x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Nissan Pulsar - wnętrze rodem z... Nissana

03.09.2014, 20:22 przez Bogusław Korzeniowski

Atrakcyjny, przestronny i bogato wyposażony – nowy Pulsar łączy w sobie trzy cechy, które stanowią podstawę filozofii projektowej Nissana. Wykorzystujący te same rozwiązania stylistyczne, które stały się fundamentem sukcesu innych modeli Nissana z segmentu B oraz crossoverów, Pulsar już na pierwszy rzut oka jest typowym członkiem rodziny Nissana. 

Cechą charakterystyczną przedniej części nadwozia Pulsara jest masywna, zintegrowana ze zderzakiem osłona wlotu powietrza, która pod względem stylistycznym przywodzi na myśl te same elementy zastosowane w zaprezentowanych niedawno modelach Qashqai i X-Trail. Logo Nissana jest umieszczone w charakterystycznym dla marki obramowaniu w kształcie litery V, której ramiona rozchylają się ku pokrywie silnika. 

Podkreślając łuki nadkoli, zespół projektantów Nissana stworzył pojazd o muskularnej, emanującej pewnością siebie sylwetce. Od przednich nadkoli aż po typowe dla Nissana, tylne lampy w kształcie bumerangu, biegnie wyraźne przetłoczenie boczne, zgrabnie łączące obydwa końce nadwozia. Dodatkowym charakterystycznym elementem linii bocznej Pulsara jest dolne przetłoczenie, które dynamicznie unosi się ku tyłowi auta, podkreślając muskularność jego sylwetki. 

Zgodnie z odważną koncepcją stylistyczną marki tył nowego Nissana Pulsar stanowi doskonałe połączenie formy i funkcji. Lampy w kształcie bumerangu zostały zgrabnie wkomponowane w tylne błotniki i klapę bagażnika, zaś głębokie wcięcie w tylnym zderzaku sprawia, że krawędź załadunku przebiega wyjątkowo nisko. Mocne, atletyczne linie charakterystyczne dla przodu oraz boku samochodu widoczne są także z tyłu, gdzie podkreśla je imitująca sportowy dyfuzor dolna część zderzaka. 

Wnętrze nowego Pulsara na nowo definiuje oczekiwania, jakie klienci mogą mieć wobec rodzinnego hatchbacka z segmentu C. Podczas gdy większość rywali przedkłada styl i jakość materiałów nad względy praktyczne, Pulsar nie zawodzi w żadnym z tych obszarów. Dzięki dużemu rozstawowi osi (2700 mm) oraz pomysłowemu rozmieszczeniu foteli Pulsar oferuje największą w swojej klasie ilość miejsca na nogi, zdecydowanie przewyższając pod tym względem kompaktowe modele konkurencji oraz wiele samochodów należących do wyższego segmentu. Pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie mają do dyspozycji 692 mm na wysokości kolan – jest to wielkość plasująca Nissana Pulsar zdecydowanie powyżej średnich wartości typowych dla segmentu C i D (odpowiednio 562 oraz 585 mm). 

Dopełnieniem mistrzowsko rozplanowanego wnętrza modelu Pulsar jest praktyczny bagażnik, oferujący zarówno dużą pojemność (385 litrów), jak i szeroki otwór załadunkowy. Złożenie tylnej kanapy pozwala powiększyć objętość bagażową aż do 1395 litrów. 

Ale dużą ilością miejsca mogą się cieszyć nie tylko pasażerowie tylnych siedzeń. 

Projektanci Nissana odpowiedzialni za ergonomię zadbali także o potrzeby osób podróżujących z przodu, zapewniając im zaskakująco dużą ilość miejsca, wysoki poziom komfortu oraz doskonałą widoczność. 

Tak jak w przypadku wielu innych, innowacyjnych rozwiązań stylistycznych Nissana, najwięcej zależy od drobnych i prostych elementów. Na przykład dzięki zastosowaniu głębokich przetłoczeń boczków drzwiowych inżynierowie Nissana uzyskali najszersze w tej klasie pojazdów podłokietniki. Podczas gdy większość rywali oferuje wąską półkę, która nie stanowi solidnego podparcia dla łokcia, podłokietnik Pulsara ma szerokość aż 95 mm – jest to wartość spotykana raczej w segmencie pojazdów luksusowych. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Technika
Nissan Pulsar - kompakt z wyposażeniem premium
brak komentarzy
Premiery
Pulsar - Nissan z charakterkiem
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.