Skoda Superb – bezpieczeństwo bez kompromisów

26.02.2015, 20:14 przez Bogusław Korzeniowski

ŠKODA wyposażyła swój okręt flagowy z zastosowaniem innowacyjnej techniki MQB w cały szereg nowych funkcji wspomagania. Do tego dochodzi zupełnie nowe zawieszenie, które zapewnia stabilne, komfortowe i zarazem dynamiczne właściwości jezdne. W razie kolizji najnowocześniejsze rozwiązania utrzymywania jadących w miejscu i sztywniejsze nadwozie zapewniają jadącym samochodem najlepszą ochronę.

„W trzeciej generacji modelu jeszcze wyraźniej zwiększyliśmy poziom bezpieczeństwa nowej ŠKODY Superb”, powiedział Członek Zarządu ŠKODY ds. Rozwoju Technicznego, dr Frank Welsch. „Na bazie najnowocześniejszej techniki modułowej koncepcji budowy samochodu wyposażyliśmy auto w liczne nowe funkcje wspomagania i postawiliśmy ponadto na perfekcyjnie dobrany pakiet bezpieczeństwa, w którego skład wchodzi dziewięć poduszek bezpieczeństwa, aktywny system pasów bezpieczeństwa, bardzo sztywne nadwozie i zoptymalizowane strefy zgniotu”, dodał dr Welsch.

Innowacje dla wszystkich

Nowa ŠKODA Superb jest wyposażona w cały szereg nowych funkcji wspomagania bezpieczeństwa. Funkcje te wspomagają kierowcę w najróżniejszych sytuacjach drogowych, od utrzymywania odstępu i pasa ruchu po hamowanie awaryjne, gdy grozi zderzenie. Ważne: w zakresie odpowiedzialności za prowadzenie samochodu zawsze kierowca pozostaje panem sytuacji i zawsze swoim może działaniem „pokonać” elektronicznych pomocników.

Pierwszy raz zastosowana została w ŠKODZIE Superb seryjna funkcja hamowania antykolizyjnego, która nie dopuszcza do dalszej jazdy niehamowanego i niekierowanego samochodu po pierwszej kolizji. Zmniejsza to na przykład ryzyko, że taki samochód następnie trafi na przeciwległy pas ruchu i dojdzie do drugiej kolizji. Gdy tylko zostanie rozpoznana pierwsza kolizja, automatycznie, bez udziału kierowcy włącza się funkcja hamowania antykolizyjnego. Automatyczne hamowanie trwa, dopóki prędkość nie spadnie do 10 km/h. W raz w włączeniem się funkcji automatycznie włączają się światła hamowania i światła awaryjne. Działanie funkcji kierowca w każdej chwili może wyłączyć przez dodanie gazu lub hamowanie awaryjne. Funkcja hamowania antykolizyjnego jest zintegrowana w układzie elektronicznej stabilizacji toru jazdy ESC. ESC zapobiega w krytycznej sytuacji wpadnięciu samochodu w poślizg.

Premierę w nowej ŠKODZIE Superb ma funkcja nadzoru odstępu, Front Assist, z funkcją hamowania awaryjnego w ruchu miejskim. Funkcja Front Assist ostrzega kierowcę w zakresie prędkości jazdy od 5 do 210 km/h o grożącej kolizji i w razie potrzeby automatycznie rozpoczyna hamowanie częściowe albo wspomaga hamowanie awaryjne. Funkcja hamowania awaryjnego w ruchu miejskim uzupełnia funkcję nadzoru odstępu podczas jazdy w ruchu miejskim, tzn. w zakresie prędkości jazdy między 5 a 34 km/h.

czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.