x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Bugatti Veyron Ettore Bugatti - rodzina w komplecie

09.08.2014, 11:35 przez Bogusław Korzeniowski

Do rodziny „Les Légendes de Bugatti” dołącza szósty i ostatni członek - model Veyron stworzony na cześć założyciela firmy.

Firma Bugatti postanowiła zostawić najlepsze na koniec, dedykując ostatniego specjalnego Veyrona samemu Ettore Arco Isidoro Bugatti. Podobnie, jak w przypadku pozostałych pięciu edycjach specjalnych, model Ettore Bugattipowstał na bazie odmiany Grand Sport Vitesse i będzie oferowany w limitowanej liczbie trzech egzemplarzy - każdy wyceniono na 2,35 mln euro.

Stylizacyjne, auto ma nawiązywać do Bugatti  Type 41 Royale z 1932 roku. Ciekawostką jest fakt, iż Bugatti po raz pierwszy w historii użyło do wykończenia wnętrza dwóch rodzajów skóry. W kabinie znalazły się również niebieskie akcenty dekoracyjne z włókna węglowego oraz motyw z tańczącym słoniem. Oryginalna figurka z wizerunkiem tego zwierzęcia została wyrzeźbiona przez Rembrandta, brata Ettore.

Bugatti Veyron Ettore Bugatti zostanie zaprezentowany 15 sierpnia podczas Pebble Beach Concours d'Elegance, gdzie model ten stanie obok pięciu pozostałych wyjątkowych Veyronów (Black Bess, Rembrandt Bugatti, Jean-Pierre Wimille, Meo Constantini i Jean Bugatti).

inf mototarget.pl

Podobne artykuły

Aktualności
Aston Martin pozostanie przy silnikach V12
brak komentarzy
Premiery
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse w limitowanej wersji Black Bess
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.