko szybszy (prędkość 207 km/h, przyspieszenie 8,6 sek), ale ma także dużo wyższy moment obrotowy (340 Nm zamiast 270 Nm). To zaś sprawia, że pojazdem można bezstresowo próbować sił z dużymi wersjami benzynowymi i… nie stoimy na pozycji przegranej. Oczywiście do swobodnego przemieszczania się silnik 1,6 jest w zupełności wystarczający, ale HDI 2,0 należy traktować jak modele o charakterze sportowym. Zważywszy zaś na zużycie paliwa poniżej 5 l/100 km, trzeba przyznać, iż jest to sportowiec marzeń. Tak więc małe zainteresowanie na rynku także jest dla Kowalskiego plusem.

Podobne artykuły

Testy samochodów
Test: Citroen DS4 - przerost ambicji nad treścią
brak komentarzy
Aktualności
Citroen DS3 Cabrio - przyjemność w każdej chwili
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.