x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Hyundai świętuje sukcesy w Rajdzie Niemiec

26.08.2014, 10:12 przez Paulina

Hyundai Shell World Rally Team odnotował swoje pierwsze, spektakularne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata WRC. Theirry Neuville oraz jego kolega z teamu Dani Sordo, zajęli historyczne pierwsze i drugie miejsce w zaledwie dziewiątym starcie WRC. 

Team Hyundaia, mający swoja siedzibę z w Alzenau – około 225km od parku serwisowego Rajdu Niemiec w Trier, powstał zaledwie półtora roku temu, co czyni ten sukces jeszcze bardziej imponującym. 

Scenariusz weekendowego Rajdu był mocno zaskakujący: poważny wypadek Thierrego Neuvilla podczas przejazdów próbnych postawił pod znakiem zapytania jego dalsze uczestnictwo w Rajdzie. Jednak 18-godzinny wysiłek mechaników pozwolił na kolejne starty w naprawionym samochodzie, a w efekcie pierwsze zwycięstwo teamu Hyundaia w WRC. 

T. Neuville (Hyundai i20 WRC nr 7, pilot Nicolas Gilsoul) całkowicie odciął się od dramatycznego przejazdu próbnego i z determinacją piął się w górę w klasyfikacji. Celem niedzielnej rywalizacji było zajęcie drugiego miejsca, jednak opóźnienia dwóch wiodących samochodów pozwoliły Belgowi na objęcie prowadzenia i podjęcie walki o najwyższe podium – pierwsze w jego karierze. 

Jestem bardzo szczęśliwy, pamiętając oczywiście o całym zespole Hyundai Shell World Rally Team i wszystkich w Alzenau. Każdy pracował wyjątkowo ciężko przez ostatni rok aby doprowadzić nas do tego niesamowitego momentu, dlatego tym bardziej cieszymy się z mojego pierwszego zwycięstwa w WRC. Co więcej udało nam się zdobyć dwa najwyższe miejsca w naszym ‘lokalnym’ ze względu na siedzibę Rajdzie. –powiedział Neuville. Jestem szczególnie wdzięczny za ciężką pracę zespołu podczas tego trudnego weekendu. Wykonali fantastyczną pracę, która pozwoliła zapomnieć o niefortunnym przejeździe - naprawili samochód, który zwyciężył i tym większy jest to sukces. – dodał.
 
D. Sordo (Hyundai i20 WRC nr 8, pilot Marc Martí) również może mówić o emocjonującym weekendzie starując w Rajdzie, którego był ubiegłorocznym zwycięzcą. Hiszpan, który miał krótką przerwę po Rajdzie Argentyny, szybko ‘wyczuł’ samochód i osiągał obiecujące wyniki przejazdu na poszczególnych odcinkach. Jednak szansa na podium wydawała się zagrożona po sobotnim poślizgu, który spowodował dużą stratę czasu. Ostatecznie niezbyt udane przejazdy rywali pozwoliły mu na zajęcie drugiego miejsca. 

Zdobycie najwyższych miejsc na podium jest powodem do wielkiej radości dla Hyundaia, zwłaszcza w tak krótkim czasie od pojawienia się w WRC. Zespół pokazywał swoje oczekiwania wobec startów, poprawiając sukcesywnie wyniki, ale zwycięstwo nie było w planach na najbliższy rok. 

”Czuję się trochę jak we śnie. Nigdy nawet nie przypuszczaliśmy, że będziemy mogli cieszyć się takimi wynikami, już podczas dziewiątego startu. Ten wyjątkowy moment wiele dla nas znaczy. Za nami ciężki weekend, podczas którego każdy pokazał maksimum zaangażowania i stanął na wysokości zadania. Nasz zespół to absolutnie pierwsza liga i bardzo dziękuję każdemu za ten wspólny sukces.” – powiedział Michel Nandan Szef Zespołu Hyundai Motorsport.

Podobne artykuły

Aktualności
Hyundai podczas 2014 FIFA World Cup Brasil™
brak komentarzy
Aktualności
Rajd Polski oczami Hyundai'a i WYNIKI
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.