x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Sześciomilionowe Audi z napędem quattro

11.07.2014, 16:57 przez Bogusław Korzeniowski

Audi świętuje kolejny rekord. Dziś, z taśmy produkcyjnej w zakładach w Ingolstadt zjechało sześciomilionowe Audi z napędem quattro – niecałe półtora roku po egzemplarzu pięciomilionowym. Jubileuszowy samochód – Audi SQ5 3.0 TDI quattro w kolorze szarym Monsun z efektem metalicznym – pojedzie do zamawiającej go rodziny z USA. Nowy rekord produkcyjny dowodzi światowego sukcesu Audi quattro. Od czasów pierwszego Audi quattro ze stałym napędem na cztery koła z roku 1980, to techniczne rozwiązanie opanowało drogi na całym świecie. Dzięki blisko 170 wariantom quattro, spośród wszystkich producentów segmentu premium to Audi oferuje w tej chwili największy wybór modeli z napędem na cztery koła.

„Dynamika i sportowy duch, najwyższa techniczna precyzja i bezpieczeństwo jazdy – to właśnie quattro spod znaku czterech pierścieni. Przed ponad 30 laty takie rozwiązanie uchodziło za osiągnięcie pionierskie, dziś jest synonimem postępu technicznego“ – mówi dr Hubert Waltl, szef produkcji Audi AG. Niedawno, w lutym 2013, Audi fetowało pięciomilionowe Audi ze stałym napędem na cztery koła.

Po niespełna półtora roku, koncern przekroczył liczbę sześciu milionów. „Sześć milionów samochodów marki Audi z napędem quattro to doskonały wynik! 30 lat sukcesu quattro to również zasługa naszej pełnej zaangażowania załogi, która konsekwentnie i efektywnie realizuje założenia systemu produkcji Audi.“

„Wiedza pracowników na temat napędu na cztery koła jest naprawdę imponująca. Jasno pokazuje naszą ‚przewagę dzięki technice‘ i wydatnie przyczynia się do budowy wizerunku naszej marki“  mówi Peter Mosch, przewodniczący Rady Zakładowej Audi. „Bez wykwalifikowanej i elastycznej załogi, nie osiągnęlibyśmy tak dobrego wyniku w tak krótkim czasie.“

W roku 2013 Audi wyprodukowało 710 095 samochodów z napędem quattro.

W obu niemieckich zakładach produkcyjnych, w Ingolstadt i w Neckarsulm, każdego dnia zjeżdża z taśmy około 2000 modeli Audi z napędem tego typu. Stały napęd na cztery koła z roku na rok coraz bardziej podbija serca klientów na całym świecie.

W roku 2013, 44 procent wszystkich klientów Audi wybrało model quattro. Żaden inny producent samochodów segmentu premium nie może pochwalić się większą sprzedażą aut z napędem na cztery koła. Najczęściej sprzedawany model quattro to Audi Q5, a zaraz potem Audi A4. Audi z takim właśnie rodzajem napędu najlepiej sprzedają się w USA, Kanadzie, Rosji i na rynkach Bliskiego Wschodu. Dobre wyniki handlowe notowane są również w Niemczech. W pierwszym półroczu 2014, Audi wyprodukowało dla niemieckiego rynku prawie 61 150 samochodów z napędem quattro.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Aktualności
Po 20 latach Audi Quattro ponownie w Poznaniu
brak komentarzy
Aktualności
Genewskie echa - Audi TT quattro sport concept
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.