x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Leon - test do granic możliwości

05.01.2015, 12:56 przez Bogusław Korzeniowski

SEAT przeprowadził test Leona X-Perience w niezwykle trudnych warunkach – na pustyni w północnej Hiszpanii, w ponad 40-stopniowym upale.

 Samochody przed wprowadzeniem do sprzedaży są poddawane wielu testom. Zanim na dobre opuszczą fabrykę i staną dumnie w swoich salonach, przechodzą wiele prób pod okiem ekspertów. Wszystko po to, by przekonać się, że działają bez zarzutu i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Na najtwardszych zawodników na rynku czekają jednak o wiele cięższe wyzwania.


Wszędobylski piasek i żwir, palące słońce oraz 40-stopniowy upał – w tych ekstremalnych warunkach, w pocie czoła, 50 członków zespołu Centrum Technicznego SEAT sprawdzało zdolności Leona X-Perienc

Testowane samochody przejechały tu ponad 20 000 kilometrów, co pozwoliło odpowiedzieć inżynierom na wiele pytań – m.in. jak zbadać żywotność i wydajność filtra powietrza. Oczywiście można to zrobić w sterylnie czystym laboratorium, jednak SEAT zdecydował się sprawdzić możliwości nowego Leona X-Perience w praktyce, na piaskach pustyni. W tym celu Leon X-Perience jechał przez 2 godziny tuż za samochodem wzbijającym chmury kurzu i pyłu.

Tylko tak ekstremalne warunki pozwalają mieć pewność, że ten samochód trafi w ręce klientów w pełni przygotowany na różne wyzwania.

Testy na pustyni w północnej Hiszpanii, tzw. Summer Tests, wyraźnie pokazały wszystkie granice, jakie przekracza Leon X-Perience.

Podobne artykuły

Aktualności
Niecodzienne jazdy próbne za kierownicą SEAT-a Leona CUPRA
brak komentarzy
Aktualności
SEAT Leon X-Perience bezpieczny na piątkę!
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.