Grupa PGD - sukcesy i... wspomnienia

09.07.2014, 22:07 przez Bogusław Korzeniowski

Salon Nissana uruchomiła w Sosnowcu Grupa PGD. Usytuowany przy drodze ekspresowej S86 obiekt jest ósmym salonem Nissana w należącej do Grupy PGD sieci Japan Motors. Dla największego w Polsce sprzedawcy samochodów to jednocześnie dwudziesta siódma autoryzacja dealerska.

Może to nostalgia, może deszczowa pogoda, a może tylko reumatyzm, ale zacząłem wspomnienia o pierwszych spotkaniach z właścicielami firmy PGD (wtedy Euro Car). W roku 1993 spotkałem się z Jackiem Drogoszem w Krakowie, w wynajętym pokoju w biurowcu na placu Na Stawach. Zapewne wielu osobom wydaje się to dzisiaj dziwne, ale naprawdę fima zaczynała od podstaw i tylko własną pracą (i oczywiście mądrymi inwestycjmi) dochodzono do kolejnych sukcesow.

Jak jest dwie dekady później, uświadamiał mnie przyjaciel Radek Pszczółka, będący z powołania (przez szefostwo) rzecznikiem grupy. Oto jego spostrzezenia o nowym salonie i całej grupie:

Niektórzy Ślązacy mówią, że Zagłębie to zagranica i przy wyjeździe do Sosnowca potrzebny jest paszport. My się z tym nie zgadzamy i rzetelnie liczymy, że Nissan Japan Motors Sosnowiec to 27. krajowa autoryzacja dealerska Grupy PGD. Zagranicznych (na Słowacji) mamy sześć.

Tak, pamięć Pana nie zawodzi. Kiedy uruchamialiśmy drugi salon Hyundai’a w Krakowie, informowałem, że to autoryzacja nr 28. Grupie PGD ubyło, a to dlatego, że ze struktury wydzielone zostało Infiniti Polska (Infiniti Polska -IP- jest marką, której importerem do Polski jest PGD - red.), które przejęło dwie autoryzacje Infiniti.

Ponieważ zarówno Grupa PGD jak też IP należą do Holdingu 1, to znaczy, że ma on (tenże Holding 1), w kraju autoryzacji 29. To tak dla jasności (choć wyjaśnienie brzmi, jak pisane w pomroczności jasnej).

Od siebie dodam, że gdyby ktoś z Państwa nie zrozumiał to służę pomocą.

Bogusław Korzeniowski

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.