x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Hyundai i20 – koreańska inwazja na Europę

06.10.2014, 13:24 przez Paulina

Kilkanaście lat temu azjatyckim pojazdom sporo brakowało do osiągania sukcesu na wymagającym europejskim rynku. Ta sytuacja jednak stopniowo ulega zmianie głównie za sprawą firm japońskich i koreańskich.  Jedną z marek o rosnącej popularności w Europie jest Hyundai, który właśnie wypuścił nowy model. Na paryskim salonie samochodowym Hyundai zaprezentował nową generację modelu i20. Tym modelem firma chce umocnić swoją, i tak silną, obecność na rynku samochodów segmentu B. Hyundai i20 został całkowicie zaprojektowany w Europie co potwierdza ambicje do poszerzenia grona odbiorców i wzmocnienia postrzegania marki na Starym Kontynencie.

Stylistycznie nowa generacja i20 dość wyraźnie różni się od poprzednika. Podobnie jak wiele ostatnio prezentowanych modeli zyskała więcej charakteru i dynamicznego designu. Sporą różnicę robią przednie światła w technologii LED nadające autku zadziornego wyrazu. W połączeniu z dużym grillem i kilkoma przetłoczeniami na pierwszy rzut oka tworzą obraz zupełnie nowego projektu. Tak jest w istocie gdyż i20 zbudowano na całkowicie nowej płycie podłogowej gwarantującej większy rozstaw osi (o 45 mm) oraz większą pojemność bagażnika (320 l).  Skupienie na komforcie podróży zaowocowało również powiększeniem przestrzeni na nogi dla pasażerów tylnych siedzeń – do 1892 mm.

Wzdłuż 4035 mm nadwozia biegnie charakterystyczna linia przetłoczenia podkreślająca wcięcia na panelach drzwi. Boki w części dolnej chronione są listwami drzwiowymi. Uwagę zwraca także błyszczące, czarne wykończenie słupka C dające wrażenie falowania linii dachu oraz tylne lampy LED w kształcie bumerangu zachodzące na tylną klapę.

W Europie Hyundai i20 będzie oferowany w pięciu wersjach silnikowych – trzema benzynowymi i dwoma dieslami. Podstawowa wersja z jednostką 1,25 l dostępna będzie w dwóch wariantach mocy: 75 KM i 84 KM. Do wyboru będzie także silnik 1.4 o słusznej mocy 100 KM. Do tego ostatniego, oprócz skrzyni manualnej sześciostopniowej, będzie oferowana również czterostopniowa przekładnia automatyczna. Wśród jednostek wysokoprężnych dostępne będą silniki 1.1 (75KM) oraz 1.4 (90KM).

Zdaniem niezależnych klientów z Niemiec i Wielkiej Brytanii, Hyundai i20 zapewnia wyższy komfort wnętrza od konkurentów z segmentu B.

Maciej Srebro

Podobne artykuły

Premiery
Hyundai i20 Nowej Generacji
brak komentarzy
Premiery
Hyundai i20 nowej generacji - SZOK
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.