x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

SEAT Leon Eurocup wjeżdża na tor Monza!

25.09.2014, 16:01 przez Paulina

Ostatni weekend września zapowiada się gorąco. 9. i 10. runda SEAT Leon Eurocup przyniesie nam sporo emocji, zwłaszcza, że na włoskim torze Monza do stawki dołączą nowe twarze. Na starcie stanie Roberto Ferri, który zwyciężył z zapasem 23 punktów w 2014 Castrol Cupra Cup, stając 11 razy na podium, z czego 3 razy na najwyższym stopniu.

Kolejną osobą, która zasiądzie „za kółkiem” 330-konnego Leona Cup Racer, będzie Fin Aku Pellinen, obecnie prowadzący w Single Make Trophy w Europejskim Pucharze Samochodów Turystycznych 2014. Do zespołu Target Competition dołączy z kolei Mauricio Hernandez – 19-latek z FIA Institute Young Driver, który wcześniej testował już wyścigowego SEAT-a.

Jordi Oriola przejdzie z Target Competition do PCR Sport, a JSB Competition przywita Francuza Thibauta Morguesa.

Z różnicą zaledwie 0,144 s pomiędzy dwoma pierwszymi kierowcami na mecie w poprzednim wyścigu, zawody stały się jeszcze bardziej emocjonujące. Obecnie na prowadzeniu są Stian Paulsen i Ferenc Ficza z wynikiem 44 pkt na koncie. Tuż za nimi, z 4 pkt straty, plasuje się Pol Rosell. Czwarte miejsce zajmuje Stefano Comini z 36 pkt.

Jesteśmy zadowoleni, że SEAT Leon Eurocup cieszy się tak dużym zainteresowaniem i przyciąga nowych kierowców. Na starcie toru Monza stanie 27 zawodników z 14 krajów, co pokazuje zasięg i popularność naszych zawodów w debiutanckim sezonie.
Na Spa-Francorchamps widzieliśmy prawdziwy popis kierowców. Teraz z podekscytowaniem czekamy na więcej
– mówi Jaime Puig, dyrektor SEAT Sport.

W 4 rundach SEAT Leon Eurocup do zdobycia pozostało jeszcze 46 pkt, co sprawi, że rywalizacja z pewnością się zaostrzy. Kwalifikacje do wyścigu na torze Monza odbędą się w sobotę 27 września o 9.45. Pierwszy wyścig odbędzie się w ten sam dzień o godz. 14.00, a drugi – w niedzielę o godz. 11.30.

Podobne artykuły

Aktualności
SEAT Ibiza w sporcie
brak komentarzy
Aktualności
SEAT Eurocup: kolejny start w Austrii!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.