x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Test Rover 75 - bizantyjski styl

29.05.2012, 19:25 przez Bogusław Korzeniowski

Rover 75 miał być wielką nadzieją na odrodzenie marki. Emocje potęgował fakt, że powstawał pod okiem BMW (właściciela marki Rover w latach 1994-2000). Dziś już wiadomo, że pod względem ekonomicznym projekt nie wypalił. Na rynku wtórnym pozostało jednak bardzo ciekawe i zaskakująco tanie auto.

Rover 75 : Bizantyjskie kształty

Nadwozie „siedemdziesiątki piątki” wykonane jest bardzo starannie. Nad projektem czuwał zespół zorganizowany według standardów BMW, a inżynierowie tej firmy czynnie uczestniczyli w pracach. Bardzo dobrze ocenić wypada m.in. sztywność karoserii i zabezpieczenie antykorozyjne. Nawet najstarsze (ale bezwypadkowe!) egzemplarze wciąż wyglądają jak nowe. Za stylistykę modelu odpowiedzialni są wyłącznie Wyspiarze i dlatego linia nadwozia nawiązuje do tradycyjnego angielskiego stylu. W „siedemdziesiątce piątce” jest więc długa maska, łagodne krzywizny dachu, nachylona pod dużym kątem szyba tylna, wydłużona, opadająca linia bagażnika i mnóstwo chromowanych dodatków. Jedynym mankamentem tej konstrukcji jest... niewielki bagażnik. Limuzyna o długości 475 cm i szerokości 178 cm oferuje bowiem kufer mający zaledwie 430 litrów.

Rover 75: Klubowa atmosfera

Konstruktorzy opracowujący wnętrze samochodów Rover zawsze dbali o zapewnienie im indywidualnego stylu, ale dopiero Rover 75 ukazał prawdziwy kunszt angielskich „dekoratorów wnętrz”. Cała konsola wykonana została w trzech odcieniach: dolna partia w kolorze kremowym, górna w ciemnym, a środkową wykończono aplikacjami z drewna. Nie mniej oryginalnie wygląda wystrój deski rozdzielczej. Brak tam prostokątnych kratek nawiewów, standardowych przycisków czy klasycznych zegarów. Wszystkie elementy wykonano w kształcie elipsy. Ekstrawagancję takiego rozwiązania podkreślają dodatkowo pożółkłe tarcze zegarów i cienkie linie cyfr, identyczne jak w oryginalnych starych zegarach. Ta stylizacja nie oznacza jednak, że w samochodzie zrezygnowano z nowoczesnych urządzeń. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce ciemne pole między zegarami rozbłyśnie i samochód zacznie „rozmawiać z kierowcą”. Na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu będziemy mogli zobaczyć wskazania licznika kilometrów, parametry jazdy, temperaturę zewnętrzną i ilość kilometrów, jaką możemy pokonać do najbliższego przeglądu. Równocześnie na konsoli środkowej – będącej obudowanym białą skórą drewnianym panelem – uruchomiony zostanie pięciocalowy ekran z systemem nawigacjnym i seryjnie zamontowanym Hi-Fi, a automatyczna klimatyzacja umożliwi osobne nastawienie temperatury dla pasażerów siedzących z prawej i lewej strony.

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Usterki w BMW serii 5 e60/e61
2 komentarze
Premiery
Bezpiecznie. Bezpieczniej. Range Rover.
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

Seb

Nie ma problemu z wysprzęglikiem ani z innymi częściami do r75 jest wiele zmienników od bmw i innych marek

9 kwietnia 2013 07:45:51 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.